Diploma előtt

Diploma előtt

The Graduate
Anne Bancroft
Dustin Hoffman

Ben, a szégyellős és halkszavú fiú épp befejezte az egyetemet, és midene megvan ahhoz, hogy szép karriert fusson be. Azoban a szülei barátaniál tett látogatása során megismerkedik Mrs. Robinsonnal, aki elcsábítja a fiút. Kettejük közt viszony alakul ki, amikor azonban a nő rájon, hogy… Több

Rendező: Mike Nichols
Író: Charles Webb
Forgatókönyvíró: Calder Willingham, Buck Henry
Premier: 1967.12.20.

2024.01.20 cynicalrealist

Anyák, lányok, fiúk

Nyilvánvaló, hogy minden művészeti alkotás értékelésénél figyelembe kell venni a kort, amelyben készült, az akkori társadalmi közeget, valamint a kor technológiai színvonalát és történetmesélési szokásait. A filmmel nem az a baj, hogy mai szemmel nézve lassú. Nincs baj a sztorival sem, a fiú férfivá érése, a szépasszony csábítása még érdekes is lehetne. Ám ahogy ezt a történetet elmesélik az alkotók, az eléggé szegényes. Én nem tudtam beleélni magamat a főszereplő bőrébe, és nem ragadott magával a történt. Abból a székből, amelyből én néztem, ez a sztori csupán magukkal kezdeni mit sem tudó jómódú amerikaiak nyűglődése volt. A drámai részek, illetve fordulópontok is összecsapottak, igazából nem nagyon lehet látni Ben vívódásait és jellemfejlődését (ha nevezhetjük így). Összességében egy átlagos filmről van szó. És még valami: ez a film minden, csak nem vígjáték. Van benne kábé két poén, és ennyi.

Kifejezetten tetszetős film, ami bár kicsit lassú folyású, de igazán átfogóan bemutatja az emberi természetet. Mrs.Robinson harisnyás lába pedig ma is szemet gyönyörködtető.

2017.09.28 Berto49

Nagy csalódás volt a valószínűleg először 1971-ben látott Oscar-díjas! film újranézése. Annak idején még a könyvet is elolvastam, sőt az is tetszett. Most eléggé untam, még a szenzációsnak kikiáltott „Csend hangjai”,meg a „Mrs. Robinson” is annyira e... Több

2019.01.01 dailyfilmsan

Teljes egészeében élvezhető volt. Egyetlen hibája a lassú elcsigázott tempója. Ellenben nem törődik a szereplők bemutatásával, rögtön a történések közepébe csöppenünk és ránk hagyja a film hogy út közben rájöjjünk a szereplők mivoltára. Ez okból odafigyelést igényel. Dustin Hoffmann jópofa volt benne.

2016.08.06 citizenfour99

Számomra a zene elvitte az egészet, illetve a történetet is nagyon átlehet érezni, hogyan válik egy ember aktuális esetekben kiskorúból felnőtté.

Robert Redford is esélyes volt a film főszerepére, de a rendező Mike Nichols úgy gondolta, R. Bredford annyira jóképű, hogy senki nem hinné el, hogy gondjai vannak egy nő elcsábításával.Szerző: Yosihiro

Anne Bancroftot a barátai le akarták beszélni a szerepről, sokaknak nem tetszett az idősebb nő-fiatalabb fiú felállás. Szerző: dailyfilmsan

Hoffmann-nak ez a film volt a második szerepe, és ez volt, ami a nagy áttörést elhozta karrierjében. Szerző: dailyfilmsan

Az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által létrehozott listában kiérdemelten szerepelhet ez a film.Szerző: Norbi