Greeta   2019. 08. 07.

Remek film. Miután megnézi az ember kicsit elfogadóbb és türelmesebb lesz. Nem mindennapi történet.

mamiéstöti2   2018. 12. 13.

Lebilincselő témájú igaz történet, melynek rendkívül erős mondanivalója van és színészi játék is kiemelkedő.

indingo   2018. 08. 04.

Nagyon szép film. Megható a története és a mondanivalója a feltétel nélküli szeretetről. Meryl ismét megmutatta egy csodálatos arcát.

ArpiHajdu és Réci   2017. 02. 01.

A kisugárzás fontosabb, mint a tehetség

Alapvetően nem volt rossz film, egy kellemes színfolt azok között a gyenge vígjátékok között, amelyekkel mostanában előáll a filmipar. Persze, annak ellenére, hogy sok olyan jelenettel operál a film, amelyben alkalmazza a helyzetkomukimot, ez attól még egy kőkemény életrajzi dráma, s a maga műfajában egyáltalán nem is rossz. Az, ahogyan Florence az áriáit előadja már önmagában megteremti a vidám hangulatot. Persze az egy percig sem vitás, hogy ő maga a fellépéseit egy pillanatig sem szánta a móka tárgyának. Sőt. Ez abban a jelenetben tökéletesen ki is rajzolódik, amikor a második teltházas koncertje után odamegy hozzá két férfi és megdícsérik a humoros előadását és a komikus vénáját. Ekkor látszik Florence arcán a döbbenet, hogy ő ezt bizony mennyire halálosan komolyan gondolta. A végén, amikor pedig már a halálos ágyán visszagondol az előadására (tökéletes énekléssel) hallhatjuk azt, ahogyan ő maga a saját hangjára tekintett. Mindig azt halljuk, hogy a tehetség a legfontosabb, a nélkül nincsen siker. Hát, ez az, ami Florence esetében nem volt igaz, ugyanis egyetlen ember megnyerő személyisége és kisugárzása vonzott be ezreket a koncertekre. Persze, a másik oldalán a film megmutaja a sznob közönséget is, akiknek egyfajta státusz-szimbólum, hogy részt vegyenek egy-egy elegáns estélyen a Carnagie Hall-ban, az meg hogy éppen ki van a színpadon, mit sem számít, a lényeg, hogy elmon... több»

Deku   2017. 07. 24.

Az első pár percben nagyon lassan indul be de szerencsére nincs gond vele. Meryl Streep hihetetlenül alakít most is. Kellemes és így ezáltal hasznos időtöltés volt. A film mind zeneileg mind pedig történetileg is megállta a helyét és nem éreztem úgy hogy ez elvesztegetett idő lett volna.

Szilonka   2018. 05. 02.

:::A HOZZÁSZÓLÁS CSELEKMÉNYLEÍRÁST TARTALMAZHAT:::A napokban szántam rá magam, hogy megnézzem a filmet. Az előzetes alapján a fejembe egy végtelenül giccses és közhelyes vígjáték képe alakult ki. Nagyon örülök, hogy csalódnom kellett, mert ez egy nagyon bájos, helyenként vicces, de összességében egy érzelmes dráma. A legvégéig azt sem sejtettem, hogy igaz történet hiszen annyira abszurd a story. Átgondolva a látottakat ilyet forgatókönyvíró nem is írhat, ha csak nem életnek hívják. A végéig, úgy gondoltam, hogy annyira rossz a története, hogy már zseniális. A Meryl Streep - Hugh Grant jól csengő páros, bár házastársként kicsit furcsa volt. Talán a nagy korkülönbség vagy amiatt, hogy Grant az a tipikus jó pasi (volt, sajnos nagyon fogott rajta az idő vasfoga), Streep meg az a kedves csaj a szomszédból típus. Egy különleges szerelmet láthatunk a képernyőn. Kezdetben kicsit érthetetlen is a férfi rajongása, de azért szeretőt is tartott. Furcsa volt ez a kettős élet. Képes volt még a nézőközönséget is lefizetni, hogy élvezzék szerelme koncertjét, a kritikust is megkörnyékezi, sőt a környéken fellelhető összes rossz kritikát lehozó újságot felvásárolta. Mi a szerelem, ha nem az, hogy mindig, minden körülmények között támogatjuk a másikat. Vagy felmerül az a kérdés is, hogy őszinték vagyunk a másikkal és felnyitjuk a szemét. Bár ez egy speciális eset, hisz az a kicsi ami, még hátra van a legnagyobb boldogságban akarják eltölteni. Megható jelenet volt, amikor Grant lefekvéskor csókot lehet Streep homlokára, majd leveszi róla a parókát. Itt tudatosult bennem, hogy nem egy vígjátékot fogok látni. Mégis ambivalens érzéseket váltott ki belőlem a film, hiszen tele van humoros jelenetekkel. Amikor a zongorista először hallja meg Florance hangját és zavarában nem tudja hogy mit csináljon és nem is érti a gyönyörű hangot dicsérő énektanárt. Szokatlan volt, hogy a fürdőkádból mérték ki a krumplipürét. Többször szóba került a titokzatos bőrtáska, amelyet Florence mindenhova magával vitt. Mint később kiderült ebben a legnehezebb időszakban is másokra gondolt és folyton kiegészítette a végrendeletét. Mindig megmaradt közvetlennek és vidámnak a saját kis különc világában, holott a kezdetektől fogva haldoklott. A ruhái, az elképesztő fejfedők is megérdemelnek néhány szót. Meryl Streep tud énekelni, úgyhogy nem lehetett könnyű hamiskásan énekelni. Teljesen megérdemelte az Oscar-jelölést. A film elején angyalként jelenik meg Florence és a legvégén is úgy távozik. Ami furcsa volt nekem, hogy honnan is volt ennyi pénzük, erre nem kaptunk választ. Az is furcsa volt, hogy az évek alatt sose jutott a fülébe, hogy borzalmasan énekel. Amikor rögzítik a hangfelvételeket, még a gépek is kiakadtak a magas hangoknál. Nem tudom, hogy az koncepció volt-e, hogy Streep szemöldökét mindig máshogy rajzolták meg. Nem lehet elmenni a remek dalok mellett, mármint nem az elénekelt dalokra gondolok. A zárszóban örültem, hogy plusz információkat kaphattunk az eredeti személyekről, például hogy a zongorista testépítőnek állt. Egy érzelmes és szívmelengető történet, ami után kicsit mindenki átértékeli az életét.

Norbi   2018. 07. 24.

Remek kikapcsolódást nyújtott. Nem egy túlpörgetett röhögjünk amennyit csak lehet film, ami nekem nagyon jól esett. Üde színfoltja a mai vígjátékok között, főleg az tetszett hogy igaz történet alapján íródott.

A film összbevétele 49 052 787 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 36 534 610 forintot termelt. A hazai mozik összesen 28 866 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Ez Meryl Sreep második olyan filmje, amelyben karaktere szifiliszben szenved, az első a Távol Afrikától.

A valóságban Kathleen nem hagyta el Bayfield-et, Florence halála után összeházasodtak.

Az igazi Cosme McMoon 1980 augusztusában halt meg, Simon Helberg, a színész, aki a filmben a zenészt alakítja 4 hónappal később született meg, 1980. december 9-én.

Ez a második olyan film, amelyben Meryl Streep karaktere a Carnegie Hall-ban lépett fel, az első ilyen munkája A szív dallamai című filmben volt.

A valóságban Florence Foster Jenkis alkotta meg a színpadi jelmezeit, köztük a film elején látható angyal szárnyakat is.

David Bowie egy interjúban elárulta, hogy a gyűjteményében szerepel Florence Foster Jenkins eredeti felvétele.

Valamennyi jelenetben valóban Simon Helberg zongorajátékát hallhatjuk.

Simon Helberg, aki a zongoristát alakítja a filmben az Agymemők című sorozatnak köszönhetően vált széles körben ismertté.

A film egy valós személyről, Florence Foster Jenkins-ről szól.

2015. májusában kezdődtek meg a forgatási munkálatok.

Szinte hihetetlen és egyúttal mélyen megható, hogy volt idő, amikor a tehetségtelenség tüntetően látványos kiéléséhez még nagyon gazdagnak kellett lenni. LÁSZLÓ FERENC KRITIKÁJA. több»

Bár Mrs. Jenkins nem volt egy jó coloratura soprano, de kevesen rajongtak és patronálták a zenét annyira, mint ő, és ez teszi próbálkozását a zene kigúnyolása helyett a próbálkozás példájává. A Florence, a tökéletlen hang egy olyan film, amire semmi körülmények között nem szabad beülni papírzsepi nélkül, akár a sírástól, akár a nevetéstől, de könnyezünk majd.
értékelés: 78/100 több»

Florence Foster Jenkins, a New York-i tehetős zenei mecénás, a művészetek önzetlen támogatója egy napon úgy dönt, hogy ő márpedig koloratúrszoprán operaénekes lesz. És mivel környezete, vagy jól felfogott anyagi érdekből, vagy végtelen szeretetből nem mondja el neki, hogy a Titanic régen elrozsdált ködkürtjét is nagyobb gyönyörűség hallgatni, mint őt, ezért természetes, hogy a végállomás csakis a Carnegie Hall lehet… 65/100 több»