Dexter (2006-2021)

James Remar

csjano49   2020. 02. 23.

Dexter

ennél jobb sorozatot még nem láttam, zseniális.

Bogi87   2016. 05. 28.

Kedvenc sorozatom, minden évadát imádtam. A legjobban a 4. évad (Trinity) tetszett. Dexter a legszimpatikusabb sorozatgyilkos.

Mavil   2016. 06. 09.

Hogy mit gondolok erről a sorozatról? Talán a legjobban úgy fejezhetem ki magam, ha azt mondom, hogy volt az életemben egy Dexter előtti és egy Dexter utáni korszak. Zseniális! Őszintén sajnálom, hogy véget ért.

Deku   2017. 08. 21.

Egyszerűen nem bírtam nézni ezt a sorozatot, és elsősorban nem azért amiért ilyen durva és elvont képsorokat tartalmaz. Egyszerűen Dexter színésze nem fogott meg.

GedyPapa   2017. 03. 20.

A sorozat, aminél a leginkább értetlenül álltam akkor, amikor vége lett. Szerintem tudott volna még adni 1-2 évadot. Benne volt a feszültség az izgalom és helyenként a humor faktor is. A könyvváltozatait is szeretem nagyon.

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Egy újabb korszakalkotó sorozat szerintem. Dexter kiváló színészi játéka nélkül nem lenne ennyire jó.

Ms. Akárki   2019. 05. 05.

Nagyon érdekes volt az alaptörténet és a gyilkossal való szituáció hogy megpróbáljon cselekedni. Viszont a 2. Évad után el kellett elkezdett lemenni a sorozat színvonala. A történet már nem volt a régi. A szinészek továbbra is isten ilyen alakítanak De ez sajnos kevés.

Michael C. Hall nevetve ecsetelte egy videointerjúban. - „Amióta egy sorozatgyilkost játszom, az emberek felettébb udvariasak velem. A szupermarketben például mindig azt mondják: Menj előre! Előzz meg nyugodtan!... Akik azonban megijednek tőlem, azok meg sem mernek szólalni”

(zsozsesz)

Dexter dühödt démonai c. regénye ihlette meg a sorozat első évadát. A többi évad független az írónő regényeitől.

(Mavil)

Debra (Jennifer Carpenter) többet káromkodik egy epizódban, mint férfi kollégái együttvéve.

(emesejuhasz)

A Debra Morgant játszó Jennifer Carpenter szájából a nyolc évad során összesen 996-szor hangozott el a "fuck" szó.

A Dexter wikipédia oldala szerint a főszereplő 117 embert ölt meg a nyolc évad alatt. Az első dobozában 45 vérminta volt, a másodikban 43. Többi áldozatával nem a bevett rutin szerint végzett, így tőlük nem vett mintát.

Akárhogyan is vélekedünk, azt hiszem, abban sokan egyetértenek, hogy a Dexter első 4-5 évadja kiváló szórakozást garantál, amit még a gyengébb folytatás sem volt képes elrontani. Értékelés: 8.5/10 több»