Mirai - Lány a jövőből

Mirai - Lány a jövőből

Mirai no Mirai

Kun négyéves, és nagyon haragszik a világra, amióta kishúga született és az élete a feje tetejére állt. De ez még mind semmi ahhoz képest, amikor egy nap titkos, mesebeli világot talál a kertjükben, ahol csodálatos kalandok és utazások várnak rá Találkozik például egy kislánnyal, aki majd… Több

Ország: Japán
Premier: 2018

2020.04.15 Norbert93

Újabb Netflix anime

Nagyon gyenge volt, egészestés japán animációs film létére nulla mondanivalóval rendelkezett, emellett unalmas volt, tartalmatlan és érdektelen. A drámai vonal kiindulópontjának szánt "irigykedő és elhanyagolt nagytestvér" leginkább idegesítő és fárasztó volt. Az előzetes és leírás alapján sokkal többet vártam volna.

2019.06.21 Attila G.

a nap véleménye

Kököjszi és bobojsza újragondolva

Az elmúlt csaknem 20 évben nálam amolyan hagyománnyá vált, hogy amikor tudok, Szilveszter napján megnézek egy filmet moziban, hogy adjon egy amolyan alaphangulatot a következő évhez. Azután, hogy ezt a japán rajzfilmes műfajt immár felnőtt fejjel sik... Teljes kritika

2019.11.04 mamiéstöti2

Szörnyű

Általában a japán rajzfilmek mély tartalommal vannak megáldva és megnyerik a nézőket. ezért néztük meg, de ritka unalmas volt és jelentéktelen. Az egész arról szólt, hogy a kisfiú egy kistestvért kap Mirait, akit nem tud elfogadni és később megjelenik a felnőtt Mirai, aki különböző élethelyzetekbe sodorja a kisfiút a házuk udvarán. Például a kutyájuk is emberré válik játék közben, vagy meglátogatják a háborús hős nagypapát gondolatban.

2019.01.05 Hajrakte

Kellemes kis film volt, jól szórakoztam rajta, a végére kissé leült de ígyis nagyon szórakoztató alkotás, bátran ajánlom !

2020.04.14 Lallancs

Nem tudom...nekem nem igazán jött be eleinte ez a gyermeteg hangnem, amit eszközként használta a készítők arra, hogy jobban beleélhessem magam. Nekem ettől épphogy jobban eltávolodott a történet, és egy kissé jellegtelenné, bizonyos ponton már-már id... Több

A film összbevétele 28 756 961 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 814 179 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 715 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Az animációs filmet a Sydney-i Filmfesztiválon is bemutatták 2018. júniusában. Szerző: hp

A rendező, Mamoru Hosoda a saját lányáról nevezte el Mirai karakterét. Szerző: hp

A filmben látható családi házat egy japán építész, Makoto Tanijiri tervezte. Szerző: hp

Mamoru Hosoda rendező egy interjúban elárulta, hogy a filmes részben saját gyermekkora inspirálta.Szerző: hp

Értékelés: 8.5/10
(2019. 01. 06.)
A lány a jövőből azt kéri, nőj fel
Az új Miyazakiként emlegetett Mamoru Hosoda legújabb animációs filmje ezúttal igazi családi mozinak ígérkezik. Akár kis- vagy nagytestvérként, akár leendő, vagy már gyakorló szülőként, sőt nagyszülőként, mindenki megtalálhatja ebben a történetben azt a szerepet, amihez kapcsolódni tud. Hiszen nem csak a négyéves kisfiú, Kun nagytestvérré válásának ... Több

(2018. 12. 30.)
Nicsak, ki beszél — arcod, amikor a most született kishúgod meglátogat a jövőből. Több

(2019. 01. 19.)
A Mirai – Lány a jövőből, egy igen nehéz témát ad át olyan könnyedén, mint ahogy egy kisgyerek emelkedik el a földről és szeli át a kék eget, amíg a fantázia szárnyalását fel nem váltja a felnőtt lét súlyos racionalitása. Több