Kánikulai délután

Charles Durning
Sully Boyar
Sully Boyar
Al Pacino

1972 augusztus 22-én New Yorkban három férfi parkol egy brooklyni bank előtt. A rövidre tervezett, jól kitalált rablás már az első akadálynál megbicsaklik, ugyanis az egyik társuknak inába száll a bátorsága, ráadásul az is kiderül, hogy épp előző nap szállították el a pénzt, és mindössze… Több

Rendező: Sidney Lumet
Premier: 1975.09.20.

2020.05.01 kecso1975

Csak az Al Pacino miatt ér egy csillagot,katasztrófa..

Al Pacino szinte nem tud hibázni.Nagyon nagy feelingje van az egész filmnek,és megkapóak a képek.Lance Henriksent nem nagyon szeretem,és nem is futott be akkora karriert,de itt ő is oké volt.

2017.07.18 Deku

Régi film de azért én vártam valami érdekességet, ami nem jött. Nincs is mit mondani erre ez egyszerűen rémes lett. Nehezen emészthető sztorit kapott. Nem javaslom senkinek.

2015.05.15 Syracuse

Az ember észre sem veszi, és már el is telt az a 2 óra. Elképesztően jó film, a színvonalát pedig az is emeli, hogy már több, mint 40 éves alkotás - és ez egyáltalán nem látszik rajta. Egyik legjobb bankrablós film, amit láttam.

2017.01.22 valery

Nagyon jó időtöltést ígér a film, nagyszerű kikapcsolódás. Sajátos miliő és egyedi hangulat. Felejthetetlenek a jelenetek és a színészek játéka nagyon hiteles. Kellően megfogott a film hangulata és mondanivalója.

A film például szolgált A belső ember című film forgatókönyvéhez. Denzel Washington karaktere meg is említi: amikor tárgyal a túszejtővel, megkérdezi tőle, hogy látta-e a Kánikulai délutánt.Szerző: Dorkateo

A Warner Bros stúdió 80. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1975-ben. Szerző: dulkap

A reptéri jelenetnél 24 rendőrautót és egy repülőgépet béreltek, de a háttérben normálisan működött a nemzetközi forgalom, így valódi reptéri hangulat volt.Szerző: Bogi87