Astérix tizenkét próbája

Ország: Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 1988.03.03.
Több

2019.07.30 Ms. Akárki

Az egyik legrégebbi Asterix mese amit mostanában láttam és egyszerűen imádtam. Szétnevettük magunkat a rómaiak és a gallok cívódását. Eszes és tanulságos mese ami gyermekeknek és felnőtteknek is egyaránt izgalmas kaland.

2019.04.18 Thibo84

Az Asterix rajzfilmek mindegyikét szeretem, de mind közül ezt élvezem a legjobban, mialatt két kedvenc hősünk egyik kalandból csöppennek a másikba a Cézár által kieszelt próbák által és ezt mind még humorral is fűszerezi.

2015.04.26 Bizsu82

Gyerekkorom egyik kedvenc meséje, nagyon szerettem. Ami szimpatikus benne, hogy történelmi alapjai is vannak és nagyon jók a karakterek. Valahogy ez a mese más mint atöbbi, ma is megállja a helyét.

2016.05.18 wooderman

Nagyon-nagyon régi animációs mese, szuper aranyos karakterekkel, varázsitallal. Kedves mese, ami gyermekkorom meghatározo élménye. Lehet hogy nem full HD és nem 3D, de ez így jó ahogy van:)

2015.08.22 Tomi

Abszolút ez a kedvencem az összes Asterix mese közül. Nagyon szeretem a mai napig (nem csak ezt a részt). Simán megállja a helyét a mai mesék között sőt némelyiknél még jobb is. A poénok pedig nagyon ott vannak :D :D

A szakács, aki ételeket készít Obelix számára, belga és brüsszeli akcentussal beszél. Ennek megfelelően Mannekenpixnek hívják, a Manneken Pis híres szobra után.Szerző: Thibo84

Egy ponton a csirke bizarr kinézetű tojásokat tojik, az egyik Donald kacsa fejére hasonlít. A jelenetet egyes verziókból a szerzői jogi problémák miatt vágták ki.Szerző: Thibo84

A német Cylindric nagyon udvarias és együttérző karakter. Ez Albert Uderzo döntése volt, aki sajnálta az "Asterix és a gótok" könyvet, ahol az összes német hihetetlenül agresszív, harcias és messze nem barátságos.Szerző: Thibo84

A történet elején Asterix különféle nyelveken (angol, japán, német stb.) mondja, hogy "Hello", miközben az országok zászlói vannak feltüntetve. Amint megjelenik Franciaország zászlaja, Asterix kakasszerű hangot ad ki, ami arra utal, hogy a kakas Franciaország nemzeti szimbóluma.Szerző: Thibo84

A többi Asterix filmtől eltérően ez nem Asterix egyik könyvén alapszik, hanem egy teljesen eredeti történet, amelyet Asterix alkotói, Albert Uderzo és René Goscinny írtak.Szerző: Thibo84

(2020. 07. 09.)
Asterix herkulesi megmérettetése: Asterix 12 próbája
Ez a rajfilm azért is különleges, mert önálló forgatókönyvvel ír és csak utólag adaptálták képregénnyé. A klasszikus darab kötelező a mai gyermekek számára is. Több