Paul Anderson
Jamie Foxx

Azt hiszed, hogy mindent tudsz már a legendás tolvajról? Ez bizony nagy tévedés, és felejtsd el, amit eddig hallottál. Robin of Loxley és hű mór harcostársa ugyanis új és látványos meglepetéseket tartogat a számodra. A nemes származású Robin of Loxley az elmúlt időt a keresztes háborúk… Több

Rendező: Otto Bathurst
Forgatókönyvíró: Ben Chandler, David James Kelly
Premier (HU): 2018.12.06.
Több

2020.09.17 VvV

Érdekelt, ha már nálunk forgatták. Nem volt rossz a története, csak már millió egy feldolgozás készült a RH storyból és kérdem én hogy ebben milyen újdonságok vagy új ötletek vannak, amelyek kiemelik a tömegből: Válaszom semmilyen.

2019.01.06 HE7EDIK

Az igazság az, manapság már a kutya nem kíváncsi Robin Hood-ra, a szuperhősökre annál inkább. Ezen az se segített, próbálták modernizálni az egészet, sőt, visszafelé ütött vissza az egész. Az eddigi legpocsékabb tagja a sorozatnak.

2020.01.01 indingo

Ezerszer leporolt történet, amely rosszabb lett mint az elődök. Hiába a neves szereposztás engem nem tudott lekötni, pedig még a díszletei között is voltam Etyeken.

2020.01.30 Szilonka

Az eredeti filmhez képest sok új ötlet nem volt benne. A látvány szép volt, jó volt, de ennyi.

2019.08.26 BoBamburg

Egy sokadik (sőt, nagyon sokadik) feldolgozása Robin Hood történetének. Csak hogy több sebből is vérzik a történet. Kezdve ott, hogy tagadhatatlan tény, hogy a világnak nem volt szüksége eme remake-re. Főleg nem ilyen minőségben, ahogy ez elkészült. ... Több

A film összbevétele 84 780 546 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 45 359 137 forintot termelt. A hazai mozik összesen 38 547 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film jelentős részét Magyarországon forgatták. A Korda Stúdióban építették fel a notthingami várkastély belső tereit, valamint a keresztes háború jeleneteit is itt vették fel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film forgatását néhány héttel elhalasztották, mivel Taron Egerton épp a Kingsman 2-t forgatta. A rendező mindenképp a fiatal tehetséget szerette volna látni Robin Hood szerepében, olyannyira, hogy kiharcolta a stúdiónál a csúsztatást.Szerző: hp

A film főbb szerepe kapcsán a producerek Jack Hustont, Jack Reynort, Dylan O'Brient és Nicholas Houltot is meghallgatták, de végül Taron Egerton lett a befutó.Szerző: hp

A Nottinghamben játszódó jeleneteket Dubrovnik óvárosában forgatták, ugyanott, ahol a Trónok harca vagy a Star Wars VII egyes jeleneteit is. Szerző: hp

(2019. 02. 15.)
Maradtak volna a rókánál
A tolvajok fejedelmének históriáját már rengetegszer feldolgozták, többek között a Disney is: náluk az íjászt egy róka alakította. A 2018-as Robin Hood olyan „remekül” sikerült, hogy az ember inkább újranézné a meseváltozatot. RAKITA VIVIEN KRITIKÁJA. Több

(2019. 01. 04.)
A gazdagokat megsarcoló, a szegények sorsát a szívén viselő „jó rabló” legendája népszerű toposz, Jesse James, Rózsa Sándor, Robin Hood és társaik a folklórból küzdötték fel magukat a filmvászonra. Közülük a (valóságban soha nem létezett) sherwoodi íjász futotta be a legnagyobb karriert. Többek között Russell Crowe, Kevin Costner és Errol Flynn ala... Több

(2018. 12. 04.)
Robin Hoodot „végre” sikerült kiemelni az angol folklórból és előléptetni középkori szuperhőssé, egy szórakoztató bolckbuster film keretében. Mindenkinek ajánlom, aki szereti ezt a korszakot és szeretne egy kicsit kikapcsolódni egy igazi popcorn mozival. Több

(2018. 12. 08.)
Robin Hood a filmtörténet Hamletje. Klasszikus hollywoodi alapanyag, amelyet úgy tízévente elő lehet venni, és készíteni belőle egy-egy új verziót, elvégre a fiataloknak minden új. Nos, nagyon sajnálom azt a generációt, aki Otto Bathurst verzióján nő fel, mert ez a produkció kimeríti a totális tévedés fogalmát. Több

Értékelés: 5.7/10
(2018. 12. 07.)
Ha messze nem is egy klasszikus Robin Hood feldolgozást kaptunk, szórakoztató volt az egész film. Ajánlani csak azoknak merem, akiknek fogalma sincs ki volt az a Robin Hood és mivel vált híressé. Több