Robin Hood

A legendás brit törvényenkívüli történetét úgy ábrázolják, hogy a szereplők humanoid állatok.

(nagymarti82)

Premier: 1973.11.08. | Disney+ (2022.06.14.)
Több

2019.07.30 Ms. Akárki

Tipikus Disney mese de az adja a fő varázsát hogy egy tipikus Robin Hood történetet vázol fel mesés köntösben, hogy a gyermekek számára is megfelelően befogadható legyen. A romantikus szál kifejezetten tetszett és kellett is a mesébe. Gyermeknek és felnőttnek egyaránt kellemes kikapcsolódást nyújt.

2018.09.15 erahurka

Tetszettek a rajzok, azonban a történet nem túl eseménydús, és néha iszonyú idióták a szereplők. Tényleg nem látja meg senki a feje felett 2 méterrel húzódó kötelet, amin pénzes zsákok zakatolnak folyamatosan? WTF?

2016.02.14 doroffee

Nekem kicsit szürreális volt a klasszikus Robin Hood-legendát állatokkal a főszerepben látni, ezért nem is volt 5csillagos moziélmény. De azonkívül hozza a Robin Hood-történet összes olyan elemét, amely miatt annyira szeretjük és szeretjük feldolgozni olyan hosszú időn át: az izgalmat, a humort, a bajtársiasságot.

2016.07.29 Homer

Aranyos régi Disney mese ez. Csak sajnos nagyon kevesen ismerik. Érdekes feldolgozása meseként a Robin Hoodnak. Kár hogy néha kicsit vontatott és unalmas. De nagyon édesen lett felépítve. Pár klasszikus musicalaes számot hiányoltam belőle, ha már disney.

2016.08.22 Macika

A komolyabb mesék között van, aminek van mondanivalója. Filmben és mesében is nagyon jó a történet, karakteresek a szereplők és a sztori is érdekes, magával ragadó!

Ez az első Disney animációs film a Fantázia (1940) óta, melynek több mint egy óra és húsz perc a játékideje.Szerző: Thibo84

Tuck barát templomának harangja valódi csengő volt a filmben.Szerző: Thibo84

Sir Peter Ustinov a német szinkronban John hercegnek adja ismét a hangját, de Richard királynak nem.Szerző: Thibo84

Monica Evans (Marian kisasszony) és Carole Shelley (Kodács) már dolgoztak együtt a Disney Macskarisztokratákban (1970), melyben a két libának, Abigailnek és Ameliának adták a hangjukat. Szerző: Thibo84