Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

101 kiskutya (1961)

One Hundred and One Dalmatians

Zoe091   2020. 01. 11.

Minden korosztály számára

Gyerekkorom kedvenc meséje. Könyvben is megvolt. Szórakoztató, szép grafikával rendelkező mese minden korosztály számára.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 08.

Aranyos kis mese jol megrajzolt dalmaták, a story is jó nekem tetszik.

indingo   2019. 04. 28.

Nem éppen gyerekeknek való rajzfilm, bár szokják a valóságot, és így lehet edzeni őket, mert az megtanulható, hogy vannak jó, gonosz és még gonoszabb emberek.

Deku   2017. 07. 10.

El se hiszem, hogy '61-es készítésű meséről van szó. Simán vetekszik a mai darabokkal is hisz egyedi és nagyon aranyos történetet mesél el. Kortól függetlenül ajánlom bátran mindenkinek.

Thibo84   2019. 05. 22.

Egy aranyos, ugyan akkor mókás rajzfilm, kedves és vicces karakterekkel, a grafika viszont ahhoz képest, hogy mikor készült, egyszerűen szemet kápráztató.

Orosz István   2017. 08. 04.

Örök klasszikus rajzfilm, szerintem a Disney Pixar ezt a szintet már sajnos nem tudja hozni. Nem azt mondom rossz a jelenlegi, de a régiek valahogy jobbak voltak.

dailyfilmsan   2018. 11. 12.

Túl aranyos. Tele pici kutyusokkal . Szélsőséges kicsit a története a dalmata suit-tal de egész jó indikátora a filmnek. Különlegessége hogy nem hal meg benne se főgonosz sem szülő sem senki. Baráttságos állatbarát mese.

Ritka, de egyik szülő sem hal meg a mesében.

(Laca//Ho/rr/oR// )

Az alkonyatkor játszódó jelenetben, amikor a kutyák ugatással jelzik egymásnak a veszélyt, egy rövid ideig láthatóak a Disney egy másik mesefilmjének, a Susi és Tekergőnek a szereplői.

Egyesek szerint Szörnyella karakterét Gábor Zsa Zsá-ról mintázták, aki nagyon népszerű volt akkoriban és szerette a bundákat. Zsa zsa belső tulajdonságai alapján azonban sokkal inkább hasonlított Anita-ra.

A kiskutyák valójában világosszürkék a filmben, nem fehérek. A fehér szín ugyanis nem lett volna megfelelő a téli jelenetekben.

A 101 kiskutya volt az első film, amelyet Xerox technológiával készítettek, amely rengeteg időt és pénzt spórolt meg a stábnak.