Amerikai éjszaka (1973)

La nuit américaine

dailyfilmsan   2019. 09. 15.

A film készítés szakmájának fifikássága és kiszámíthatatlanság tükröződik a filmből. Nekem nagyon tetszett az első perctől az utolsóig. Régi film lévén kell neki egy kis időt hagyni mire bele lendül, de nem kell sokáig várni. Az egész egy belső nézetből mutatja a valódi arcát egy film elkészítésének. Szerintem hibátlan.

ollókéz   2016. 09. 18.

Egy film a filmről...amit igazi filmezés iránti őszinte szeretettel forgatott Truffaut...nagy kedvenc, kötelező darab

Stiff   2015. 12. 27.

A maga precizitásával, nagyszerűségével, és részletességekbe menőségével...jobb nem is lehetne!

A film összbevétele 17 808 dollár volt (imdb.com).

Szerepel a Time Magazine Minden idők 100 legnépszerűbb filmje listáján.

(dailyfilmsan)

A film szerepel Roger Ebert "Great movies" listáján.

(dailyfilmsan)

Eva Marie Saint színésznő kedvenc filmje.

(dailyfilmsan)

A filmbéli rendezőt maga Truffaut játssza.

A rendező többször emelt át dolgokat a való életből a filmbe.

A film címe egy filmezési technikára utal, amikor egy éjszakai jelenetet nappal vesznek föl különleges szűrők alkalmazásával.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

Godard, bár jó barátja volt Truffaut-nak, a filmet hazugságnak tartotta. Truffaut is támadta Godard-t, ezért összevesztek, és soha többé nem tudtak teljesen kibékülni.