A vándorló palota (2004)

Hauru no ugoku shiro

Vélemények: A vándorló palota (2004)

Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

TB   2020. 02. 28.

Nagy kedvenc

Nem vagyok egy nagy animerajongó, viszonylag kevés animét néztem eddig. A vándorló palotát azután néztem meg, hogy elolvastam az eredeti regényt, ami alapján készült (Howl's Moving Castle), és mert a regény nagyon tetszett, gondoltam megpróbálkozom a rajzfilmmel is. Valóban zseniális, gyönyörűen megrajzolva és teljesen leköti az embert. Többször nézős.

mamiéstöti2   2015. 01. 23.

Japán anime filmek kiemelkedő alkotása. Megállja a helyét minden korosztály előtt. Igazi csemege a filmkedvelők számára.

Puncs   2019. 03. 08.

Nagyszerű anime! Nagyon jól össze van rakva. A zenéje is annyira szép. Rengetegszer láttam már, egyszerűen imádom. Ez is, akárcsak a többi anime a felnőtteket célozza meg, nem a gyerekeket. Ha minden igaz, akkor ami folyik, az a második világháború alternatív változata, de a középpontban nem a háború, hanem a szerelem áll. Az európai felfogáshoz kicsit elvont, de mindenféleképpen elgondolkodtató. Aki szereti a Ghibli studio meséit, annak ez nagyon fog tetszeni.

Deku   2017. 07. 08.

Az anime szeretőinek ez a darab egy percig sem lesz csalódás. Aki pedig most akar belevágni ebbe a világba az sem kell kételkedjen afelől, hogy ez a neki való darab.

dailyfilmsan   2018. 11. 23.

sokkal jobban tetszett mint a Chihiro szellemországban. Sokkal jobban tetszett mivel meg volt az értelme és sokkal jobban kirajzolódtak a rajzfilm mozgatórugójaként funkciónáló részek. Drámai és hangulatos volt. Egy hamisíthatatlan romantikus történet rajzfilm verzióban.

gondi94   2018. 03. 29.

A tökéletes animációs mozi, mondom ezt úgy hogy sosem volt ez a műfaj a kedvenceim között. A Ghibli stúdió remekművei, főleg Hayao Miyazaki munkássága szerény véleményem szerint vitathatatlan. Gyerekeknek szerintem nehéz lesz megérteni viszont, aki felnőtt fejjel ül neki az csalódni nem fog. Minden egyes képkocka igazi csoda, a karakterek szimpatikusak, a történet "varázslatos", mégis kegyetlenül emberi. Emberi kapcsolatok, emberi érzelmek és emberi gyarlóság a film igazi szereplői. Ilyen eredeti történetet nem gyakran láthatunk, sőt sajnos sok évig nem is fogunk. Ahhoz, hogy ilyet láthassunk olyan befogadó közeg kell és olyan filmgyártás ami neki megy annak, amit a sok zombi akar és saját ízlése szerint alkot.

Ms. Akárki   2019. 04. 22.

Nagyon szép mese. Hayao Miyazaki legjobb filmje szerintem. Gyönyörű és egyedi szerelmi történet. Sofi küzdelme és kitartása a mesében nagyon tetszett, és, hogy végül egymásba szeretnek, az csak hab a tortán. Kalcifer, a tűzdémonnak nagyon édes beszólásokat adtak. Ő volt a fő humorforrás.

harnas1207   2018. 12. 10.

Ez volt a második Miyazaki alkotás amit láttam, és a második leggyengébb is. Igaz ezeknek az animeknek van egy sajátos stílusa, ami csak egy bizonyos kört tud lekötni, de én ebben nem tartozom bele. Egyedül a háború megjelenítése volt az ami igazán hatásos volt, főleg egy mese szintjén, ahogy az átváltozott varázsló az egyre csökkenő ereje ellenére felszáll és harcol.

Yosihiro   2015. 04. 25.

Hibátlan anime ! csodálatos alkotás. Aki szereti a rajzfilmeket és bele szeretne kóstolni az animék világába ezzzel a művel kezdje szerintem hiszen ebben minden benne van. Nem fog csalódni :) Üdv Yosihiró

Csillagpor   2017. 03. 19.

Talán az első és egyetlen anime mese ez amibe teljesen beleszerettem az első pillantásra. Nagyon érdekes és tanulságos. A legjobb Hayao Miyazaki-s anime mese ez. A látványvilág és a zene is zseniális. Mindenkinek látnia kell legalább egyszer szerintem.

Kis Anna Kinga   2018. 07. 10.

A legjobb japán anime, olyanoknak is látni kellene, akik nem szeretik vagy nem is tudják, hogy mi ez. Fiatalnak, öregnek, férfinak, nőnek, mindenkinek tökéletes élményt nyújt, remek sztori, remek karakterek és fontos pillanatokban fontos mondanivaló.

czigler.nora   2017. 08. 15.

A chichiro hatására néztem meg, mert az nagyon tetszett. Szerintem ez sokkal rosszabb, unalmas, se füle-se farka. Lehet csak az a gond, hogy nem vagyok anime kedvelő

vivikejencikelara   2016. 10. 21.

Szomorú de mégis nagyon szép történet! A rendezö szerintem legjobb animációs filmje! Ajanlom mindenkinek! Más világba vándorlok el mikor ezt nézem és ez nagyon kellemes!

jencike1985   2016. 10. 25.

Zseniálisan megalkotott animációs film. Sosem okozott még csalódást egyik filmje sem. Hayao MIyazaki a japán animációs filmek királya. Megható, mégis kellemes, üde hatása van az filmnek.

ellcrys89   2016. 02. 04.

Elborzasztó ez a film. Az elejétől majdhogynem a végéig untatott. Azért annyi pozitív dolgot tudok mondani, hogy a végét kellően lezárták és ez itt ilyen esetben már igencsak nagy szó.

Mithrel   2016. 08. 24.

Hiper-mega-aranyos ez a film! A története, az animációja, minden. Az igaz, hogy először, mikor láttam, akkor még nem ismertem az animék műfaját, ezért furcsának hatott, de nem annyira, hogy ne szeressem. Aztán azóta már jobban ismerem a japán rajzfilmek világát, így felismertem, hogy mennyire csodálatos és kiemelkedő darab is ez. Nem hiába annyira ismert és elismert a Ghibli stúdió, hiszen kész csodákat alkot a képernyőre. Bármennyi idős is leszek, ez a film mindig le fog kötni, és mindig szájtátva fogom bámulni. Ezzel pedig nem vagyok egyedül. Nagyon sok ember rajong érte, jogosan. Mindenkinek ajánlom ezt a filmet, aki nem zárkózik el az animéktől (mert sajnos igen gyakori, hogy valaki anélkül utasítja el a műfajt, hogy egyáltalán ismerné). Már csak a könyvet kell megszereznem, és teljes lesz az életem. :)

norbi0102   2016. 02. 10.

prongs2001   2015. 07. 14.

Nem hittem volna, hogy egyszer ezt mondom, de ez valami felemelő volt. Nagyon rendben voltak a karakterek, és a történet is elég erős volt a maga nemében.

Blindspot   2015. 10. 16.

Szórakoztató és egyben izgalmas kis alkotás! Egész rendben volt a forgatókönyv és a karakterek is pont olyanok amilyet elvárhatunk. Szerintem szerethető és bőven többszörnézős fajta. Csak ajánlani tudom!

BallEr   2016. 04. 11.

Lehet, hogy nem lett ez a film maradéktalanul tökéletes film mégis szerintem egészen tűrhető és vállalható. Nem sok, de apróbb gyengék észrevehetőek benne. Egyébként tetszetős.

Bogi   2016. 04. 30.

Szerintem az eddigi legjobb anime, amit létrehoztak. Sofi és Calcifer karakterei a kedvenceim. Rendkívül érzelmes, okos anime ez. Az animáció gyönyörű, a zenéje pedig egyedi és markáns. A történet végső csavara még engem is meglepett, pedig nem hittem volna hogy egy anime ennyi izgalmat rejt. Mindenkinek ajánlom aki szereti ezt a stílust:)

Kicc   2016. 02. 25.

A vándorló palota igazi klasszikus, olyan japán mese, amiről valószínűleg még az is hallott egy-két szót legalább, akitől egyébként távol állnak az ilyen távol-keleti animációs filmek. Sophie-ban nagyon szeretem, hogy nem olyan, mint rengeteg női főszereplő, aki siránkozik a saját bajain, és várja, hogy valaki megoldja őket helyette, hanem igenis megtesz mindent, hogy a legjobbat hozza ki a helyzetéből, még akkor is, ha az a bizonyos helyzet nem túl rózsás. Calcifer pedig mindig megmosolyogtat.

BThomi   2017. 03. 25.

A méltán híres Japán anime készítői megmutatják, hogy élen járnak a rajzfilmkészítésben. Ennek a mesének, nem csak a története fantasztikus, és annak kivitelezése, hanem maga a rajzolás, a színezése is. Ez nem egy rajzfilm, ez egy mozgó művészet.

evlin16   2018. 02. 03.

Nagy kedvencem ez az animációs film, már legalább százszor láttam. A Japán anime kedvelőinek pedig ez egy kötelező darab, de mindenkinek bátran ajánlom.

kucsera   2016. 11. 15.

Különleges stílusú tanulságos mese.szeretem nagyon

Kriszta   2015. 05. 21.

Igazi lélekemelő alkotás, mosolyogva könnyezős, lélegzetelállító grafikával és fantasztikus zenével. Én mindenkinek kötelezővé tenném a megnézését :)

czardora   2015. 01. 27.

Fantasztikus és nagyon jól sikerült munka!

Yoniki   2016. 03. 26.

Igazán szívet melengető anime :) Szép és nagyon részletes grafika, csodálatos és nem mindennapi történet. Minden tiszteletem Miyazakinak.

trueblood   2015. 03. 31.

Elkezdtem nézni ezt a filmet, de megint eszembe jutott, hogy csak én utálom a japán anime-ket? Nem értem mi a jó ebben, mindenki egyformán néz ki, nyújtott pofa, hosszú hegyes orr, talán még a hangjuk is megegyezik egymáséval :P Tisztelem azt aki ilyen kidolgozott karaktereket tud rajzolni, grafikázni, csak nekem ne kelljen megnézni.

Agnes96   2015. 03. 04.

Klasszikus film Miyazakitól. A története nagyon szép, a képi világ pedig japán stílusú. Anime fanoknak kötelező alapmű, a többiek pedig, ha ismerkednének ezzel a világgal, vagy csak egy aranyos történetre vágynak, akkor tessék, itt van.