Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Asterix, a gall (1967)

Astérix le Gaulois

Ms. Akárki   2019. 08. 12.

Tökéletes kis mese még ma is. Remekül elszórakoztam a bugyuta kis poénjain a rómaiakkal. Imádnivaló karakterek, gyönyörű rajzolás és kalandos, fantáziadús történet.

Thibo84   2019. 05. 08.

Egyedül azt hiányoltam, hogy Obelix a háttérbe szorul, inkább Asterix karakterére fektette a hangsúlyt és bemutatják mennyire leleményes, főleg amikor a római katonákból csinál bolondot. Jót szórakoztam rajta.

Polip2007   2018. 12. 01.

Tetszett!

Getafix a történet elején az erdőben, egy barlangban élt, és hasonlított egy sztereotípiás ősemberhez. Sétapálcát is használt.

(Thibo84)

Az Asterix a gall az Asterix képregény sorozat első kötete René Goscinny történetével és Albert Uderzo illusztrációjával.

(Thibo84)

Eredetileg a francia televízióba szánták, ám ehelyett moziban vetítették. A filmet Goscinny és Uderzo bevonása nélkül készítették, és nem tudták időben megállítani a készítését és kiadását.

(Thibo84)

120 animátor dolgozott ezen a filmen.

(Thibo84)

Obelix az első részben csak mellékszereplő, és csak a folytatásban válik ő is főszereplővé.

(Thibo84)

Az Asterix, a gall nem csak kiállja az idő próbáját, hanem a mai gyermekek számára is megfelelő szórakoztatást nyújthat. több»