Szentjánosbogarak sírja (1988)

Hotaru no haka

Filmbarbár   2021. 08. 02.

Vidám menetelés a pusztulásba

Noha nem szoktam elzárkózni az elől, hogy alkalomadtán egy-egy filmet újranézzek, a Szentjánosbogarak sírját felvettem a "nem szeretném még egyszer látni" címet viselő képzeletbeli listámra. Nem azért, mert rossznak tartanám, hanem azért, mert lelkil... teljes kritika»

Puncs   2019. 02. 15.

Nem vagyok egy nagy animefan és nem is hiszem, hogy valaha az leszek, de ez a film gyönyörű és nagyon szívbemarkoló. Két gyerek szemén keresztül mutatja be, hogy megy tönkre és pusztul el egy egész család. Hát, a könnycsatornáim azok rendesen kitisz... több»

mamiéstöti2   2017. 05. 05.

Ennél komolyabb rajzfilmet még nem láttam. Érzelmileg annyira megfogja az embert, hogy ha a címét meghallja, a hideg is kirázza. Ha valaki megismételhetetlen remekművet akar látni, mindenképp nézze meg.

Deku   2017. 08. 30.

Ez a film nagy csalódást okozott nekem hála az égnek. Mivel először én azt hittem, hogy rém rossz lesz az egész film. Majd ráadtam a fejem, hogy megnézem és hihetetlen nagy élményt nyújtott.

dailyfilmsan   2019. 08. 01.

Eléggé megosztó rajzfilm. Nagyon nem a gyerekeknek lett kitalálva. Elég erős tartalmilag és mondanivaló szempontjából is. Az emberi makacsság netovábbja szerintem, ami legjobban tükröződik a rajzfilmből. Mindazonáltal nagyon jól szemlélteti a háborús nehézségeket, azt a megváltozott világot, ami akkor volt.

Lamboh   2017. 10. 17.

Óriási élmény. Erős lelkű vagy teljesen érzéketlen embernek kell lenni ahhoz, hogy az embert ne teperje a földre. A vége nagyon szívszorító.

Ms. Akárki   2016. 06. 02.

Nem vagyok egy nagy animefan, de ez a mese nagyon megrendített. Ahogy a háború borzalmait és annak következményeit, a túlélést, éhezést ábrázolja, az brutális. Szörnyen sajnáltam, hogy végül a kislány alultápláltságban meghalt. Szörnyen lehangoló, de mély tartalmú mese.

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított, "101 War Movies You Must See Before You Die" (magyarul annyit tesz: 101 Háborús film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)

Isao Takahata volt az egyetlen a stábban, aki valóban átélte a bombázásokat.

(kázsé)

A filmet a Totoro - a varázserdő titka c. filmmel párhuzamosan készítették, sok animációs szakembernek gondot okozott észben tartani, melyik filmen is dolgoznak.

(kázsé)

A második világháború végének hatvanadik évfordulójára egy élőszereplős verzió is született a Szentjánosbogarak sírjából.

(kázsé)

A film Akiyuki Nosaka igaz történetén alapul.