indingo   2017. 04. 12.

Picit talán már sok a zöld Ogréből, de nekem ez is tetszett csak picit marad el az előzőektől. Ugye már mindent láttunk, most új szereplőként jött a manó.

TomÁcs   2018. 04. 26.

Történetben ez a rész is teljesen hozza a korábbi részekben megszokott shrek-stílust. Az új karakterek hoztak egy kis fellendülést a mesébe. Vicces, mint mindig.

Thibo84   2019. 05. 22.

Egy kicsivel jobb lett mint a harmadik rész, és ez talán az új ogréknak köszönhető. Itt is sok karakter van, ugyan úgy mint az előző részben, de valahogy itt jobban tudták kezelni a számtalan szereplőt. Ismét sok érzelem van benne, de nem a humor rovására.

Megamovie   2016. 02. 14.

Végre itt a széria befejező része és itt már van is értelme a sztoriról beszélni nem úgy mint a másik kettőnél.A történet szerint Shrek az újdonsült családapa rájön hogy gyereket nevelni nem is olyan egyszerű és sokszor ábrándozik arról bárcsak visszakaphatná régi zűrös életét amikor a maga ura volt.Egy nap egy elégé jól hangzó ajánlatot kap egy Rumpelstilskin nevű alaktól miszerint egy napig újra a maga ura lehet,cserébe ha egy napért a saját életéből,bele is megy ám azonban pont a legfontosabb napját adja át tudtán kívül és egy párhuzamos világba kerül.Összességében ez egy remek film,sőt a széria legjobb darabjának tartom ,nagyon jó húzás lett ez az alternatív világ.

london2012   2015. 07. 23.

Hát szerintem az ezt megelőző részek erősebbek voltak mint ez de ezt leszámítva szórakoztató kikapcsolódást nyújthat ez az animációs mese az egész család számára.

2010-ben a 5. legtöbb bevételt hozó film volt.

A furulyaszólókat Jeremy Steig, az ismert jazzfuvolás játszotta. Érdekesség, hogy ő William Steig, a Shrek forgatókönyvírójának a fia.

(ps)

A történet kitalálása közben Walt Dohrn segített az új hangok kiötlésében. Azt a hangot, amit Rumpelstiltskinnek javasolt, senki más nem tudta olyan jól visszaadni, mint ő, ezért a készítők rá osztották ezt a szerepet is.

(ps)