Herkules

Herkules

Hercules

Zeusznak és Hérának megszületett közös gyermeke, Herkules, a kis vasgyúró. Az Olümposzon mindenki boldog, kivéve Hádészt, Zeusz fivérét, az alvilág urát. A trónörökös ugyanis megzavarja terveit a trón átvételében. Az alvilág gonosz ura megbízza két ügyefogyott szolgáját, hogy végezzenek… Több

Premier (HU): 1997.11.27. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.02.26 Japan

TOPTOP

Remekül megírt alapsztori, és olyan szuper poénokkal, általános humorral rendelkezik, amin semmit nem koptattak az elmúlt évtizedek. Újra és újra tudok röhögni a gegeken benne, ezt pedig szerintem egyetlen más animáció sem tudja. (Pedig MINDENT is láttam, még többször IS.) Sajnos a Titánok nagyon elnagyoltak, jellemüket tekintve is, de vegyük ezt apró szépséghibának.

2018.06.24 Artemisia

Az egyik legjobb Disney- rajzfilm. Hihetetlenül aranyos, romantikus történet és a rajfilm grafikája is nagyon szép. A betétdalok hangulatosak, a karakterek viccesek, különösen Philoktétész, Pegazus,Pech és Pánik :-) A kellő kaland és humor mellett i... Több

2017.08.08 Orosz István

Gyerekkoromba rongyosra néztem, mert meg volt video kazettán. Szerettem a benne lévő betét dalokat, és még mai szívesen meghallgatom. Nagyon tetszik a grafika, és a történet.

2019.12.27 indingo

Látványos és eseménydús mesefilm, aminek van története. Van egy kis történelmi vonal is benne és a zenék is nagyon dallamosak.

2017.07.10 Deku

A Disney kitett magáért itt is bár tény, hogy kevés olyan van ahol nem így lenne. A zene észvesztően fülbemászó tud lenni, ezzel kb. belemásznak a néző fejébe. Imádnivaló mese.

A jelenetben, amikor Herkules az Amphitryont, Penelopet és egy magas bálát tartalmazó szekérrel rohan be a városba, a bála eléri a város bejáratának tetejét, és két kőtömböt hordozó férfi esik le a tetejéről. Ez a két férfi John Musker és Ron Clements rendezők karikatúrája.Szerző: Thibo84

Andreas Deja animátor, akit a gazemberek – például Gaston A szépség és a szörnyetegben (1991), Jafar az Aladdinban (1992), Zordon Az oroszánkirályban (1994) – animálására kérték fel, itt azonban a felnőtt Herkules megrajzolása volt a feladata.Szerző: Thibo84

A Fantázia (1940) „lelkipásztori” részét elhagyva ez volt az első Disney animációs rajzfilm, amelyet inkább a mitológia inspirált, nem pedig egy mese.Szerző: Thibo84

A Thebes felé vezető úton Herkules találkozik Megarával, amikor megmenti egy kentaurtól. A görög legenda szerint második feleségét, Deianirát ismerte meg így.Szerző: Thibo84