NFG   2018. 03. 18.

Mikor kicsi voltam és megláttam a borítóját teljesen odáig voltam! A nagyon szép és kecses unikornis elbűvölt! Majd mikor megnéztem, körülbelül két hétig nem mertem aludni, annyira félelmetes volt számomra!

Csillagpor   2018. 10. 21.

Imádjuk tesómmal felnőtt fejjel is. Évekig hajszoltuk hogy vajon melyik volt ez a mese. Nem emlékeztünk a címére. Csak egy kazikölcsönzőből lekopizott példányunk volt meg vhs-ként gyerekként. És sajnos azt már lehetett lejátszani. Köszönöm Mafab hogy rábukkantunk általatok! :))))

A filmet 2015 novemberében újra bemutatták az amerikai mozik.

Haggard király szinkronjára John Vernon, James Earl Jones és John Carradine is szóba jött.

Michael Crawford, Richard Harris és Kurt Russell is szóba került Lir herceg szinkronhangjaként.