Filmek:
2019
2020
2021

HETEDIK   2019. 01. 06.

Az igazság az, manapság már a kutya nem kíváncsi Robin Hood-ra, a szuperhősökre annál inkább. Ezen az se segített, próbálták modernizálni az egészet, sőt, visszafelé ütött vissza az egész. Az eddigi legpocsékabb tagja a sorozatnak.

Szilágyi Sándor   2018. 12. 07.
Átlagos Robin - Batman hasonlóság

Igazán látványossá és akció dússá sikeredett a zsiványhős története. Nem olyan részletekbe menő, mint a Russell Crowe-os, és nem olyan humoros, mint a Kevin Costner-es. Néha bevillant a Christofer Nolan-féle Batman-Bruce Wayne, gazdag ifjú-igazságosztó dilemma. Modern megoldások (ruházatban, technikában), de hagyományos filmszerepek, átlagos színészi játékkal.

Rajkó   2018. 12. 07.

Hát erre mit is mondhatnék, egy újabb felesleges Robin Hood adaptáció, melyről már a bejelentésekor tudni lehetett, hogy bukás lesz. Nem rosszból mondom, de az utóbbi évek tendenciáját elnézve egy ilyen filmek jelenleg nem sok esélye van a piacon. Ha ehhez hozzávesszük az ebben a formában tök üres és semmitmondó sztorit, a minden tekintetben is csak átlagos megvalósítást, akkor az egésztől tényleg nincs mit várni. Legyen ez egy közepes, de szerintem bőven kihagyható, hiába a remek Taron Egerton és Jamie Foxx. Itt ők sem tudnak mit csinálni.

ollggaalek   2018. 12. 06.

Hát, a maga módján vicces a film, azt meg kell hagyni, de szerintem amikor én röhögtem, az nem azért volt, mert ez lett volna a rendezői szándék. A rendező eddigi munkái adhattak volna okot a bizakodásra, ahogy a remek szereplőgárda is, de a viszonylag jó látvány és minden egyéb ellenére mégis gagyinak éreztem ezt a Robin Hoodot. Sajnálom, de ezzel most mellélőttek. Kár érte.

gandalf01   2018. 12. 05.

Ami engem illet, nagyon vártam már ezt a filmet, csak épp valahogy nem igazán hozott újat az egész műfajban. Fel is merült bennem a kérdés, hogy egyáltalán mi szükség volt egy újabb Robin Hood filmre, bár azt is be kell ismernem, hogy egészen szórakoztató volt, de sajnos nem több.

Paul Anderson
Jamie Foxx

Robin Hoodot „végre” sikerült kiemelni az angol folklórból és előléptetni középkori szuperhőssé, egy szórakoztató bolckbuster film keretében. Mindenkinek ajánlom, aki szereti ezt a korszakot és szeretne egy kicsit kikapcsolódni egy igazi popcorn mozival. több»

Ha messze nem is egy klasszikus Robin Hood feldolgozást kaptunk, szórakoztató volt az egész film. Ajánlani csak azoknak merem, akiknek fogalma sincs ki volt az a Robin Hood és mivel vált híressé. több»

Robin Hood a filmtörténet Hamletje. Klasszikus hollywoodi alapanyag, amelyet úgy tízévente elő lehet venni, és készíteni belőle egy-egy új verziót, elvégre a fiataloknak minden új. Nos, nagyon sajnálom azt a generációt, aki Otto Bathurst verzióján nő fel, mert ez a produkció kimeríti a totális tévedés fogalmát. több»

A film jelentős részét Magyarországon forgatták. A Korda Stúdióban építették fel a notthingami várkastély belső tereit, valamint a keresztes háború jeleneteit is itt vették fel.

(ArpiHajdu és Réci )

A film forgatását néhány héttel elhalasztották, mivel Taron Egerton épp a Kingsman 2-t forgatta. A rendező mindenképp a fiatal tehetséget szerette volna látni Robin Hood szerepében, olyannyira, hogy kiharcolta a stúdiónál a csúsztatást.

A film főbb szerepe kapcsán a producerek Jack Hustont, Jack Reynort, Dylan O'Brient és Nicholas Houltot is meghallgatták, de végül Taron Egerton lett a befutó.