Játssz egy Samsung Galaxy A20e-ért ·  Fórum Login

lexyusz   2020. 04. 24.

Ellenségből barát

Mikor kijött a mozikban úgy voltam vele, hogy nem nagyon érdekelt az előzetest sem láttam róla. Aztán annyi jót hallottam róla, aki megnézte kolléga annak is nagyon tetszett, így rászántam magam arra, hogy megnézzem és milyen jól tettem. Adott a 60-as évek Amerikája, ahol óriási a rasszizmus, főleg a színesbőrűek irányába. Megismerhetünk egy családapát aki bármit megtenne azért, hogy a családja ne szenvedjen hiányt így élnek egyről a kettőre a másik oldalról pedig ott van egy néger zenész aki elhatározza hogy koncertezni akar az országban, azon a részen ahol még nem ért el sikereket. Az ő útjukat követhetjük végig, sok jelenetet kapunk abból hogy milyen volt nekik a közös út, miben tudtak segíteni a másiknak hogy fejlődhessen és jobb ember lehessen. És hát végül ahogy a film záródik az nekem nagyon tetszett, megláthatjuk hogy mennyit is tud fejlődni az ember. Én is most már azok táborát erősítem akik azt mondják, hogy ez nagyon jó film, kár lenne kihagyni. Így mindenkit arra buzdítok, hogy üljön le otthon és nézze meg, nem fog benne csalódni.

ArpiHajdu és Réci   2019. 07. 09.

A hantás és az arisztokrata Délre tart

:::A KRITIKA CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT::: Kissé elképzelhetetlennek tűnik, hogy egyazon embernek köszönhetjük a Dumb és Dumbert és a Zöld könyvet. Pedig így van, szinte hihetetlen! Tudom, hogy az alpári humoráról híres duó történetei is sok rajongót tudhatnak magukénak (én mondjuk nem tartozom közéjük), de azt azért bárki beláthatja, hogy a Zöld könyv egy merőben más minőséget képvisel, s teszi ezt úgy, hogy egy közkedvelt témát mutat be egy eddig kevésbé ismert nézőpontból, s közben alpári viccelődés nélkül is képes humoros és szórakoztató lenni. Közkedvelt téma, sőt azt is mondhatnánk, egy kissé már túlreprezentált (bár tény, a téma kifogyhatatlan) a faji megbélyegzés, ezen belül is ... több»

Berto49   2019. 01. 05.

Utazás Délre

A második, általam zseniálisra értékelt film az idén, és még csak január 5. van! Ezt a tendenciát tartva a 2019-es az igazán emlékezetes filmek éve lesz. Pozitívumai a nagyszerű történet, két fantasztikus színész, korhűség és nem utolsó sorban a rasszizmus elítélése. Szégyenletes múltja van a „nagy” Amerikának, hogy még a hatvanas évek elején is ilyen fajgyűlölő mentalitás uralkodott a déli államokban. Minden szöveg nélkül sok jelentéssel bír az a jelenet, amikor a felforrt hűtővíz miatt megállni kényszerült az autó és kiszállt belőle a zongora virtuóz, Don Shirley. A földeken robotoló színesek és a közte lévő mély, áthídalhatlan szakadék megjelenítése talán a legjobb részlete a filmnek. Tém... több»

Shelby07   2020. 03. 26.

Ez is egy olyan kategóriájú film, ami gondolkodásra sarkallja az embert. Ha valaki nem szeret gondolkodni csak nézni ki a fejéből, az jobb, ha meg sem nézi. Egy nagyon jó film ami bemutatja az emberi természetet és olyan történetben, amelyben barátság lesz alkalmazotti kapcsolatból. Tökéletesen mutatja be azt, hogy miért nem szabad előre megítélni a másik embert és hogy változni BÁRKI tud! Nagyon szerettem, imádtam nézni az elejétől a végéig és egy percig sem sajnáltam, hogy megnéztem. Mindenkinek nagyon ajánlom, mert érdemes az életben egyszer megnézni. Talán még segít is egy kicsit máshogy látni a világot.

Filmelemző   2019. 02. 28.

Könnyeden a rasszizmusról

Lehet könnyedén beszélni és alkotni rasszizmusról? Peter Farrelly bebizonyitotta, hogy igen: készített egy erős filmet a témáról drámával, humorral, társadalomkritikával és csipetnyi szarkazmussal. Az eredmény a Zöld könyv lett és az idei, 2019-es Oscar-gála legrangosabb díja a legjobb film kategóriában. Az alkotást Viggo Mortensen viszi a vállán, mint vagány alvilági figura kidobóember és testőr, aki a fajgyűlölettől izzó délen fuvarozza keresztbe-kasul a színesbőrű Dont (Mahershala Ali) hogy az zongoraművészként felléphessen a 70-es években kiadott "Zöld könyv" - azaz feketék által is használható szállások éttermek - állomásait érintve. Érdekes a téma, hiszen a rasszizmus ma is aktuális... több»

Peter Farrelly
Peter Farrelly
Mahershala Ali

A Zöld könyv – Útmutató az élethez egy gyönyörű és megható, olykor megrendítő és olykor felemelő, de mindenképpen elgondolkodtató film a barátságról. Akinek tetszett és szereti az Életrevalókat annak ez is kötelező darab! több»

Bár a karaktere a forgatókönyv szempontjából nem teljesen kiforrt, Viggo Mortensen élete egyik legjobb alakítását hozza. Minden mozdulatában, minden szavában ott van „Hantás Tony”, soha egyetlen pillanatra sem esik ki a szerepéből. Aki csak teheti, a feliratos verzióra üljön be: Mortensen beszédmódja, akcentusa és hangsúlyozása külön élvezeti elem lesz a nyelvimádóknak. Mahershala Ali is tökéletesen játssza el ezt a nagyon törékeny férfit, aki törékenysége ellenére folyamatosan harcol az elveiért – nem véletlenül vihette haza a Globe-ot.
A Zöld könyv kevés hiányosságával együtt abszolút többször nézős film. Ajánlani tudom azoknak, akik minőségi szórakozásra vágynak, tökéletes színészi alakításokkal és szellemes forgatókönyvvel. több»

Kedves, szívmelengető, szellemes matinéfilm, amelyet nagyon, nagyon jó nézni. Az 5 Oscar-jelölés mégis túlzásnak tűnik. több»

A film összbevétele 319 737 361 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 167 073 083 forintot termelt.

Nick Vallelonga merész húzásra szánta el magát. Felkérte valódi családját, hogy ők alakítsák a filmbeli családját. Tervét úgy valósította meg, hogy Viggo-nak azt mondta, Farrelly vette fel őket, a rendezőnek meg azt állította, hogy Mortensen vállalja a felelősséget a színészi munkájukért. A turpisságra a sajtóturné első hónapja után jöttek rá.

(Thibo84)

A forgatás előtt Viggo Mortensent meghívta Nick Vallelonga, hogy találkozzon a családjával - mindezt egy hat órán át tartó vacsorán.

(Thibo84)

A film egyik írója Tony Vallelonga fia, Nick, aki könnyen hozzáférhetett az apja által anyjának írt levelekhez, s így ezek is szerves részét képezhették a történetnek.