NA

Érdekességek: Robin Hood (2018)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A film forgatását néhány héttel elhalasztották, mivel Taron Egerton épp a Kingsman 2-t forgatta. A rendező mindenképp a fiatal tehetséget szerette volna látni Robin Hood szerepében, olyannyira, hogy kiharcolta a stúdiónál a csúsztatást.

A film főbb szerepe kapcsán a producerek Jack Hustont, Jack Reynort, Dylan O'Brient és Nicholas Houltot is meghallgatták, de végül Taron Egerton lett a befutó.

A Nottinghamben játszódó jeleneteket Dubrovnik óvárosában forgatták, ugyanott, ahol a Trónok harca vagy a Star Wars VII egyes jeleneteit is.

Idén 110 éve, hogy elkészült az első Robin Hood-film, a Robin Hood and His Merry Men.

Az idei és a legutóbbi, Ridley Scott-féle Robin Hood adaptáció között mindössze 8 év telt el.

A gyártási folyamatban Leonardo DiCaprio produkciós cége, az Appian Way is részt vett.

A film forgatása 2017. február 20-án kezdődött meg a horvátországi Dubrovnikban, és a franciaországi Le Raincy-ben. A munkálatok május 19-én értek véget.