Robin Hood kalandjai (1938)

The Adventures of Robin Hood

citizenfour99   2016. 03. 07.

A korhoz képest egy nagyon látványos, remek jelmezekkel teli film amelyet minden magyar embernek látnia kell. Nekem tetszett, remek klasszikus. Szép történetfeldolgozás.

wooderman   2016. 05. 10.

Igazán szépen kidolgozott történet, igazi klasszikus, aminek ugyan már rengeteg fel és átdolgozása van, de mégis az eredeti felülmúlhatatlan, mint oly sok más mű esetében.Érdemes egyszer végig nézni.

Manyi   2015. 10. 25.

A mostani feldolgozásokhoz képest egészen más hangulatú, más képi világú film, de méltán mondható hogy egy igazi klasszikus! És a színészek valóban jószínészek!

Klasszikus nem véletlenül lesz egy film, nem a műfaj a lényeg, hanem az élmény, amit nyújt a nézőjének. Ez az alkotás pedig maga a nagybetűs KALAND. több»

Errol Flynn-t a Warner Bros. egyből felkérte két újabb filmszerepre is, miután a Robin Hood kalandjai pozitív fogadtatásban részesült.

Beválasztották az Amerikai Nemzeti Filmarchívumba, mivel kulturálisan, történelmileg, illetve esztétikai szempontból jelentős alkotás.

A filmnek magyar vonatkozása is van, hiszen Kertész Mihály rendezte.