Robin Hood kalandjai (1938)

The Adventures of Robin Hood

wooderman   2016. 05. 10.

Igazán szépen kidolgozott történet, igazi klasszikus, aminek ugyan már rengeteg fel és átdolgozása van, de mégis az eredeti felülmúlhatatlan, mint oly sok más mű esetében.Érdemes egyszer végig nézni.

citizenfour99   2016. 03. 07.

A korhoz képest egy nagyon látványos, remek jelmezekkel teli film amelyet minden magyar embernek látnia kell. Nekem tetszett, remek klasszikus. Szép történetfeldolgozás.

Manyi   2015. 10. 25.

A mostani feldolgozásokhoz képest egészen más hangulatú, más képi világú film, de méltán mondható hogy egy igazi klasszikus! És a színészek valóban jószínészek!

Errol Flynn-t a Warner Bros. egyből felkérte két újabb filmszerepre is, miután a Robin Hood kalandjai pozitív fogadtatásban részesült.

Beválasztották az Amerikai Nemzeti Filmarchívumba, mivel kulturálisan, történelmileg, illetve esztétikai szempontból jelentős alkotás.

A filmnek magyar vonatkozása is van, hiszen Kertész Mihály rendezte.

A film 102 perces.

Teljes egészében a USA-ban forgatták le, összesen 15 helyszínen.

1938. május 12-én volt a világpremier az USA-ban.

A Rotten Tomatoes oldalán 100%-os értékelést kapott 45 kritika alapján.

A Rotten Tomatoes TOP 100 akció-, és kalandfilm kategória listájának 4.helyén áll.

A legnagyobb bevételt hozó film az USA-ban, 1938-ban.

Olivia de Havilland és Errol Flynn harmadik közös filmje.

Klasszikus nem véletlenül lesz egy film, nem a műfaj a lényeg, hanem az élmény, amit nyújt a nézőjének. Ez az alkotás pedig maga a nagybetűs KALAND. több»