Életrevalók

(Intouchables)

Curacao86  2015. 02. 01.

tökéletes film a barátság és sok más dolog kapcsán, kötelező, látni kell, szép film! :)

mamiéstöti2  2016. 08. 05.

Nem igazán tetszett a film egy-két abszúrd poéntól eltekintve semmi szimpatikus nem volt benne

Bogi87  2016. 05. 27.

Egyszerre humoros és könnyfacsaró.

Nádudvari Lány  2016. 04. 19.

Nagyon jó kis film, optimista életszemléletet sugároz. Régebben láttam, de még mindig hatással van rám. Találkozik a két világ, a gazdag de elkeseredett tolószékben élő és az életvidám, de anyagi problémákkal küzdő férfi. Felpezsdíti, megsózza az addig sótlan életét a tolószékes férfinek. Bemutatja a film, hogy nagyon rossz helyzetből is van kiút.
Életet nagyon rossz körülmények közt is lehet élvezni, legyen az baleset következménye, vagy anyagi nehézség. Mindenkinek ajánlom!

erare  2015. 02. 10.

Igazi francia film. Kicsit pikáns, finoman humoros, szerelmes is, vagány is, pimasz is; óvatosan érinti a bevándorlás-valóságot is az országban. De a középpontban két teljesen más közegből származó, bőrszínben, kulturális értékekben teljesen különböző ember áll, akiket egymás mellé sodort az élet. Az egyikük megszelídül, önmagára talál, míg a másiknál kisüt a nap és ismét 'lábra áll' és elindul. Ilyenek vagyunk mi emberek: ha engedjük kisüthet a nap, ha nyitott szemmel járunk-kelünk kincseket hozhatunk a felszínre egymásban.

Omar Sy
Filmworlds: Egy örök érték a filmek közt
Az Életrevalók egy hatalmas film, komoly mondanivalóval, életbölcsességgel, szeretettel és humorral, vagyis szinte minden lehetséges érzelemmel, ami csak előfordulhat egy emberi élet alatt.

A valóságban Driss karaktere nem fekete volt, hanem egy arab férfi. A film valós események sorozatát mutatja be.

(Bthewatcher)

Phillipe a jogokért nem kért pénzt, hanem a film bevételeinek öt százalékát kapta meg, amit teljes egészében egy jótékonysági alapítvány bankszámlájára utalt át.

(lolita13)

film bevételei a 2011-es bemutató óta már 400 millió dollár fölött vannak.

(lolita13)