Hajrakte   2019. 01. 05.

Kellemes kis film volt, jól szórakoztam rajta, a végére kissé leült de ígyis nagyon szórakoztató alkotás, bátran ajánlom !

Nicsak, ki beszél — arcod, amikor a most született kishúgod meglátogat a jövőből. több»

Az új Miyazakiként emlegetett Mamoru Hosoda legújabb animációs filmje ezúttal igazi családi mozinak ígérkezik. Akár kis- vagy nagytestvérként, akár leendő, vagy már gyakorló szülőként, sőt nagyszülőként, mindenki megtalálhatja ebben a történetben azt a szerepet, amihez kapcsolódni tud. Hiszen nem csak a négyéves kisfiú, Kun nagytestvérré válásának gondjait és örömeit követhetjük nyomon, hanem az egész család múltja és jövője is megelevenedik és hatással lesz a jelenre. több»

A Mirai – Lány a jövőből, egy igen nehéz témát ad át olyan könnyedén, mint ahogy egy kisgyerek emelkedik el a földről és szeli át a kék eget, amíg a fantázia szárnyalását fel nem váltja a felnőtt lét súlyos racionalitása. több»

Az animációs filmet a Sydney-i Filmfesztiválon is bemutatták 2018. júniusában.

A rendező, Mamoru Hosoda a saját lányáról nevezte el Mirai karakterét.

A filmben látható családi házat egy japán építész, Makoto Tanijiri tervezte.