Kiki - A boszorkányfutár

Kiki - A boszorkányfutár

Majo no takkyûbin

Kiki, a fiatal boszorkány abba a korba lépett, hogy meg kell kezdenie önálló boszorkány életét, amihez keresnie kell egy olyan közösséget, ahol még nem él másik boszorkány. Az új közösségben - jobb híján - egy repülő futárszolgálat létesítésében találja meg… Több

Rendező: Hayao Miyazaki
Író: Eiko Kadono
Forgatókönyvíró: Hayao Miyazaki
Ország: Japán
Premier: 1989.07.29.

2023.08.01 Lipót Testvér

Jó a hangulata, aranyos sztori. Szeretem az ilyeneket, jópofa zenéje is van, a macsek karaktere nagyon jó. Igazi Mijazaki-mű abból a fajtából, amelyik gyerekek számára is érthető. Sokat veszít az, aki nem nézi meg.

2017.12.24 Deku

Nekem ez a film tudott erős meglepetéseket okozni. Sajnos nem csak jókat hanem többnyire rossz élményt is hozott magával. Nem lett a kedvencem de egyszer megbírtam nézni. Elég gyenge történet.

2020.02.22 elekm90

Nekem nagyon tetszett, Miyazaki azon meséi közé tartozik, amelyen egy gyerek remekül elszórakozik, azonban a felnőtteket is leköti. Ahogy a rendező legtöbb alkotását, ezt is körülveszi az a békés aura, ami a modern "sietős" animációs filmekben már ritkán tapasztalható. 9/10.

2019.08.03 Ms. Akárki

Felemás érzésem van ezzel a mesével kapcsolatban. Kicsit nem volt karakterhű a kislánynál sokszor. Alapvetően vicces és fantáziadús mese, de az animéket nem annyira kedvelem.

2016.04.15 irongozu

Amit kiemelnék, az a párbeszédek és a humor kifogástalansága ami hozzájárul ahhoz, hogy a komoly üzenetet igazán könnyedén tudja átadni ez az alkotás. Azonban egy-két komolyabb mondatnál kissé fészkelődtem a székemben, mert néhol azért furcsán hatnak... Több

A filmnek van magyar címe: Kiki - A boszorkányfutár, illetve a japán átirata: Majo no takkyûbinSzerző: rbernadett