83% 232 szavazat

Filmkritika
Guszti
Anne Bancroft

FILMINFÓ

Ben, a szégyellős és halkszavú fiú épp befejezte az egyetemet, és midene megvan ahhoz, hogy szép karriert fusson be. Azoban a szülei barátaniál tett látogatása során megismerkedik Mrs. Robinsonnal, aki elcsábítja a fiút. Kettejük közt viszony alakul ki, amikor azonban a nő rájon, hogy… Több

Rendező: Mike Nichols
Író: Charles Webb
Forgatókönyvíró: Calder Willingham, Buck Henry
Premier: 1967.12.20.

2020.12.13 Discidium Mentis

Kifejezetten tetszetős film, ami bár kicsit lassú folyású, de igazán átfogóan bemutatja az emberi természetet. Mrs.Robinson harisnyás lába pedig ma is szemet gyönyörködtető.

2017.09.28 Berto49

Nagy csalódás volt a valószínűleg először 1971-ben látott Oscar-díjas! film újranézése. Annak idején még a könyvet is elolvastam, sőt az is tetszett. Most eléggé untam, még a szenzációsnak kikiáltott „Csend hangjai”,meg a „Mrs. Robinson” is annyira e... Több

2019.01.01 dailyfilmsan

Teljes egészeében élvezhető volt. Egyetlen hibája a lassú elcsigázott tempója. Ellenben nem törődik a szereplők bemutatásával, rögtön a történések közepébe csöppenünk és ránk hagyja a film hogy út közben rájöjjünk a szereplők mivoltára. Ez okból odafigyelést igényel. Dustin Hoffmann jópofa volt benne.

2015.06.30 Prücsök

Ez a film hatalmas! Szerintem kiváló benne minden, semmire se lehet panasz! A karakterek nagyon jók és a színészek is kiválóan hozzák a rájuk írt szerepet. Többször nézhető.

2016.08.06 citizenfour99

Számomra a zene elvitte az egészet, illetve a történetet is nagyon átlehet érezni, hogyan válik egy ember aktuális esetekben kiskorúból felnőtté.

#1

Robert Redford is esélyes volt a film főszerepére, de a rendező Mike Nichols úgy gondolta, R. Bredford annyira jóképű, hogy senki nem hinné el, hogy gondjai vannak egy nő elcsábításával.Szerző: Yosihiro

#2

Anne Bancroftot a barátai le akarták beszélni a szerepről, sokaknak nem tetszett az idősebb nő-fiatalabb fiú felállás. Szerző: dailyfilmsan

#3

Hoffmann-nak ez a film volt a második szerepe, és ez volt, ami a nagy áttörést elhozta karrierjében. Szerző: dailyfilmsan

#4

Az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által létrehozott listában kiérdemelten szerepelhet ez a film.Szerző: Norbi

#5