A vándorló palota

A vándorló palota

Hauru no ugoku shiro

Sophie édesapja kalapboltjában dolgozik, és fiatal kora ellenére szórakozásra csak nagyon ritkán jut ideje. Azonban egy nap, amikor a szomszéd városba látogat, találkozik a sármos varázslóval, Holwllal. A Puszta borszorkánya félreérti kettejük kapcsolatát, és 90 éves öregasszonnyá… Több

Forgatókönyvíró: Hayao Miyazaki
Ország: Japán
Premier (HU): 2005.12.15. | Netflix (2020.04.01.)

2024.01.10 Viktória401828

A legjobb Mijazaki-film

A történet hihetetlenül kreatív. Ahogy Sofi kezeli, hogy hirtelen teljesen felfordul az eddigi élete, valami elképesztő. Tökéletes inspirációt nyújt ahhoz, hogy minden élethelyzetből ki lehet hozni a maximumot, és felesleges elveszett dolgok miatt keseregni és megragadni miattuk. A történet kreatív, újszerű, lendületes és nagyon megható, emellett vicces és szórakoztató. Számomra ez a valaha készült legjobb animációs film.

2015.01.23 mamiéstöti2

Japán anime filmek kiemelkedő alkotása. Megállja a helyét minden korosztály előtt. Igazi csemege a filmkedvelők számára.

2015.04.25 Yosihiro

Hibátlan anime ! csodálatos alkotás. Aki szereti a rajzfilmeket és bele szeretne kóstolni az animék világába ezzzel a művel kezdje szerintem hiszen ebben minden benne van. Nem fog csalódni :) Üdv Yosihiró

2019.03.08 Puncs

Nagyszerű anime! Nagyon jól össze van rakva. A zenéje is annyira szép. Rengetegszer láttam már, egyszerűen imádom. Ez is, akárcsak a többi anime a felnőtteket célozza meg, nem a gyerekeket. Ha minden igaz, akkor ami folyik, az a második világháború a... Több

2017.07.08 Deku

Az anime szeretőinek ez a darab egy percig sem lesz csalódás. Aki pedig most akar belevágni ebbe a világba az sem kell kételkedjen afelől, hogy ez a neki való darab.

A 2006-os Akadémia-díjon a legjobb animációs film kategóriában jelölték.Szerző: Thibo84

Diane Wynne Jones regényében Markl karakterét Michaelnek nevezik.Szerző: Thibo84

A film egy pillanatra bemutatja Christian Bale különös morgását, amelyet később a Batman: Kezdődikben (2005) használ. A felvétel alatt Bruce Wayne/Batman szerepére készül.Szerző: Thibo84

A regényben Sophie-nak két nővére van. A második Martha, akit boszorkányok tanítványának küldtek, de egy varázslattal megváltoztatta megjelenését, és átváltozott Lettie-vé, hogy pékségben dolgozhasson. Tehát amikor Sophie a film elején meglátogatja "Lettie" -t, valójában Marthának kellett volna ott lennie álruhában. Martha az a karakter is, akibe Markl beleszeret a könyvben. A filmben Marthát említik, mondván, hogy Howl megette a szívét, de Sophie nővéreként nem említik.Szerző: Thibo84