Asterix, a gall

Asterix, a gall

Astérix le Gaulois
Videók

Krisztus születése előtt ötvenben a franciák őseit, a gallokat hosszú harcok után legyőzték a rómaiak. Egész Galliát elfoglalták, pontosabban nem is az egészet, mivel hogy egyetlen tartomány győzedelmesen ellenáll a hódítók támadásainak. E kicsiny falucskában - amelyet a rómaiak erődrendszere vesz körül - él Asterix harcos és bátor hadviselt társa, Obelix, és a csodavarázsló, Panoramix. Asterix vadászat előtt-közben, hogy-hogy nem, mindig római szagot érez. Olyan időket élnek, mikorra már a rómaiak latinul is elfelejtettek. A nagysikerű képregény egyik első, rajzfilmes feldolgozása.

Rendező: Ray Goossens
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 1987.03.26.
Több

2019.08.12 Ms. Akárki

Tökéletes kis mese még ma is. Remekül elszórakoztam a bugyuta kis poénjain a rómaiakkal. Imádnivaló karakterek, gyönyörű rajzolás és kalandos, fantáziadús történet.

2019.05.08 Thibo84

Egyedül azt hiányoltam, hogy Obelix a háttérbe szorul, inkább Asterix karakterére fektette a hangsúlyt és bemutatják mennyire leleményes, főleg amikor a római katonákból csinál bolondot. Jót szórakoztam rajta.

2018.12.01 Polip2007

Tetszett!

Getafix a történet elején az erdőben, egy barlangban élt, és hasonlított egy sztereotípiás ősemberhez. Sétapálcát is használt.Szerző: Thibo84

Az Asterix a gall az Asterix képregény sorozat első kötete René Goscinny történetével és Albert Uderzo illusztrációjával.Szerző: Thibo84

Eredetileg a francia televízióba szánták, ám ehelyett moziban vetítették. A filmet Goscinny és Uderzo bevonása nélkül készítették, és nem tudták időben megállítani a készítését és kiadását.Szerző: Thibo84

120 animátor dolgozott ezen a filmen.Szerző: Thibo84

(2020. 05. 16.)
Az Asterix, a gall nem csak kiállja az idő próbáját, hanem a mai gyermekek számára is megfelelő szórakoztatást nyújthat. Több