Robin Hood

Robin Hood

A film összbevétele 84 780 546 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 45 359 137 forintot termelt. A hazai mozik összesen 38 547 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film jelentős részét Magyarországon forgatták. A Korda Stúdióban építették fel a notthingami várkastély belső tereit, valamint a keresztes háború jeleneteit is itt vették fel.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film forgatását néhány héttel elhalasztották, mivel Taron Egerton épp a Kingsman 2-t forgatta. A rendező mindenképp a fiatal tehetséget szerette volna látni Robin Hood szerepében, olyannyira, hogy kiharcolta a stúdiónál a csúsztatást.Szerző: hp

A film főbb szerepe kapcsán a producerek Jack Hustont, Jack Reynort, Dylan O'Brient és Nicholas Houltot is meghallgatták, de végül Taron Egerton lett a befutó.Szerző: hp

A Nottinghamben játszódó jeleneteket Dubrovnik óvárosában forgatták, ugyanott, ahol a Trónok harca vagy a Star Wars VII egyes jeleneteit is. Szerző: hp

Idén 110 éve, hogy elkészült az első Robin Hood-film, a Robin Hood and His Merry Men.Szerző: hp

Az idei és a legutóbbi, Ridley Scott-féle Robin Hood adaptáció között mindössze 8 év telt el. Szerző: hp

A gyártási folyamatban Leonardo DiCaprio produkciós cége, az Appian Way is részt vett.Szerző: hp

A film forgatása 2017. február 20-án kezdődött meg a horvátországi Dubrovnikban, és a franciaországi Le Raincy-ben. A munkálatok május 19-én értek véget. Szerző: hp