Kiki - A boszorkányfutár

Majo no takkyûbin

2023.08.01 Lipót Testvér

Jó a hangulata, aranyos sztori. Szeretem az ilyeneket, jópofa zenéje is van, a macsek karaktere nagyon jó. Igazi Mijazaki-mű abból a fajtából, amelyik gyerekek számára is érthető. Sokat veszít az, aki nem nézi meg.

2017.12.24 Deku

Nekem ez a film tudott erős meglepetéseket okozni. Sajnos nem csak jókat hanem többnyire rossz élményt is hozott magával. Nem lett a kedvencem de egyszer megbírtam nézni. Elég gyenge történet.

2020.02.22 elekm90

Nekem nagyon tetszett, Miyazaki azon meséi közé tartozik, amelyen egy gyerek remekül elszórakozik, azonban a felnőtteket is leköti. Ahogy a rendező legtöbb alkotását, ezt is körülveszi az a békés aura, ami a modern "sietős" animációs filmekben már ritkán tapasztalható. 9/10.

2019.08.03 Ms. Akárki

Felemás érzésem van ezzel a mesével kapcsolatban. Kicsit nem volt karakterhű a kislánynál sokszor. Alapvetően vicces és fantáziadús mese, de az animéket nem annyira kedvelem.

2016.04.15 irongozu

Amit kiemelnék, az a párbeszédek és a humor kifogástalansága ami hozzájárul ahhoz, hogy a komoly üzenetet igazán könnyedén tudja átadni ez az alkotás. Azonban egy-két komolyabb mondatnál kissé fészkelődtem a székemben, mert néhol azért furcsán hatnak... Több

2015.06.16 dps

Kiki a felnőtté válás ezen laza szerkezetű történetében Miyazaki (a japán Walt Disney) egyik legkedvesebb és legszerethetőbb főhősnője lett, aki mellett a mellékszereplők ugyancsak elbűvölőek. A szétfolyó, epizodikus cselekmény telis-tele van megmosolyogtató mozzanatokkal és varázslatos képekkel.

2016.04.30 angel001

Szuper aranyos mese, másságról, felnőtté válásról.Kiki igazán aranyos karakter, talán iskolások már jobban tudnák értékelni mint egy kisebb gyermek.Mindemellett jo hogy végre van valami, ami más :)

2016.08.07 Kardos

Nővérem nagy kedvence volt ez az animációs mese de engem nem igazán hozott lázba régen sem. Egy két karakter, például a fekete macska vagy a kislány karaktere elég aranyos de a történet engem valahogy nem fogott meg. Eléggé unalmas.

2016.02.25 Kicc

Kiki története végtelen türelemmel és kedvességgel tanítja meg azt, hogy felnőtté (és függetlenné) válni nem egyszerű, de igenis megéri, és bizonyítja a 'jó tett helyébe jót várj' elvét is. Miyazaki, úgy tűnik, nem nagyon tud mellényúlni vagy rosszat... Több

2016.03.26 Yoniki

Őszintén bevallom, hogy elsőként csak azért ültem le megnézni, mert Ghibli studió, de aztán hamar ki is derült számomra, hogy egy fantasztikus alkotásuk lett a mese. Kicsit sajnálom, hogy nem olyan ismert, mert a My Neighbor Totoro, Princess Mononoke... Több

2019.06.03 gyjudit

Kiki egy film kis boszorkányokról, kis boszorkányoknak. Megtanulni milyen is önállósodni komoly dolog, de a film üzenete tiszta és egyszerű. Felnőtteknek szívmelengető, gyermekeknek pedig tanulságos.