Pillangó

Filmelemző   2018. 04. 16.

Remek film, de ha a könyvhöz hasonlítjuk akkor csak közepes. Bar Steve McQueen nagy kedvencem, ez a szerep nem biztos hogy neki való. A filmben kevesebb az akció mint Henri Charriere valódi szökéseiben és belső vívódásait sem sikerült visszaadni. Értékelés: 6 / 10 pont.

irongozu   2015. 11. 21.

Nem véletlen, hogy egy nagy klasszikusról beszélünk. Nekem Dustin Hoffman alakítása teszi emlékezetessé.

Gyalog őrmester   2018. 04. 02.

Ez egy csodálatos film, mely elgondolkodtató, kemény és drámai és a színészi alakítások... lenyűgözőek. Bátran ajánlom mindenkinek.

wooderman   2016. 05. 10.

Börtönszigeten játszódó izgalmas,elgondolkodtató film,zseniális, hiteles színészi alakítás,a helyszín is igen találo, jól megválasztott. Nekem nagyon tetszett az egész film.Az elejétől kezdve végéig izgalmas volt.

FarZoo   2015. 06. 26.

Durva, erős, kemény film, ami nem beszél mellé. A legjobb börtönös filmek közé sorolnám. A színészek alakítása zseniális. Megfogó a sztori. Időtálló, érdekes újra nézhető film.

Dustin Hoffman

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1973-ban.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

Schaffner szinte összes filmjéhez a zenét Jerry Goldsmith szerezte.