Shrek 2

Bazzzsi   2020. 10. 20.

Csizmás Kandúr nagyon jó karakter volt a mesében. A története most kellően kalandos és a humor most sem maradhatott el. A dalokat is szerettem.

harnas1207   2018. 12. 24.

Shrek 2-t karácsonyra!

A mesék aranyosak és kedvesek, gyakran komoly mondanivalójuk van. Ehhez manapság egyre gyakrabban párosul kifinomult humor, mely nem csak a gyerekeket, hanem a felnőtteket is meg tudja nevettetni. Azonban az a fajta paródia poénözön amit a Shrek 2 f... teljes kritika»

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 11. 12.

Az elsőhöz hasonlóan ez is jól sikerült, az új karaktereket is jól megcsinálták, egyáltalán nem maradt alul, mint ahogyan a legtöbbször szoktak a folytatások. A poénok a story mind nagyon jól ki lettek találva. Az embert a képernyő elé szegezi.

indingo   2017. 04. 12.

Semmiben sem maradt el az elsőtől, újabb helyes karaktereket hoztak be a mesébe. A története teljesen más, mint az előző. Nagyon jó humora van és Shrek a régi.

Deku   2017. 07. 10.

Ez a mese még mindig fenomenális, bár szerintem az első része az újdonság miatt azért jobb volt ez sem maradt el. A szamár persze most is viszi a filmet. Haláli poénok vannak benne.

Orosz István   2017. 07. 25.

Szerintem a négy rész közül, ez a második epizód a legjobb. Rengeteg poén van benne, emellett jól kifigurázza a klasszikus mese hősöket. A magyar hangok elképesztően jók.

Thibo84   2019. 05. 21.

Sikerült az első rész szintjét elérni, bár ez szerintem itt már nem csak Szamárnak köszönhető, hanem a Csizmáskandúr behozása a csapatba nagyszerű húzás volt. Ezen kívül újabb látványos helyszínek, a grafika továbbra is első osztályú, ez az alkotás is nagyszerű kikapcsolódás a családnak.

A rajzfilm hűen az előző részhez szintén tele van filmes utalásokkal, mint például: Zorró álarca, Óz a csodák csodája, Gyűrűk ura, Mission impossible, A bolygó neve halál, és még sok más film is fellelhető ha szemfüles a néző.

(dailyfilmsan )

Az animációs filmek közül a Shrek 2 büszkélkedhet a legjobb nyitóbevétellel a rajzfilmtörténelem során.

(dailyfilmsan )

A shrek 2 a harmadik a történelem legjobb 3 napos nyitóbevétel listáján.

(dailyfilmsan )

Legjobb betétdal kategóriában elnyerte a Phoenix-i Filmkritikusok Szövetségének díját.

(GedyPapa)

2004-ben a legtöbb bevételt hozó film volt.

2004 legjobb nyitóhétvégével rendelkező filmje Amerikában.

Az eredeti történet írója, William Steig a film készítése közben hunyt el.

(SódóGA)

Shrek arca azért lett ennyire kifejező, mert az animátorok 218 működő "izmot" raktak bele.

(SódóGA)

Amikor Fiona elböfögi magát az asztalnál, valóban Cameron Diazt hallhatjuk.

(SódóGA)

A Túl az Óperencián világában megjelenő bolti feliratok, mind egy-egy valós márka paródiái, mint például a Burger Prince.