Tűsarok (1991)

Tacones lejanos

Tűsarok

Yosihiro   2019. 06. 05.
Tüsarok

Igazából nekem nem tetszett ez a film. Volt benne ugyan spanyol virtus, de valahogy igazából a film hangulata történetvezetése nem tudott rabul ejteni. A színészek sem hozták a teljesítményt ami a közepesnél feljebb emelte volna ezt az alkotást. Amit ki tudok emelni az a zene és ének és tánc volt. A gyilkosság és annak kiderítése az szánalmasan rosszrul sikerült. Összeségében a képi vágások és rendezés közepes a forgatókönyv az pocsék lett nagyon sok kiegészítés kellene, hogy erre egy négy csillagot tudjak adni. A színészek ezen kapcsán nem tudják tudták hozzni a jó szinvonalat és maradt a közepes értékelés. A hang és zenei aláfestés néhol remek néhol pedig nem illik a filmhez. A történet vége pedig egy igazi katyvasz lett amit nem sikerült jól lezárni. Igazi érzelmek talán csak a zenékben élehtünk meg. Semmi olyan pozitívumot nemad ez a film amiért érdmes lenne akár többször is megnézni. Csak annak tudom ajánlani aki szereti a spanyol virtust és a kissé unalmas filmet mert ebben igazából nem történik semmi. Üdv Yosi

Hakker   2018. 04. 21.

Hát ez a film nem tartozik Almodóvar jobb filmjei közé. Ennél a filmnél a középszerűség a megfelelő kifejezés. A filmbe belevitt "csavar" is eléggé kiszámítható volt. Az átlag filmeknél lényegesen jobb film, de a jobb Almodóvar filmekhez képest gyenge.

OrSi   2016. 08. 29.

tetszik ahogyan a stílusok, különböző szálak keveredésével rajzolódik ki a történet. Az egyik ugye a családi bonyodalom, a másik pedig a krimis vonal, amelyen a gyilkosság kivizsgálása folyik. Természetesen nem maradhatott el az egész filmen átívelő piros, mint összekötő, összetartó szín.

JamesBont   2015. 04. 24.

Ahogy a legtöbb újabb Almodóvar filmnél, ennél is megfigyelhető, hogy a sztori sokkal összeszedettebb, az események megjósolják önmagukat. Egyébként arra is csak Almodóvar képes, hogy ne tűnjenek ízléstelennek olyan dolgok, amik egyébként, ha nem ilyen jelenetekbe, nem ilyen módokon, nem ilyen Pedrosan lennének megkomponálva, annak tűnhetnének.