Robin Hood

HETEDIK   2019. 01. 06.

Az igazság az, manapság már a kutya nem kíváncsi Robin Hood-ra, a szuperhősökre annál inkább. Ezen az se segített, próbálták modernizálni az egészet, sőt, visszafelé ütött vissza az egész. Az eddigi legpocsékabb tagja a sorozatnak.

pj19   2019. 05. 10.

Nekem tetszett a film,nem kell igazán komolyan venni.Akciódús,kissé modern feldolgozása ez aa legendának.Tetszett a végén a bíró katonái és a nép összecsapása olyan volt egy focihuligánok vs rohamrendőrök csaptak volna össze.Jó kis film!

tjunior Nézhetetlen  2019. 05. 19.

Lehetne itt dobálózni a jelzőkkel meg egymásra halmozni őket. Milyen rossz a rendezés, sztori meg úgy összességében rossz film stb. ami persze igaz is, csak a lényeget nem adja vissza. Meggyőződésem, hogy ez nem egy film, ez egy pénzmosoda. Éppen ezért nem is volt cél, hogy jó legyen vagy csak egy kicsit értelmes vagy szórakoztató. A lényeg az volt, hogy papíron 100 millióba kerüljön.

Szilágyi Sándor   2018. 12. 07.
Átlagos Robin - Batman hasonlóság

Igazán látványossá és akció dússá sikeredett a zsiványhős története. Nem olyan részletekbe menő, mint a Russell Crowe-os, és nem olyan humoros, mint a Kevin Costner-es. Néha bevillant a Christofer Nolan-féle Batman-Bruce Wayne, gazdag ifjú-igazságosztó dilemma. Modern megoldások (ruházatban, technikában), de hagyományos filmszerepek, átlagos színészi játékkal.

Ákos Varga   2019. 05. 10.
Ez egy s.arkupac

Persze megértem, kellett egy fekete szereplő. de miért pont az angol Little John karakterébe illesztve? Már nem tudnak semmi újat mutatni, hát kavarnak a kakán egyet, és odakenik a filmvászonra.

Paul Anderson
Jamie Foxx

Robin Hoodot „végre” sikerült kiemelni az angol folklórból és előléptetni középkori szuperhőssé, egy szórakoztató bolckbuster film keretében. Mindenkinek ajánlom, aki szereti ezt a korszakot és szeretne egy kicsit kikapcsolódni egy igazi popcorn mozival. több»

Ha messze nem is egy klasszikus Robin Hood feldolgozást kaptunk, szórakoztató volt az egész film. Ajánlani csak azoknak merem, akiknek fogalma sincs ki volt az a Robin Hood és mivel vált híressé. több»

Robin Hood a filmtörténet Hamletje. Klasszikus hollywoodi alapanyag, amelyet úgy tízévente elő lehet venni, és készíteni belőle egy-egy új verziót, elvégre a fiataloknak minden új. Nos, nagyon sajnálom azt a generációt, aki Otto Bathurst verzióján nő fel, mert ez a produkció kimeríti a totális tévedés fogalmát. több»

A film jelentős részét Magyarországon forgatták. A Korda Stúdióban építették fel a notthingami várkastély belső tereit, valamint a keresztes háború jeleneteit is itt vették fel.

(ArpiHajdu és Réci )

A film forgatását néhány héttel elhalasztották, mivel Taron Egerton épp a Kingsman 2-t forgatta. A rendező mindenképp a fiatal tehetséget szerette volna látni Robin Hood szerepében, olyannyira, hogy kiharcolta a stúdiónál a csúsztatást.

A film főbb szerepe kapcsán a producerek Jack Hustont, Jack Reynort, Dylan O'Brient és Nicholas Houltot is meghallgatták, de végül Taron Egerton lett a befutó.