Robin Hood

HETEDIK   2019. 01. 06.

Az igazság az, manapság már a kutya nem kíváncsi Robin Hood-ra, a szuperhősökre annál inkább. Ezen az se segített, próbálták modernizálni az egészet, sőt, visszafelé ütött vissza az egész. Az eddigi legpocsékabb tagja a sorozatnak.

MMcFly2015   2019. 07. 16.
10 éven belül egy újabb Robin Hood feldolgozás, ami szembe megy az eddigiekkel...

A rengeteg negatív értékelés elvette a kedvem a film megtekintésétől, de nagy nehezen rászántam magam. Lehet, azért, mert nem vártam tőle sokat, viszont közel sem volt olyan rossz, mint a híre. Nyilván minden 10 évre jut egy Robin Hood a nézőknek, és kell valami újabbat mutatni az ismert és sablonos sztorinál. Ezzel próbálkozott meg a 2018-as Hood inkább kisebb, mint nagyobb sikerrel. Szembe megy a komorabb hangvételű Russel Crow féle eredettörténettel, de az alapkoncepció nem változik: itt is azt a történetet ismerhetjük meg, hogy lett a csuklyásból az a törvényenkívüli, aki... A játékidő első félórája egészen ígéretes. A csatajelenetek látványos módon próbálják egyedibbé varázsolni a látot... több»

tjunior Nézhetetlen  2019. 05. 19.

Lehetne itt dobálózni a jelzőkkel meg egymásra halmozni őket. Milyen rossz a rendezés, sztori meg úgy összességében rossz film stb. ami persze igaz is, csak a lényeget nem adja vissza. Meggyőződésem, hogy ez nem egy film, ez egy pénzmosoda. Éppen ezért nem is volt cél, hogy jó legyen vagy csak egy kicsit értelmes vagy szórakoztató. A lényeg az volt, hogy papíron 100 millióba kerüljön.

Nagy Zsolt Nézhetetlen  2019. 06. 09.
A Robin Hood filmek meggyalázása

Ez egy Göbbelsi propagandafilm, egyenesen a háttérhatalmaktól, nekünk Európában csak Brüsszelből. A mai aktuális eco-neo-lib eszméket öntik az arcunkba: rögtön a film elején azzal kezdi, hogy "felejtsétek el a történelmet", aztán ott vannak a "rossz" keresztények, a "jó" arabok, a radikális, "emancipált" NGO-os aktivista asszonyka, aki bánatában, de megbocsátandó egy leheletnyire egy törtető "lúzer" karjaiban vigasztalódig, míg az "igazi hős" vissza nem tér, és akkor ráeszmél, hogy ki- és mi a tuti. Ez az asszony meg van áldva Mátrixos mozdulatokkal is. A kificamodott eszméken kívül még megjelennek az említett hatalmi csoport istenített szimbólumai, rögeszméi és szubliminális üzenetei: trans... több»

Ákos Varga   2019. 05. 10.
Ez egy s.arkupac

Persze megértem, kellett egy fekete szereplő. de miért pont az angol Little John karakterébe illesztve? Már nem tudnak semmi újat mutatni, hát kavarnak a kakán egyet, és odakenik a filmvászonra.

Paul Anderson
Jamie Foxx

Robin Hoodot „végre” sikerült kiemelni az angol folklórból és előléptetni középkori szuperhőssé, egy szórakoztató bolckbuster film keretében. Mindenkinek ajánlom, aki szereti ezt a korszakot és szeretne egy kicsit kikapcsolódni egy igazi popcorn mozival. több»

Ha messze nem is egy klasszikus Robin Hood feldolgozást kaptunk, szórakoztató volt az egész film. Ajánlani csak azoknak merem, akiknek fogalma sincs ki volt az a Robin Hood és mivel vált híressé. több»

Robin Hood a filmtörténet Hamletje. Klasszikus hollywoodi alapanyag, amelyet úgy tízévente elő lehet venni, és készíteni belőle egy-egy új verziót, elvégre a fiataloknak minden új. Nos, nagyon sajnálom azt a generációt, aki Otto Bathurst verzióján nő fel, mert ez a produkció kimeríti a totális tévedés fogalmát. több»

A film jelentős részét Magyarországon forgatták. A Korda Stúdióban építették fel a notthingami várkastély belső tereit, valamint a keresztes háború jeleneteit is itt vették fel.

(ArpiHajdu és Réci )

A film forgatását néhány héttel elhalasztották, mivel Taron Egerton épp a Kingsman 2-t forgatta. A rendező mindenképp a fiatal tehetséget szerette volna látni Robin Hood szerepében, olyannyira, hogy kiharcolta a stúdiónál a csúsztatást.

A film főbb szerepe kapcsán a producerek Jack Hustont, Jack Reynort, Dylan O'Brient és Nicholas Houltot is meghallgatták, de végül Taron Egerton lett a befutó.