Szigorúan ellenőrzött vonatok

Szigorúan ellenőrzött vonatok

Ostre sledované vlaky
erare

"...amikor márciusban a németek átlépték a határt, hogy elfoglalják az egész országot, és a mi városunkon keresztül vonultak Prágába, nagyapám egyes-egyedül kiment elébük, egyes-egyedül az én nagyapám ment ki a németek elé, hogy hipnotizőr lévén szembeszálljon velük, és a gondolat hatalmával visszatérítse a tankjaikat." Hát ilyen családból származik Milos, aki nem hőssé akar válni, csak a már kínossá vált szüzességét szeretné elveszíteni. Segédtisztként dolgozik egy kisváros állomásán, ahol hiába húznak el a front közeledtével mind szigorúbban ellenőrzött vonatok, a dolgozók élik megszokott életüket.

Forgatókönyvíró: Bohumil Hrabal, Jiří Menzel
Ország: Csehszlovákia
Premier (HU): 1967.05.11.

2019.08.31 Interfectorem Sabnock

A kor egyik zseniális mozija,érdekes megközelítésben,számunkra ismeretlen Kelet-európai színészekkel.Jiří Menzel egy nagyon éles eszű,és szemű rendező,ebben a filmben ezt bizonyítja is.

2017.07.23 Deku

Annak ellenére is, hogy számomra ismeretlen színészek játszanak a filmben ez nagyon szerethető volt. Nem volt hátrány az sem, hogy ez még fekete-fehér film sőt szerintem nagyon értékes kis darab.

2016.12.12 Berto49

Hrabal átdolgozás Menzel rendezésében. Zseniális film! Hrabal jellegzetes humora párosul Menzel ragyogó rendezői vénájával, így fantasztikus film kerekedett belőle.

2018.03.21 hackerjulcsi

Korhű és zseniális film. Nagyon tetszenek benne a közelik, mert ebben a filmben számomra kifejezetten nagy kifejezőerővel bírnak.. és nagy hatást is gyakoroltak rám. A történet remek, ahogy maga a vizuális tartalom is. 5*

2016.06.29 erare

Ritkán mondom azt egy filmre, hogy tökéletes, de ennek a filmnek nincs hibája. Pont úgy jó, ahogy van és pontosan a megfelelő személyek állnak a film középpontjában és a rájuk szabott szerepkörben. Kiváló rendezés! És hát ugye Hrabal sem végzett rossz munkát - az alapok jók voltak...

Bohumil Hrabal regényének ("Ostre sledované vlaky", 1965) adaptációja. Magyar fordításban az "Élesen követett vonatok" címen olvasható Zádor András fordításában a "Senki sem fog nevetni : legújabb cseh elbeszélők" (Pozsony, Tatran Szlovákiai Szépirodalmi és Képzőművészeti Könyvkiadó, 1965) című antológiában.Szerző: Berto49

A Jiří Menzel rendezésében készült darab 1968-ban elnyerte a Legjobb idegen nyelvű film Oscar-díját.Szerző: Berto49

A film szerepel az, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider által készített gyűjteményben.Szerző: Norbi

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 War Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)Szerző: dulkap

Iva Janzurová visszautasította Zdenicka Svatá szerepét, amit végül Jitka Zelenohorská kapott. Szerző: rbernadett