A hóhér dala (1982)

The Executioner's Song

Berto49   2017. 02. 07.

A Mailer-könyvvel annak idején sokat kínlódtam, nagyon nyögvenyelősen tudtam elolvasni. Nem volt nagy élmény. A filmtől sem változott meg a véleményem, mert számomra nem „jött át” a mű üzenete. Mire jó a több mint 1.700 oldal, és mire jó a majdnem 180 perces film? Utah állam lumpenproletárjainak, közte David Gilmore, a kétszeres gyilkos (a fiatal Tommy Lee Jones remek alakítása) és Nicole a 11 éves korában megerőszakolt ribanc hosszúranyújtott története? Nincs született bűnös, csak a társadalmi körülmények teszik azzá? Jogos-e a halálbüntetés? Az őrült és értelmetlen média hajcihő bemutatása volt a célok egyike? Csupa kérdőjel, a válasz valószínűleg az olvasó és a néző gondolataiban rejlik, amik felelnek, ha felelnek az említett kérdésekre.

daniel52   2017. 02. 10.

Hiába fiatal Tommy Lee Jones ez a romantikusabb szerep egyszerűen nem áll jó neki, le is pereg róla egyszerűen. A film krimi oldala viszont szerintem egyszerűen remek. Nagyon jó a hangulata. Abszolút nem lehetett kiszámítani a cselekmény folyását és ez nagyon tetszett.

gabcajz   2016. 11. 14.

Nagyon rég olvastam Mailer azonos című regényét, és bár a maga a könyv nem volt egy maradandó élmény, a film ennek ellenére nagyon is az volt. Szerintem érdemes megnézni legalább egyszer.