Kun négyéves, és nagyon haragszik a világra, amióta kishúga született és az élete a feje tetejére állt. De ez még mind semmi ahhoz képest, amikor egy nap titkos, mesebeli világot talál a kertjükben, ahol csodálatos kalandok és utazások várnak rá Találkozik például egy kislánnyal, aki majd… több»
Nagyon gyenge volt, egészestés japán animációs film létére nulla mondanivalóval rendelkezett, emellett unalmas volt, tartalmatlan és érdektelen. A drámai vonal kiindulópontjának szánt "irigykedő és elhanyagolt nagytestvér" leginkább idegesítő és fárasztó volt. Az előzetes és leírás alapján sokkal többet vártam volna.
Az elmúlt csaknem 20 évben nálam amolyan hagyománnyá vált, hogy amikor tudok, Szilveszter napján megnézek egy filmet moziban, hogy adjon egy amolyan alaphangulatot a következő évhez. Azután, hogy ezt a japán rajzfilmes műfajt immár felnőtt fejjel sik... teljes kritika»
Általában a japán rajzfilmek mély tartalommal vannak megáldva és megnyerik a nézőket. ezért néztük meg, de ritka unalmas volt és jelentéktelen. Az egész arról szólt, hogy a kisfiú egy kistestvért kap Mirait, akit nem tud elfogadni és később megjelenik a felnőtt Mirai, aki különböző élethelyzetekbe sodorja a kisfiút a házuk udvarán. Például a kutyájuk is emberré válik játék közben, vagy meglátogatják a háborús hős nagypapát gondolatban.
Nem tudom...nekem nem igazán jött be eleinte ez a gyermeteg hangnem, amit eszközként használta a készítők arra, hogy jobban beleélhessem magam. Nekem ettől épphogy jobban eltávolodott a történet, és egy kissé jellegtelenné, bizonyos ponton már-már id... több»
A film összbevétele 28 756 961 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 814 179 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 715 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.
Mamoru Hosoda rendező egy interjúban elárulta, hogy a filmes részben saját gyermekkora inspirálta.
(hp)A Mirai az első japán egészestés animációs film, melynek a Cannes-i Filmfesztiválon volt a világpremierje.
(hp)Szeretnéd használni a Mafab értékelését a weboldaladon?
Használd ezt a HTML-kódot »