Robin Hood kalandjai

Robin Hood kalandjai

The Adventures of Robin Hood

A szentföldi hadjáratból hazatérőben Oroszlánszívű Richardot Lipót, Ausztria királya elfogja. Angliában a testvére, János herceg kihasználja az alkalmat és bátyja helyébe lép. Sanyargatja a népet, ezért Robin of Locksley fellázad ellene. Elfogni ugyan nem tudják a vakmerő fiatalembert, de teljes vagyonelkobzásra ítélik. Ekkor Robin a sherwoodi erőbe költözik, maga köré gyűjti Richard király hívet. Megfogadják, hogy felveszik a harcot az elnyomás ellen. A szegény, elnyomott népért és az igazságért küzdő törvényen kívüli Robin Hood története minden időben megmozgatta az emberek képzeletét és érzelmeit. A 15. századtól kezdve balladák, színdarabok, regények és képregények… Több

Premier (HU): 1958.11.27.
Több

2016.05.10 wooderman

Igazán szépen kidolgozott történet, igazi klasszikus, aminek ugyan már rengeteg fel és átdolgozása van, de mégis az eredeti felülmúlhatatlan, mint oly sok más mű esetében.Érdemes egyszer végig nézni.

2016.03.07 citizenfour99

A korhoz képest egy nagyon látványos, remek jelmezekkel teli film amelyet minden magyar embernek látnia kell. Nekem tetszett, remek klasszikus. Szép történetfeldolgozás.

2015.10.25 Manyi

A mostani feldolgozásokhoz képest egészen más hangulatú, más képi világú film, de méltán mondható hogy egy igazi klasszikus! És a színészek valóban jószínészek!

Errol Flynn-t a Warner Bros. egyből felkérte két újabb filmszerepre is, miután a Robin Hood kalandjai pozitív fogadtatásban részesült.Szerző: Bogi87

Beválasztották az Amerikai Nemzeti Filmarchívumba, mivel kulturálisan, történelmileg, illetve esztétikai szempontból jelentős alkotás.Szerző: Bogi87

A filmnek magyar vonatkozása is van, hiszen Kertész Mihály rendezte.Szerző: Bogi87

A film 102 perces.Szerző: Bogi87

(2015. 11. 09.)
Klasszikus nem véletlenül lesz egy film, nem a műfaj a lényeg, hanem az élmény, amit nyújt a nézőjének. Ez az alkotás pedig maga a nagybetűs KALAND. Több