101 kiskutya (1961)

One Hundred and One Dalmatians

101 kiskutya
Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

Zoe091   2020. 01. 11.

Minden korosztály számára

Gyerekkorom kedvenc meséje. Könyvben is megvolt. Szórakoztató, szép grafikával rendelkező mese minden korosztály számára.

Laca//Ho/rr/oR//   2017. 03. 08.

Aranyos kis mese jol megrajzolt dalmaták, a story is jó nekem tetszik.

indingo   2019. 04. 28.

Nem éppen gyerekeknek való rajzfilm, bár szokják a valóságot, és így lehet edzeni őket, mert az megtanulható, hogy vannak jó, gonosz és még gonoszabb emberek.

Deku   2017. 07. 10.

El se hiszem, hogy '61-es készítésű meséről van szó. Simán vetekszik a mai darabokkal is hisz egyedi és nagyon aranyos történetet mesél el. Kortól függetlenül ajánlom bátran mindenkinek.

Orosz István   2017. 08. 04.

Örök klasszikus rajzfilm, szerintem a Disney Pixar ezt a szintet már sajnos nem tudja hozni. Nem azt mondom rossz a jelenlegi, de a régiek valahogy jobbak voltak.

A Disney-gyár a legjobbját nyújtotta, melynek eredményeként még ma is dobunk el mindent, és ülünk a tévé elé, ha meglátjuk Pongóékat valamelyik matinéműsorban. több»

Ritka, de egyik szülő sem hal meg a mesében.

(Laca//Ho/rr/oR//)

Az alkonyatkor játszódó jelenetben, amikor a kutyák ugatással jelzik egymásnak a veszélyt, egy rövid ideig láthatóak a Disney egy másik mesefilmjének, a Susi és Tekergőnek a szereplői.

(ArpiHajdu és Réci )

Egyesek szerint Szörnyella karakterét Gábor Zsa Zsá-ról mintázták, aki nagyon népszerű volt akkoriban és szerette a bundákat. Zsa zsa belső tulajdonságai alapján azonban sokkal inkább hasonlított Anita-ra.

(ArpiHajdu és Réci )