Diploma előtt

The Graduate

2024.01.20 cynicalrealist

Anyák, lányok, fiúk

Nyilvánvaló, hogy minden művészeti alkotás értékelésénél figyelembe kell venni a kort, amelyben készült, az akkori társadalmi közeget, valamint a kor technológiai színvonalát és történetmesélési szokásait. A filmmel nem az a baj, hogy mai szemmel nézve lassú. Nincs baj a sztorival sem, a fiú férfivá érése, a szépasszony csábítása még érdekes is lehetne. Ám ahogy ezt a történetet elmesélik az alkotók, az eléggé szegényes. Én nem tudtam beleélni magamat a főszereplő bőrébe, és nem ragadott magával a történt. Abból a székből, amelyből én néztem, ez a sztori csupán magukkal kezdeni mit sem tudó jómódú amerikaiak nyűglődése volt. A drámai részek, illetve fordulópontok is összecsapottak, igazából nem nagyon lehet látni Ben vívódásait és jellemfejlődését (ha nevezhetjük így). Összességében egy átlagos filmről van szó. És még valami: ez a film minden, csak nem vígjáték. Van benne kábé két poén, és ennyi.

Kifejezetten tetszetős film, ami bár kicsit lassú folyású, de igazán átfogóan bemutatja az emberi természetet. Mrs.Robinson harisnyás lába pedig ma is szemet gyönyörködtető.

2017.09.28 Berto49

Nagy csalódás volt a valószínűleg először 1971-ben látott Oscar-díjas! film újranézése. Annak idején még a könyvet is elolvastam, sőt az is tetszett. Most eléggé untam, még a szenzációsnak kikiáltott „Csend hangjai”,meg a „Mrs. Robinson” is annyira e... Több

2019.01.01 dailyfilmsan

Teljes egészeében élvezhető volt. Egyetlen hibája a lassú elcsigázott tempója. Ellenben nem törődik a szereplők bemutatásával, rögtön a történések közepébe csöppenünk és ránk hagyja a film hogy út közben rájöjjünk a szereplők mivoltára. Ez okból odafigyelést igényel. Dustin Hoffmann jópofa volt benne.

2016.08.06 citizenfour99

Számomra a zene elvitte az egészet, illetve a történetet is nagyon átlehet érezni, hogyan válik egy ember aktuális esetekben kiskorúból felnőtté.

2015.06.30 Prücsök

Ez a film hatalmas! Szerintem kiváló benne minden, semmire se lehet panasz! A karakterek nagyon jók és a színészek is kiválóan hozzák a rájuk írt szerepet. Többször nézhető.

2016.08.29 Szivárvány1

Nem rossz film de nem az én ízlésemnek való. Ajánlották már többen ezért néztem meg végül, de számomra nem adott olyan különösebb hűha élményt. Izgalmas volt a cselekmény, de főleg csak a zenéje miatt tudtam végigülni.

2015.05.25 Henczi

Vigjatek kategóriában nálam aratott ez a film. Egyáltalán nem hátrány hogy régebbi film mert nagyon szórakoztató humoros ma is helytálló. A sablonosnak tűző történetet remekül feldolgozza .

2015.10.24 Guszti

A mai írók ölni tudnának egy ilyen forgatókönyvért, valahogy nagyon összeállt az egész. Remek sztori, kiváló alakítások és rendezés, de még a zene is elsőosztályú. Egy igazi klasszikus.

2014.10.13 jazzy

A Diploma előtt minden idők egy legjobb vígjátéka, a mai mezőny legnagyobb része a közelébe sem tud érni. Műfajának egyik nagy úttörője, amit legalább egyszer mindenkinek látnia kéne, aki annyira rajon a Másnaposokért vagy a Förtelmes főnökökért.

2015.03.05 DarkLion

A szatíra, a humor és a dráma tökéletes elegyét alkotja a Diploma előtt. Bár nem egy mai darab, mindenképp érdemes megnézni. Pár éve egy filmklubban láttam, és nagyon mély nyomot hagyott, évekig hajtottam, hogy meglegyen DVD-n is.