achyles77   2016. 11. 28.

Amerikában nagy kultusza van a filmnek, az egyén harca a jogtalansággal szemben. Lee Marvin egyik legkarakteresebb szerepe.

tamas84   2015. 05. 24.

Engem kicsit letett ez a túlművészieskedett forma, valahogy az a kissé taplóbb verzió Mel Gibson-nal nekem jobban tetszett.

Carroll O'Connor
Angie Dickinson
Angie Dickinson
John Vernon

A film megtalálható az 1001 film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz című, Steven Jay Schneider segítségével megkomponált katalógusba

(Norbi)

Roger Ebert híres filmkritikus 4 csillagjából, 4 csillagra értékelte a filmet.

(citizenfour99)

A rottent. kritikaösszegzése alapján a film 97%-os.

(citizenfour99)

A film posztere megjelenik a Mean Streets c. filmben is.

(citizenfour99)

A ház, ahol Walker és Brewster megismerkednek, egy valódi ház a Hollywood Hillsen, amelyet csak kibéreltek a forgatáshoz. Az ház még mindig áll, ráadásul 2002 áprilisában megvásárolta Drew Barrymore.

(citizenfour99)

Amikor Walker bekapcsollja a TV-t Chris cégénél, Richard Wagner híres "Die Meistersinger von Nürnberg" c. darabját hallhatjuk.

(citizenfour99)

Lee Marvin a filmben szinte soha nem mosolyog, csak a "flashback'' jeleneteknél.

(citizenfour99)

A 93,000 dollár, amit Walker keresett, az 660,000 dollárnak felel meg manapság.

(citizenfour99)

Ez a film és a Visszavágó c. is melyet 1999-ben készítettek el, egyaránt a Hunter c. könyvön alapszik.

(citizenfour99)

Ez volt az első film, melyet Alcatraz szigetén forgattak, miután 1963-ban lezárták. Ekkor lett börtön belőle.