A katasztrófaművész (2017)

The Disaster Artist

Sharon Stone

uniterra   2022. 05. 31.

Pont annyira volt hullámzó a figyelmem, mint amilyen hullámzó maga a film. Összeségében szerettem.

ArpiHajdu és Réci   2018. 07. 08.

Egy legenda ápolása

Ha a The Room arra volt jó példa, hogyan lehet botrányosan rossz filmet készíteni, akkor a The Disaster Artist annak lehet a mintája, hogy miként lehet egy csapnivaló alkotás elkészítésének pillanataiból egy szórakoztató, s valóban jó filmet létrehoz... teljes kritika»

indingo   2018. 03. 08.

Nem egy egyszerű film. Ami dob rajta, hogy igaz történet és a Franco tesók együtt láthatóak benne. James nevetése, az a bizonyos ha-ha-ha nem mindennapi. Sajnálom, hogy nem derült ki, hogy honnan is volt az a sok pénz.

Deku   2018. 02. 15.

A történettel nekem személy szerint az volt a bajom, hogy elég vontatott volt és semmilyen. Ennek a stílusnak nem igazán voltam híve és nem is szerettem sose. Nagyon ajánlgatták nekem, mint utóbb kiderült feleslegesen.

Szilonka   2018. 08. 15.

Egy film készítéséről készítenek filmet. Érdekes észjárás, de a film borzalmas.

BoBamburg   2021. 12. 19.

Oké, ha megvan a "The Room" című kultuszfilm ismerete és imádata, és a Franco fivéreket is szereti az ember, akkor a néző egy hihetetlenül szórakoztató és humoros filmet kap cserébe. Minden más esetben érthető a negatív kritika, de azt hiszem, az nem a film hibája.

VvV   2018. 10. 28.

Számomra elég fárasztó volt a film. Eleve egy ilyen fazon munkásságát megfilmesíteni...

James Franco alakításáért Golden Globe díjat vehetett át.

(indingo)

Greg Sestero egy interjúban elmondta, hogy a film alapjául szolgáló azonos című könyv írásának idején Tommy Wiseau azt állította, hogy két színész lenne alkalmas arra, hogy eljátssza őt egy filmadaptációban, méghozzá James Franco és Johnny Depp.

Tommy Wiseau (őt alakítja James Franco a filmben) és Greg Sestero áldását adta arra, hogy Sesterót Franco öccse, Dave Fanco alakítsa.

James Franco elmondása szerint olyan volt számára a forgatókönyv, mintha keresztezték volna a Boogie Nights-ot a The Mastert.

A film alapjául szolgáló azonos című könyvben James Franco neve is említésre kerül.