Pillangó (1973)

Papillon

Di Canio   2020. 10. 04.

Az újabb verziót láttam, de ez egy komoly film, nem semmi amit át kellett élnie a fazonnak. Ha ez tényleg így történt ilyen világvége helyen magánzárka stb ártatlanul csoda, hogy normális marad aki túl is éli valahogy. Az egyik legjobb börtönös film.

Filmelemző   2018. 04. 16.

Remek film, de ha a könyvhöz hasonlítjuk akkor csak közepes. Bar Steve McQueen nagy kedvencem, ez a szerep nem biztos hogy neki való. A filmben kevesebb az akció mint Henri Charriere valódi szökéseiben és belső vívódásait sem sikerült visszaadni. Értékelés: 6 / 10 pont.

Sabnock Sanatory   2019. 09. 03.

Szuper,időtálló és klasszikus.Nem is tudok róla talán negatívumokat írni,de nem is szeretnék. Imádom minden kockáját,és a két legenda, Dustin Hoffman,és természetesen Steve McQueen is hihetetlenül hihető karakter.

irongozu   2015. 11. 21.

Nem véletlen, hogy egy nagy klasszikusról beszélünk. Nekem Dustin Hoffman alakítása teszi emlékezetessé.

wooderman   2016. 05. 10.

Börtönszigeten játszódó izgalmas,elgondolkodtató film,zseniális, hiteles színészi alakítás,a helyszín is igen találo, jól megválasztott. Nekem nagyon tetszett az egész film.Az elejétől kezdve végéig izgalmas volt.

Gyalog őrmester   2018. 04. 02.

Ez egy csodálatos film, mely elgondolkodtató, kemény és drámai és a színészi alakítások... lenyűgözőek. Bátran ajánlom mindenkinek.

moony5972   2015. 07. 11.

Túl sokat vártam tőle talán ez lehetett a baj. Nem ad egy hihetetlen nagy szórakozást és a jelenetek is elég laposak, erőltetettek. Talán egyszer megnézhető és kész.

A 4. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1973-ban.

A film szerepel Steven Jay àltal szerkesztett, 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című filmkritika gyűjteményben.

Schaffner szinte összes filmjéhez a zenét Jerry Goldsmith szerezte.

A film végén egy úszó alak látszik a nyílt tengeren úszó kókusz-matrac alatt. A felvételhez egy búvár segítségét használták.

(Menyét Ibolya)

Dustin Hoffman kontaktlencsét viselt, hogy a vastag szemüvegen keresztül is jól lásson.

(kázsé)