Az utolsó egyszarvú

Az utolsó egyszarvú

The Last Unicorn

A bátor unikornis és egy varázsló harcba száll a gonosz királlyal, aki megszállottjává vált annak, hogy elfogja és fogva tartsa a világ összes egyszavúját.

(dulkap)

Forgatókönyvíró: Peter S. Beagle
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier: 1982.11.19.

2022.01.25 EnikoCzucz

Az első traumatikus élményeim ehhez a meséhez fűződnek. Azt hiszem, akkor jöttem rá, hogy a szép és jó (mint esztétikai és morális kategóriák) nincsenek biztonságban a csúftól és rossztól. Merthogy hiába van szabadon az utolsó egyszarvú, a többi, ugy... Több

2018.10.21 Csillagpor

Imádjuk tesómmal felnőtt fejjel is. Évekig hajszoltuk hogy vajon melyik volt ez a mese. Nem emlékeztünk a címére. Csak egy kazikölcsönzőből lekopizott példányunk volt meg vhs-ként gyerekként. És sajnos azt már lehetett lejátszani. Köszönöm Mafab hogy rábukkantunk általatok! :))))

2018.03.18 NFG

Mikor kicsi voltam és megláttam a borítóját teljesen odáig voltam! A nagyon szép és kecses unikornis elbűvölt! Majd mikor megnéztem, körülbelül két hétig nem mertem aludni, annyira félelmetes volt számomra!

A filmet 2015 novemberében újra bemutatták az amerikai mozik.Szerző: dulkap

Haggard király szinkronjára John Vernon, James Earl Jones és John Carradine is szóba jött.Szerző: dulkap

Michael Crawford, Richard Harris és Kurt Russell is szóba került Lir herceg szinkronhangjaként.Szerző: dulkap

Dustin Hoffman, Harrison Ford és Mark Hamill neve is felmerült Schmendrick hangjaként.Szerző: dulkap

(2022. 11. 19.)
40 éve ámulunk és sírunk az egyszarvú szépségétől
Egy idilli, lila levelű fákkal tarkított erdőben él az egyszarvú. Az idő mintha sosem mozdulna körülötte, öröklétbe merevedve létezne az erdő és ő is. Egy napon azonban két vadásztól kell megtudnia, hogy ő fajának utolsó élő tagja. Az unikornis útnak indul, hogy kiderítse, igaz-e a mendemonda. Ám ennél sokkal nagyobb kalamajkába és kalandba sodródi... Több