Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Robin Hood
Paul Anderson

Szilonka   2020. 01. 30.

Az eredeti filmhez képest sok új ötlet nem volt benne. A látvány szép volt, jó volt, de ennyi.

HETEDIK   2019. 01. 06.

Az igazság az, manapság már a kutya nem kíváncsi Robin Hood-ra, a szuperhősökre annál inkább. Ezen az se segített, próbálták modernizálni az egészet, sőt, visszafelé ütött vissza az egész. Az eddigi legpocsékabb tagja a sorozatnak.

indingo   2020. 01. 01.

Ezerszer leporolt történet, amely rosszabb lett mint az elődök. Hiába a neves szereposztás engem nem tudott lekötni, pedig még a díszletei között is voltam Etyeken.

BoBamburg   2019. 08. 26.

Egy sokadik (sőt, nagyon sokadik) feldolgozása Robin Hood történetének. Csak hogy több sebből is vérzik a történet. Kezdve ott, hogy tagadhatatlan tény, hogy a világnak nem volt szüksége eme remake-re. Főleg nem ilyen minőségben, ahogy ez elkészült. Giccses, színes szagos hollywoodi szemét, amit próbáltak nagyon maira venni, de ez kimerült a közepesen gyenge CGI parádéban és a lezser öltözékben, ami lássuk be, úgy nevetséges ahogy van.

Nagy Zsolt Nézhetetlen  2019. 06. 09.

A Robin Hood filmek meggyalázása

Ez egy Göbbelsi propagandafilm, egyenesen a háttérhatalmaktól, nekünk Európában csak Brüsszelből. A mai aktuális eco-neo-lib eszméket öntik az arcunkba: rögtön a film elején azzal kezdi, hogy "felejtsétek el a történelmet", aztán ott vannak a "rossz" keresztények, a "jó" arabok, a radikális, "emancipált" NGO-os aktivista asszonyka, aki bánatában, de megbocsátandó egy leheletnyire egy törtető "lúzer" karjaiban vigasztalódig, míg az "igazi hős" vissza nem tér, és akkor ráeszmél, hogy ki- és mi a tuti. Ez az asszony meg van áldva Mátrixos mozdulatokkal is. A kificamodott eszméken kívül még megjelennek az említett hatalmi csoport istenített szimbólumai, rögeszméi és szubliminális üzenetei: trans... több»

Robin Hoodot „végre” sikerült kiemelni az angol folklórból és előléptetni középkori szuperhőssé, egy szórakoztató bolckbuster film keretében. Mindenkinek ajánlom, aki szereti ezt a korszakot és szeretne egy kicsit kikapcsolódni egy igazi popcorn mozival. több»

Ha messze nem is egy klasszikus Robin Hood feldolgozást kaptunk, szórakoztató volt az egész film. Ajánlani csak azoknak merem, akiknek fogalma sincs ki volt az a Robin Hood és mivel vált híressé. több»

Robin Hood a filmtörténet Hamletje. Klasszikus hollywoodi alapanyag, amelyet úgy tízévente elő lehet venni, és készíteni belőle egy-egy új verziót, elvégre a fiataloknak minden új. Nos, nagyon sajnálom azt a generációt, aki Otto Bathurst verzióján nő fel, mert ez a produkció kimeríti a totális tévedés fogalmát. több»

A film összbevétele 84 780 546 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 45 359 137 forintot termelt. A hazai mozik összesen 38 547 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film jelentős részét Magyarországon forgatták. A Korda Stúdióban építették fel a notthingami várkastély belső tereit, valamint a keresztes háború jeleneteit is itt vették fel.

A film forgatását néhány héttel elhalasztották, mivel Taron Egerton épp a Kingsman 2-t forgatta. A rendező mindenképp a fiatal tehetséget szerette volna látni Robin Hood szerepében, olyannyira, hogy kiharcolta a stúdiónál a csúsztatást.

A film főbb szerepe kapcsán a producerek Jack Hustont, Jack Reynort, Dylan O'Brient és Nicholas Houltot is meghallgatták, de végül Taron Egerton lett a befutó.