Danny99   2020. 04. 28.

Szarból várat

A Franco tesók Tommy Wiseau kultikus filmjének, a The Roomnak állítanak emléket a The Disaster Artisttal. A mű Greg Santero memoárján alapszik, ami a film megszületéséről és a Wiseau-val való barátságáról szól. A katasztrófaművész az eredeti film kul... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2018. 07. 08.

Egy legenda ápolása

Ha a The Room arra volt jó példa, hogyan lehet botrányosan rossz filmet készíteni, akkor a The Disaster Artist annak lehet a mintája, hogy miként lehet egy csapnivaló alkotás elkészítésének pillanataiból egy szórakoztató, s valóban jó filmet létrehoz... teljes kritika»

indingo   2018. 03. 08.

Nem egy egyszerű film. Ami dob rajta, hogy igaz történet és a Franco tesók együtt láthatóak benne. James nevetése, az a bizonyos ha-ha-ha nem mindennapi. Sajnálom, hogy nem derült ki, hogy honnan is volt az a sok pénz.

Deku   2018. 02. 15.

A történettel nekem személy szerint az volt a bajom, hogy elég vontatott volt és semmilyen. Ennek a stílusnak nem igazán voltam híve és nem is szerettem sose. Nagyon ajánlgatták nekem, mint utóbb kiderült feleslegesen.

Szilonka   2018. 08. 15.

Egy film készítéséről készítenek filmet. Érdekes észjárás, de a film borzalmas.

VvV   2018. 10. 28.

Számomra elég fárasztó volt a film. Eleve egy ilyen fazon munkásságát megfilmesíteni...

Timcsi   2019. 01. 21.

Nem egyszerű film, nem egyszerű feladatra vállalkozott. Csap néhány jelenet tudott lekötni.

Sharon Stone
James Franco

James Franco alakításáért Golden Globe díjat vehetett át.

(indingo )

Greg Sestero egy interjúban elmondta, hogy a film alapjául szolgáló azonos című könyv írásának idején Tommy Wiseau azt állította, hogy két színész lenne alkalmas arra, hogy eljátssza őt egy filmadaptációban, méghozzá James Franco és Johnny Depp.

Tommy Wiseau (őt alakítja James Franco a filmben) és Greg Sestero áldását adta arra, hogy Sesterót Franco öccse, Dave Fanco alakítsa.

James Franco elmondása szerint olyan volt számára a forgatókönyv, mintha keresztezték volna a Boogie Nights-ot a The Mastert.

A film alapjául szolgáló azonos című könyvben James Franco neve is említésre kerül.

A filmet percekig tartó álló ovációval fogadták a világpremierjén, az SXSW filmfesztiválon.

Ez Josh Hutcherson harmadik olyan filmje, melyet James Franco rendezett. A korábbiak: Késik a szüret, The Long Home.

James Franco végig szerepben maradt a forgatás teljes idején.

A filmben olyan hírességek vállaltak cameo szerepet, mint Bryan Cranston, Zach Braff, J. J. Abrams, David DeCoteau, Lizzy Caplan, Kristen Bell, Keegan-Michael Key, Adam Scott, Danny McBride és Tommy Wiseau.

Bryan Cranston saját magát alakítja a filmben abból az időből, amikor a Már megint Malcolm című sorozatban játszott.

indenkinek ajánlom, akár látta a The Room-ot, akár nem - bőven elég, ha a bizonyos tetős jelenetet ismeri -, érteni fogja a filmet; amiben pedig igazán kiemelkedő James alkotása, ahhoz nincs szükségünk az alapjául szolgáló műre.
9/10 több»