Susi és Tekergő

Susi és Tekergő

Lady and the Tramp

Walt Disney egyik legbájosabb és legszeretetreméltóbb rajzfilmjének hõsei kutyák. Tekergõ, a bohém kedvû, vidám kóbor eb, valamint a törzskönyvezett, szép és elkényeztetett Susi.Bár kutyavilágok választják el õket egymástól, amikor a hölgy bajba keveredik,… Több

Premier (HU): 1997.07.17. | Disney+ (2022.06.14.)

2019.10.15 TomÁcs

A legjobb megjelenítésű mesefilm. A kutyák ultra cukik és végre a szinkront is eltalálták.

2019.05.14 indingo

Az ominózus spagettis jelenet szerintem mindenkinek megvan. A története nem nagy durranás, de látványra szép és értékes mese.

2017.09.13 Deku

Ez a film hatalmas nagy kincs, a karakterek egyszerűen csodálatosak, érzékiek és nagyon el volt találva a történet is. Nekem ez így ahogy volt, teljesen bejött. Javaslom mindenkinek.

2019.01.07 dailyfilmsan

Kutyások kedvenc filmje. Nagyon tündéri az elejétől a végéig. Csak énekelni ne énekeltek volna benne. Talán ez az egyetlen disney rajzfilm mibe nem illett bele a dal. Viszont ezt leszámítva jó volt. Külön kiemelném azt ahogyan a készítők megragadták a kutyák szemszögét, nagyon édekes megközelítés.

2019.05.19 Ms. Akárki

Nagyon édes hamisíthatatlan disney mese. Nincs ember aki még ne látta volna ezt a mesét. Bár személy szerint nekem egy kicsit unalmas volt elsőre. A látvány, a karakterek és a zene is zseniális és ahogy a kutyák szemével jeleníti meg a dolgokat, mint a sintértelepet is. Édes szerelmi történet.

Walt Disney majdnem kivágatta a mese legismertebb jelenetét a produkcióból. Azt gondolta a spagettiző kutyák buta látványt kölcsönöznének és nem is lenne romantikus, hanem inkább taszító. A jelenetet annak érdekében hogy megmaradjon az egyik animátor teljesen szabadkézzel, finoman kidolgozott, aprólékos munkával, annimáció nélkül készítette el. Annyira lenyűgözte ez a gyönyörű munka Disney-t hogy megtartotta a jelenetet.Szerző: dailyfilmsan

Azon kevés Disney rajzfilmek egyike, ahol mind két szülő életben van és nem is fognak meghalni a film folyamán.Szerző: dailyfilmsan

15. a Disney rajzfilmek sorában.Szerző: dailyfilmsan

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1955-ben.Szerző: dulkap