ArpiHajdu és Réci   2018. 07. 08.
Egy legenda ápolása

Ha a The Room arra volt jó példa, hogyan lehet botrányosan rossz filmet készíteni, akkor a The Disaster Artist annak lehet a mintája, hogy miként lehet egy csapnivaló alkotás elkészítésének pillanataiból egy szórakoztató, s valóban jó filmet létrehozni. A Franco-fivérek érezhetően rajonganak minden idők egyik legrosszabb filmesének „művészete” iránt, hiszen a Disaster Artist röviden összefoglalva nem más, mint főhajtás Tommy Wiseau és a The Room iránt, annak minden előnyével és hátrányával. Kezdjük az erényekkel: James Franco remekül hozza a főszereplőt. A gesztusok, az akcentus, a nevetés, az öltözködés, vagyis Wiseau „ikonikus” jellemzőit jól adja vissza. Igaz, sokkal könnyebb hitelesen át... több»

indingo   2018. 03. 08.

Nem egy egyszerű film. Ami dob rajta, hogy igaz történet és a Franco tesók együtt láthatóak benne. James nevetése, az a bizonyos ha-ha-ha nem mindennapi. Sajnálom, hogy nem derült ki, hogy honnan is volt az a sok pénz.

Deku   2018. 02. 15.

A történettel nekem személy szerint az volt a bajom, hogy elég vontatott volt és semmilyen. Ennek a stílusnak nem igazán voltam híve és nem is szerettem sose. Nagyon ajánlgatták nekem, mint utóbb kiderült feleslegesen.

Szilonka   2018. 08. 15.

Egy film készítéséről készítenek filmet. Érdekes észjárás, de a film borzalmas.

VvV   2018. 10. 28.

Számomra elég fárasztó volt a film. Eleve egy ilyen fazon munkásságát megfilmesíteni...

Sharon Stone
James Franco

indenkinek ajánlom, akár látta a The Room-ot, akár nem - bőven elég, ha a bizonyos tetős jelenetet ismeri -, érteni fogja a filmet; amiben pedig igazán kiemelkedő James alkotása, ahhoz nincs szükségünk az alapjául szolgáló műre.
9/10 több»

James Franco alakításáért Golden Globe díjat vehetett át.

(indingo )

Greg Sestero egy interjúban elmondta, hogy a film alapjául szolgáló azonos című könyv írásának idején Tommy Wiseau azt állította, hogy két színész lenne alkalmas arra, hogy eljátssza őt egy filmadaptációban, méghozzá James Franco és Johnny Depp.

Tommy Wiseau (őt alakítja James Franco a filmben) és Greg Sestero áldását adta arra, hogy Sesterót Franco öccse, Dave Fanco alakítsa.