Berto49   2017. 05. 13.

Engem nagyon idegesített Al Pacino hippis kinézete, ruházata, a játéka sem volt kimondottan zseniális, a sztori meg kissé egysíkú; mindenki megkenhető, csak Frankie/Pacino nem. A rendőrségi korrupció első alapfilmje, azóta a téma számtalanszor visszatért. Nehezen nézném meg újra.

FarZoo   2015. 06. 24.

Imádom az olasz filmeket és ez sem okozott csalódást. Al Pacino remekül alakít benne. Van egy különleges hangulata a filmnek. Remek színészi alakítás, remek rendezés, igazán magával ragadó film.

Manyi   2015. 10. 25.

Al Pacino egyik igazi klasszikusa. Izgalmas és eredeti alakítás. Hozza azt amit egy akció-drámától elvárhatunk. Érdemes akár többször is megnézni, hogy a részletekre is odafigyeljen az ember.

A 10. legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1973-ban.

(dulkap )

Al Pacino ezt a filmet az egyik legnagyobb színészi teljesítményeként tartotta számon.

(Bogi87 )

A forgatás előtt Al Pacino a szerepre készülve hosszú időt töltött az igazi Frank Serpicoval.

(Bogi87 )