Asterix és Kleopátra

Asterix és Kleopátra

Astérix et Cléopâtre

Kleopátra fogadást köt Cézárral, hogy három hónap alatt képes egy pompás palotát építtetni. Az építész kap három hónapot, vagy a biztos halál várja. Szerencsére Panoramix, Asterix és Obelix Alexandriába érkeznek, hogy… Több

Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 1987.08.06.
Több

2019.08.12 Ms. Akárki

Édes és pörgős kis mese ismét a gallokról. De kifejezetten tetszett hogy most behoztak egy új helyszín és karaktereket Egyiptomot. Asterix és Obelix ezen történetéből még filmváltozat is készült.

2016.08.22 Macika

Nagyon eredeti és klasszikus, időtálló kis film. A sztori ötletes és azt mondhatni hogy felnőtteknek is ugyanúgy igazi szórakozást ad a film. A szereplők karakteresek.

2018.12.01 Polip2007

Az egyik kedvencem!

Jacques Balutin, a Tournevis karakter francia szinkronszínésze egyértelműen Louis de Funés-t utánozta.Szerző: Thibo84

Obelix kutyáját ebben a történetben nevezik el először Dogmatixnek.Szerző: Thibo84

Az Astérix alkotói, René Goscinny és Albert Uderzo nem vettek részt az első rajzfilm, az Asterix, a gall (1967) munkálataiban, amelyet Georges Dargaud készített a hozzájárulásuk nélkül. A második animációs filmnél úgy döntöttek, hogy átveszik az irányítást.Szerző: Thibo84