Aranyhaj és a nagy gubanc

Tangled

Nyálas Eugén és Aranyhaj egyaránt láthatóak egy nagy tömeg részeként a palota kapujánál,a Jégvarázs című filmben, amikor Elsa hercegnőt megkoronázzák.Szerző: Norbi

A főhősnő, Rapunzel az egyetlen olyan Disney hercegnő, akinek zöld a szeme.Szerző: Shelby07

Az aranyhaj történet eredete valójában német, ahol is Rapunzel néven ismert.Szerző: Shelby07

A második leghosszabb Disney animációs film.Szerző: Shelby07

Aranyhaj szerepére Kristen Bell-t és Idina Menzelt is meghallgatták. Bár nem ők lettek a befutók, végül mindketten szerepet kaptam a Disney későbbi produkciójában, a Jégvarázsban.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Amikor Zachary Levi-t meghallgatták Flynn szerepére, angol akcentust kértek a színésztől, ám a film szonkronizálásánál végülis maradt a rendes, amerikai akcentusa. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az egyik legdrágább animációs film volt. A költségvetése közel 260 millió volt.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

Az Aranyhaj volt az első Disney mese, amelyhez CGI-t alkalmaztak. Szerző: ArpiHajdu és Réci

Az aranyhaj készítési költsége 260 millió dollár volt, és erre bő kétszeres bevétel jutott (590 millió). Szerző: phanzetomox

A film költségvetése nagyobb mint az Avataré.Szerző: Orosz István

A cimszereplőnek van a legnagyobb szeme a Disney hercegnők soràban.Szerző: Bogi87

Aranyhaj szàrmazàsàt tekintve német.Szerző: Bogi87

Aranyhaj az egyetlen zöld szemű Disney hercegnő.Szerző: Bogi87