A katasztrófaművész

A katasztrófaművész

The Disaster Artist
Sharon Stone
James Franco

A katasztrófaművész Tommy Wiseau kultuszklasszikusa, A szoba forgatásába nyújt humoros, de kendőzetlen bepillantást. Ez az a produkció, melyet minden idők legjobb rossz filmjeként tartanak számon. A rendező-főszereplő James Franco (akinek alakítását Golden… Több

Rendező: James Franco
Premier: 2017.03.12.

2022.05.31 uniterra

Pont annyira volt hullámzó a figyelmem, mint amilyen hullámzó maga a film. Összeségében szerettem.

2018.07.08 ArpiHajdu és Réci

a nap véleménye

Egy legenda ápolása

Ha a The Room arra volt jó példa, hogyan lehet botrányosan rossz filmet készíteni, akkor a The Disaster Artist annak lehet a mintája, hogy miként lehet egy csapnivaló alkotás elkészítésének pillanataiból egy szórakoztató, s valóban jó filmet létrehoz... Teljes kritika

2018.03.08 indingo

Nem egy egyszerű film. Ami dob rajta, hogy igaz történet és a Franco tesók együtt láthatóak benne. James nevetése, az a bizonyos ha-ha-ha nem mindennapi. Sajnálom, hogy nem derült ki, hogy honnan is volt az a sok pénz.

2018.02.15 Deku

A történettel nekem személy szerint az volt a bajom, hogy elég vontatott volt és semmilyen. Ennek a stílusnak nem igazán voltam híve és nem is szerettem sose. Nagyon ajánlgatták nekem, mint utóbb kiderült feleslegesen.

2018.08.15 erahurka

Sokan szeretik de nekem valahogy nem jött át. James Franco szerintem nem volt jó Tommy Wiseau, úgy állt neki a szerep, mint tehénen a gatya. Érdekes volt viszont látni a The Room elkészülését, noha a a könyv ebből még többet kínál, így ha érdekel min... Több

James Franco alakításáért Golden Globe díjat vehetett át. Szerző: indingo

Greg Sestero egy interjúban elmondta, hogy a film alapjául szolgáló azonos című könyv írásának idején Tommy Wiseau azt állította, hogy két színész lenne alkalmas arra, hogy eljátssza őt egy filmadaptációban, méghozzá James Franco és Johnny Depp. Szerző: hp

Tommy Wiseau (őt alakítja James Franco a filmben) és Greg Sestero áldását adta arra, hogy Sesterót Franco öccse, Dave Fanco alakítsa. Szerző: hp

James Franco elmondása szerint olyan volt számára a forgatókönyv, mintha keresztezték volna a Boogie Nights-ot a The Mastert. Szerző: hp

(2018. 03. 09.)
indenkinek ajánlom, akár látta a The Room-ot, akár nem - bőven elég, ha a bizonyos tetős jelenetet ismeri -, érteni fogja a filmet; amiben pedig igazán kiemelkedő James alkotása, ahhoz nincs szükségünk az alapjául szolgáló műre.
9/10 Több