Vélemények: Életrevalók (2011)

Róbert Molnár   2020. 10. 17.

Nem akarok róla ódákat zengeni. Egyszóval: MESTERMŰ, amit Mindenkinek kötelező legalább egyszer megnézni életében! Bármikor képes vagyok ezredszerre is leülni elé! Hihetelen mennyi pozitívumot képes adni ez az alkotás!

koricapito   2019. 08. 24.

Mese az empátiáról

A franciák mindig értettek a filmkészítéshez, főleg annak érzelmi részéhez. Természetesen nemcsak romantikus értelemben gondolok az érzelmekre, hanem drámai, felkavaró értelemben is. Amennyire képesek megörvendeztetni és életre ösztönözni a vígjátéka... teljes kritika»

erare   2015. 02. 10.

Igazi francia film. Kicsit pikáns, finoman humoros, szerelmes is, vagány is, pimasz is; óvatosan érinti a bevándorlás-valóságot is az országban. De a középpontban két teljesen más közegből származó, bőrszínben, kulturális értékekben teljesen különböz... több»

Puncs   2019. 02. 09.

Nehezen vettem rá magam, hogy megnézzem, de az utóbbi időben ez az egyik legjobb, ha nem a legjobb film, amit láttam. Vétek lett volna kihagyni. Egyszerre vidám és szomorú. Elgondolkodtató és megható. A főszereplő egy magatehetetlen emberből varázsol... több»

Bogi87   2016. 05. 27.

Egyszerre humoros és könnyfacsaró.

mamiéstöti2   2016. 08. 05.

Nem igazán tetszett a film egy-két abszúrd poéntól eltekintve semmi szimpatikus nem volt benne

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 02. 28.

Véleményem szerint ez a film több szempontból is "zseniális", mivel két külön karakter találkozik az egyik aki most szabadult a börtönből és szinte teljesen alkalmatlan a feladatára, a másik a gazdag arisztokrata, aki tolószékbe kerül. Ahogy zajlik a... több»

Deku   2017. 07. 07.

Őszintén megmondom nem vártam sokat egy francia filmtől. Ekkor volt nagy meglepetés azt látnom, hogy magába szippant és tökéletesen elszórakoztat a két eltérő személyiségű ember barátsága.

Orosz István   2016. 05. 27.

Nálam ez a történet vegyes érzelmeket kelt, egyszerre szívszorító és vicces. Ráadásul igaz történet. Többször láttam. Mindenkinek ajánlani tudom, ez a film rengeteg értéket képvisel.

Mavil   2016. 06. 09.

Többször is láttam már ezt a filmet, az egyik kedvencem. A színészek zseniálisak benne, a történet egyszerre szomorú, elgondolkodtató és humoros. Egy film, aminek van mondanivalója.

Thibo84   2019. 05. 03.

Kissé lassan pörögnek fel az események, de ha türelmesen kivárjuk a felvezetést, utána nem csak egy jó humorú filmet, hanem igen is egy tanulságos történetet kapunk, amint két teljesen különböző ember, megmutatja miként és hogyan barátkozik össze, se... több»

SethFranco   2017. 09. 30.

Kevés olyan film van, ami egyszerre nevetést és sírást vált ki az emberből. Hát ez olyan! Két ember találkozik, két egymástól teljesen idegen stílussal, élethelyzettel, mindketten valamilyen szinten boldogtalanok a saját életükben, s pont ők tudják e... több»

hszpp   2017. 02. 05.

Sok emberrel szerette meg a minőségi filmezést ez a film a környezetemben. Iszonyatosan szórakoztató,s szomorú is egyben ez az alkotás. Az egyik kedvenc filmem lett:)

ZeroHero   2019. 09. 30.

A francia filmgyartas ujabb remekmuve, ami derult egbol villamcsapaskent hatott annak idejen mindenkire. tipikus francia film, annak minden szokasos osszetevojevel: Remek forgatokonyv, pikans, celzott, finom humor, apro utalasok a mindennapok problem... több»

Crystaldeer   2020. 09. 24.

Azok közé a filmek közé tartozik számomra, amit vonakodva néztem meg, pedig mindenki dicsérte az ismerős köreimben, hogy milyen szuper film. Mégis talán a témája miatt féltem, hogy túl mélyen érintene, vagy nem ad annyit amennyit várok tőle. És hihet... több»

Sabnock Sanatory   2018. 12. 18.

Nagyon tetszett. Két különböző világból jött ember, aki lassan óvatosan ismeri meg egymást, és a saját korlátait. Tele humorral,szarkazmussal, csipetnyi romantikával. Jó kis francia film, mindenképpen érdemes megnézni!

MP170506   2016. 01. 18.

Ez számomra A FILM! Minden tökéletes benne, a mondanivalója, az ahogy azt tálalja, a tanulság, amit le lehet belőle vonni, a humora, a drámaisága és a színészek! Kiváló film!

beero88   2016. 01. 17.

Ezt már nevezem. Igazán mélyre ható és pofás kis film. Ha lehet itt minden adott ahhoz hogy kellemes kikapcsolódást biztosítson a film. Érzelmes és megindító ami miatt én szerettem.

Norbi   2018. 07. 09.

Örök klasszikus. Nagy kedvenc. Igazi francia könnyedség, ami magától él és lélegzik. Nagyon megragadó történet, a szereplőkkel együtt. Kötelezően ajánlom mindenkinek !

wintermat   2016. 08. 17.

Eleve szeretem a francia filmeket, de ha csak egy jó filmüket kéne mondanom, akkor habozás nélkül ezt a remekművet választanám. Van benne minden, ami csak egy életerős filmbe kell, olyan film élményről van szó, amelyet kár lenne kihagyni.

TomÁcs   2018. 04. 15.

Érdemes akkor nézni a filmet, amikor kicsit lehangolt az ember és semmi sem tudja jobb kedvre deríteni. Számomra mindig hoz egy kis felüdülést a történet.

Szivárvány1   2016. 08. 29.

Korábban nem szeretem a francia filmeket, de az Életrevalók óta folyamatosan keresem a hasonló humorú és érzelmes filmeket. Egyszerre lehet ezen a filmen nevetni és sírni. Megindító történet amely erőt ad mindenkinek a továbblépésben és a mindennapi harcokban.

VvV   2018. 12. 01.

Nagyon jó humorú történet, amiben remek karakterek kerülnek előtérbe. Érzelmes a story

Bazzzsi   2017. 11. 22.

Nagyon lélekemelő film. Két furcsa páros találkozása és barátságának kibontakozása zajlik a képernyőn, ahol sok elfogadás is szükség volt. a zenéket nagyon eltalálték.

Ms. Akárki   2019. 05. 05.

Nagyon egyedi is érdekes érzelmes látványos francia dráma. Lényegében a főszereplők tudtukon kívül is egymást segítik. Nagyon megindító és inspiráló film. Furcsa módon happy end lesz pedig egyáltalán nem erre számítana néző.

harnas1207   2018. 11. 30.

A valós szereplők története nem egy nagy durranás, ezért erősen kiszínezték és úgy tálalták nekünk. Az embernek nem az fog tetszeni amit lát, hanem hogy elhiszi, hogy ez igaz történet. Efelett szemet lehetne hunyni, de nem tudtam, teljesen ellenszenvessé tette az egész filmet.

MKristijan   2015. 09. 04.

Akármikor megy a tv-ben vagy nézi valaki, szívesen becsatlakozok, mert olyan vidám és megnyugtató a film, hogy megéri időt szánni rá. Örök és kihagyhatatlan.

Dodi   2015. 01. 30.

Örök kedvenc, humoros, de mégis elgondolkodtató igaz történettel! 5/5

lolita13   2016. 10. 08.

én pozitívan csalódtam ebben a filmben mert azt hittem, hogy szomorú lezs de a véggén egy csomót röhögtem rajta :)

Norbert93   2018. 07. 18.

Megfogó történet a korlátok nélküli barátságról és az arosztokrácia finom paródiájáról. A film legnagyobb dobása egyértelműen a különös párosítás és a mozgássérült arisztokrata nem hétköznapi ápolása, ami nem csak a szórakozásból áll.