Norbert93   2020. 04. 15.

Újabb Netflix anime

Nagyon gyenge volt, egészestés japán animációs film létére nulla mondanivalóval rendelkezett, emellett unalmas volt, tartalmatlan és érdektelen. A drámai vonal kiindulópontjának szánt "irigykedő és elhanyagolt nagytestvér" leginkább idegesítő és fárasztó volt. Az előzetes és leírás alapján sokkal többet vártam volna.

Attila G.   2019. 06. 21.

Kököjszi és bobojsza újragondolva

Az elmúlt csaknem 20 évben nálam amolyan hagyománnyá vált, hogy amikor tudok, Szilveszter napján megnézek egy filmet moziban, hogy adjon egy amolyan alaphangulatot a következő évhez. Azután, hogy ezt a japán rajzfilmes műfajt immár felnőtt fejjel sik... teljes kritika»

mamiéstöti2   2019. 11. 04.

Szörnyű

Általában a japán rajzfilmek mély tartalommal vannak megáldva és megnyerik a nézőket. ezért néztük meg, de ritka unalmas volt és jelentéktelen. Az egész arról szólt, hogy a kisfiú egy kistestvért kap Mirait, akit nem tud elfogadni és később megjelenik a felnőtt Mirai, aki különböző élethelyzetekbe sodorja a kisfiút a házuk udvarán. Például a kutyájuk is emberré válik játék közben, vagy meglátogatják a háborús hős nagypapát gondolatban.

Hajrakte   2019. 01. 05.

Kellemes kis film volt, jól szórakoztam rajta, a végére kissé leült de ígyis nagyon szórakoztató alkotás, bátran ajánlom !

Lallancs   2020. 04. 14.

Nem tudom...nekem nem igazán jött be eleinte ez a gyermeteg hangnem, amit eszközként használta a készítők arra, hogy jobban beleélhessem magam. Nekem ettől épphogy jobban eltávolodott a történet, és egy kissé jellegtelenné, bizonyos ponton már-már id... több»

Zoltán   2020. 04. 13.

Nem tudtam egyből rácsatlakozni a film hangulatára, nagyon egyedi ebből a szempontból. Viszont annyira jól meg van írva, és annyira szívhez szóló ez a történet, hogy még mindig gombóc gyűlik a torkomban, ha néhány igazán karakteres jelenetre gondolok. Ezért jár az öt csillag!

A film összbevétele 812 794 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 814 179 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 715 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az animációs filmet a Sydney-i Filmfesztiválon is bemutatták 2018. júniusában.

A rendező, Mamoru Hosoda a saját lányáról nevezte el Mirai karakterét.

A filmben látható családi házat egy japán építész, Makoto Tanijiri tervezte.

Mamoru Hosoda rendező egy interjúban elárulta, hogy a filmes részben saját gyermekkora inspirálta.

A Mirai az első japán egészestés animációs film, melynek a Cannes-i Filmfesztiválon volt a világpremierje.

Nicsak, ki beszél — arcod, amikor a most született kishúgod meglátogat a jövőből. több»

Az új Miyazakiként emlegetett Mamoru Hosoda legújabb animációs filmje ezúttal igazi családi mozinak ígérkezik. Akár kis- vagy nagytestvérként, akár leendő, vagy már gyakorló szülőként, sőt nagyszülőként, mindenki megtalálhatja ebben a történetben azt a szerepet, amihez kapcsolódni tud. Hiszen nem csak a négyéves kisfiú, Kun nagytestvérré válásának gondjait és örömeit követhetjük nyomon, hanem az egész család múltja és jövője is megelevenedik és hatással lesz a jelenre. több»

A Mirai – Lány a jövőből, egy igen nehéz témát ad át olyan könnyedén, mint ahogy egy kisgyerek emelkedik el a földről és szeli át a kék eget, amíg a fantázia szárnyalását fel nem váltja a felnőtt lét súlyos racionalitása. több»