Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Shrek (2001)

Shrek

Shrek

Kósa Bence   2021. 07. 12.

Bevallom, hogy nem vagyok egy nagy ogre rajongó, de láttam a négy részt. Az első és második jogosan kultikus, de a harmadik csak egy közepes, viszont a negyedik rész korrekt. Az első egy igazi paródia. Minden tündérmesét hajszál pontossággal figuráz ... több»

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Mindenképp minden korosztálynak látnia kell. Egyedülálló humorú, jól kidolgozott karakterek. Kár, hogy nem álltak meg a második után, így egy kicsit elvesztette jelentőségét, de azért nekem tetszik.

indingo   2017. 04. 12.

Többször nézős mese, már csak a zenék miatt is. A története egész izgalmas és ami a kulcs benne, hogy rengeteg szereplővel dogolzik, akiket mindenki ismer innen-onnan.

Deku   2017. 07. 07.

Engem ez az animációs film nagyon megfogott. A karakterek eszméletlenül egyediek és szórakoztatóak mindegyik a maga módján. Bár be kell látni a Szamár nagyon viszi a hátán a humort.

HercegPeter   2016. 12. 02.

Az animációs filmek királya. Rengetegszer láttam már, lassan kívülről fújom a szövegét mégis mindig tudok nevetni rajta. Amellett, hogy vicces, azért fontos mondanivalója is van. Nem mindenki olyan, amilyennek látszik. De sajnos minden további rész egyre inkább veszít a színvonalából.

Thibo84   2019. 05. 21.

Egyedi a története azt meg kell hagyni, akárcsak a humora és szépen kidolgozott mese, emlékezetes zenékkel. Az egész családnak egy nagyszerű kikapcsolódás.

Orosz István   2016. 05. 23.

A legjobb mese, bárcsak az utolsó kettő is ilyen jó lett volna! Paródia a gyerekkori tündérmesékről, hogy nincs boldogan élünk míg meg nem halunk az életben nincsenek csodák saját lábra kell állni. A számár se fogta fel a lényeget hogy az ogre olyan ... több»

Jeffrey Katzenberg a PDI animációs csapat segítségével alkotta meg a mai Shrek kinézetét.

(stevepisti )

A megfilmesítési jogokat 1991-ben Steven Spielberg vásárolta meg, amit '95-ben eladott a Dreamworksnek.

(stevepisti )

Egy 1990-ben William Steig által íródott 30 oldalas mesekönyv az alapja a mai Shreknek.

(stevepisti )

Shrek kapott egy csillagot a Hollywood Walk of Fame-en, Los Angelesben.

(Shelby07)

A "Shrek" jelentése Yiddish nyelven "szörny", valamint a német "Schreck" szóból származik, ami azt jelenti, "terror" vagy "félelem".

(Shelby07)