Ember a Holdon (1999)

Man on the Moon

hawaiipizza   2015. 10. 02.

Nem azt mondom, hogy ez minden idők legjobb filmjei között szerepelhetne, nem. viszont épp annyira tökéletes, amennyire ez a film tökéletes lehetett. Kaufmann egy minden tekintetben méltó filmet kapott. Akinek tetszett, érdemes utána nézni az igazi Andy Kaufmannak is, például a Jerry Lawrer(?) elleni küzdelmét, az SNL fellépéseit, a Taxit meg a hírhedt Letterman interjút.

TribeBubu   2017. 03. 03.

Ha hitelesen mutatja be Andy Kaufman életét ez a film, akkor a pasas egy zseni volt (vagy talán még mindig az.) Senki más nem tudta és valószínűleg nem is fogja így szívatni a birka közönséget. Igaz, párszor rájárt emiatt a rúd, de szerintem a hullámvölgyekben eltöltött idő minden percét élvezte. Egy ilyen érdekes figuráról hálás dolog filmet készíteni, és ha az életrajzi filmek egyik legnagyobb mesterének, Milos Formannak a dolga leforgatni azt, igazi gyöngyszem az eredmény. Viszont a befejezést nem egészen értem. Talán ezzel az érdekes csavarral akartak a készítők tisztelegni az előadóművész csavaros élettörténete előtt. Az pedig érdekes, hogy vígjátékként is kezelik, (sőt, a megjelenésekor, valószínűleg Jim Carrey miatt, csakis ebbe a műfajba sorolták be,) pedig ez egy nagyon komoly, sokkoló és szomorú film.

juliS   2015. 09. 21.

Baromi jó film, főleg azért tetszik, mert megmutatja, hogy Jim Carrey nem csak király humorista, hanem első osztályú színész is. Szerintem egyszerűen lehengerlő, ahogy Kaufmant játssza. De persze a többi színészről sem lehet rosszat mondani, DeVito is hatalmas sztár és szerintem ez a szerep nagyon passzolt hozzá. Egyáltalán nagyon-nagyon jó volt a szereposztás, szóval le a kalappal a film előtt.

ordas   2015. 04. 08.

Egyetlen bajom volt a filmmel, túl azon, hogy szerintem egy-két életrajzi vonatkozás egy kicsit, hogy úgy mondjam, csúsztatva jelent meg benne, hogy Carrey nem igazán hasonlít Kaufmanra, és nem csak a kinézetét tekintve - ahol egyébként egész jó munkát végeztek szerintem, végső soron -, de a jelleme sem pontosan olyan. Nem minden humorista egyforma, és szerintem ez alapvetően átütött Carrey játékán is, mármint, hogy ő és Kaufman nagyon különböző személyiségek (voltak).

Judd Hirsch
Christopher Lloyd
Jim Carrey

Az Entertainment Weekly szerint 1999-ben a legjobb film volt.

A Rotten Tomatoes oldalán 63%-ot kapott 118 kritika alapján.

Jeff Conaway cameo szerepben tűnik fel, önmagát alakítja.