Susi és Tekergő (1955)

Lady and the Tramp

Deku   2017. 09. 13.

Ez a film hatalmas nagy kincs, a karakterek egyszerűen csodálatosak, érzékiek és nagyon el volt találva a történet is. Nekem ez így ahogy volt, teljesen bejött. Javaslom mindenkinek.

citizenfour99   2016. 03. 10.

Kiskoromban kaptam meg VHS kazettán, emlékszem sokszor megnéztem, mára a spagetthis összecuppanós jelenet maradt meg, de újrakell néznem mindenképp.:)

Edii   2015. 09. 16.

Tündéri mese, nagyon jó zenével és aranyos humorral.

nanita95   2019. 01. 07.

Kutyások kedvenc filmje. Nagyon tündéri az elejétől a végéig. Csak énekelni ne énekeltek volna benne. Talán ez az egyetlen disney rajzfilm mibe nem illett bele a dal. Viszont ezt leszámítva jó volt. Külön kiemelném azt ahogyan a készítők megragadták a kutyák szemszögét, nagyon édekes megközelítés.

hackerjulcsi   2018. 03. 19.

A két kiskutya nagyon aranyos és nagyon romantikus az egész film. Szerintem szép és jó, hogy ilyen mesefilmeket gyártanak. :) Annyira emblematikus a tésztázós jelenet... :)

Walt Disney majdnem kivágatta a mese legismertebb jelenetét a produkcióból. Azt gondolta a spagettiző kutyák buta látványt kölcsönöznének és nem is lenne romantikus, hanem inkább taszító. A jelenetet annak érdekében hogy megmaradjon az egyik animátor teljesen szabadkézzel, finoman kidolgozott, aprólékos munkával, annimáció nélkül készítette el. Annyira lenyűgözte ez a gyönyörű munka Disney-t hogy megtartotta a jelenetet.

(nanita95 )

Azon kevés Disney rajzfilmek egyike, ahol mind két szülő életben van és nem is fognak meghalni a film folyamán.

(nanita95 )

15. a Disney rajzfilmek sorában.