Dexter (2006-2021)

Dexter

James Remar

JRD   2022. 03. 11.

Lélektiló...

Érzelmes ember lévén, azok a dolgok, melyek valóságban is megtörténhetnek, nagyon le tudnak taglózni. És ilyen volt a Dexter sorozat is. Hiszen bárki lehet gyilkos, sorozatgyilkos. Utáltam, hogy szimpatikussá akarja tenni a sorozat a gyilkolást, és mentségeket keres arra, hogy valaki miért is öl... de... mégis néznem kellett, és lassan azon vettem észre magam, hogy szurkoltam a főszereplőnek. Az eszem tudta, hogy a szereplő helytelen dolgokat tesz, de a cselekménye annyira magával vitt, hogy lassan már nem tettem különbséget jó és rossz között az epizódokat nézve. És ekkor leültem és elgondolkodtam. Vajon ha én, mint érett, erkölcsi korlátokkal, erkölcsi tartással rendelkező nő így bele tudom élni magam egy szórakoztató sorozatba, akkor vajon azok a tizenegynéhány évesek, akik titkon megnézik, vajon mit fognak érezni? Mit fognak belőle tanulni? Vajon milyen üzenetet közvetít feléjük? Hogy a Dexter rendhagyó alkotás volt-e 2006-ban? Minden bizonnyal. Hogy a főszereplő (Michael C. Hall) ezzel lépett ki az ismeretlenség homályából? Bizony. De vajon jogosan élt meg 8 évadot a sorozat? És jogosan lesz egy újabb évada? Hogy el tudd dönteni, látnod kell! Persze csak akkor, ha nem vagy korhatár alatti, mert akkor húzz ki az udvarra játszani, kiscserkész!< Szóval korhatár felettiek! Filmre fel, és jó szórakozást!

Bogi87   2016. 05. 28.

Kedvenc sorozatom, minden évadát imádtam. A legjobban a 4. évad (Trinity) tetszett. Dexter a legszimpatikusabb sorozatgyilkos.

Mavil   2016. 06. 09.

Hogy mit gondolok erről a sorozatról? Talán a legjobban úgy fejezhetem ki magam, ha azt mondom, hogy volt az életemben egy Dexter előtti és egy Dexter utáni korszak. Zseniális! Őszintén sajnálom, hogy véget ért.

Deku   2017. 08. 21.

Egyszerűen nem bírtam nézni ezt a sorozatot, és elsősorban nem azért amiért ilyen durva és elvont képsorokat tartalmaz. Egyszerűen Dexter színésze nem fogott meg.

GedyPapa   2017. 03. 20.

A sorozat, aminél a leginkább értetlenül álltam akkor, amikor vége lett. Szerintem tudott volna még adni 1-2 évadot. Benne volt a feszültség az izgalom és helyenként a humor faktor is. A könyvváltozatait is szeretem nagyon.

Csillagpor   2019. 03. 31.

Nagyon izgalmas sorozat. Egy pszichopata, aki megfelelő irányba terelve élvezettel ritkítja a rossz embereket, gyilkosokat. Szakszerűen eltünteti maga után a nyomokatm aztán jöhetnek a rögeszmés szokásai tovább a nap folyamán. Nekem kifejezetten tetszett az első két évad.

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Egy újabb korszakalkotó sorozat szerintem. Dexter kiváló színészi játéka nélkül nem lenne ennyire jó.

A főszereplő az egyik évad forgatása alatt végig parókában dolgozott, mert rákkal kűzdött.

(JRD )

Michael C. Hall valójában nem szeret gumikesztyűt viselni.

(JRD )

Michael C. Hall (Dexter-beli szereplése okén) nem gondolnánk, hogy jól énekel és még humora is van. Pedig de.

(JRD )

Michael C. Hall nevetve ecsetelte egy videointerjúban. - „Amióta egy sorozatgyilkost játszom, az emberek felettébb udvariasak velem. A szupermarketben például mindig azt mondják: Menj előre! Előzz meg nyugodtan!... Akik azonban megijednek tőlem, azok meg sem mernek szólalni”

(zsozsesz)

Dexter dühödt démonai c. regénye ihlette meg a sorozat első évadát. A többi évad független az írónő regényeitől.

(Mavil)

Akárhogyan is vélekedünk, azt hiszem, abban sokan egyetértenek, hogy a Dexter első 4-5 évadja kiváló szórakozást garantál, amit még a gyengébb folytatás sem volt képes elrontani. Értékelés: 8.5/10 több»