A tenger dala

A tenger dala

Song of the Sea

Saorise népének utolsó gyermeke, megszökik nagyanyjától, és csodálatos kalandok részese lesz a tengereken. A lány célja, hogy kiszabadítsa a tündéreket a modern világ fogságából.

(hp)

Rendező: Tomm Moore
Forgatókönyvíró: Will Collins, Tomm Moore
Ország: Franciaország, Írország, Dánia, Luxemburg, Belgium
Premier (HU): 2022.05.07.

2024.01.05 Artemisia

A szív dala

A selkie-k legendája az ír folklór egy varázslatos szelete: a fókatündérek otthona a tenger, de a szárazföldre lépve képesek levetni fókabőrüket, és gyönyörű nővé változni. Ha egy férfi levetett fókabőrt talál, annak tulajdonosának hozzá kell mennie ... Teljes kritika

2022.10.28 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

Mese az igazságról, és az útkeresésről!

Tomm Moore, az ír rendező animációs meséje egy testvérpárról, akik addig keresik a nagy igazságot, amíg meg nem találják! Tomm Moore első animációs filmje, a 2009-es Kells titka sajnos nem jutott el a hazai mozikba, de így is népes rajongótábort tudh... Teljes kritika

2016.02.16 indingo

Igazán szép mese, nagyon kellemes zenével, amelyet néha még ma is dúdolgatok! Tetszett, hogy nem tökéletes és hibátlanok a karakterek. Nem egy Disney mese, hál'Istennek.

2017.07.10 Deku

Nagyon érdekes sztorit mesél el ez az animációs film. Ez pedig nekem bejött. A rajzolási technikája kicsit idétlenke viszont megszokható és a végére megszereti az ember.

2020.09.17 MP170506

Annyira jó kis mese! Érdekes a története, leköti, magával ragadja a nézőt. A karakterek is cukik, még ha nem disney minőségűek is. Ez a mese így jó, ahogy van!

A tenger dala kapta 2015-ben az Európai Filmakadémia elismerését a Legjobb animációs játékfilm kategóriában.Szerző: erare

(2015. 08. 04.)
Selkie selfie
Az ír rendező második animációs filmjét jelölték Oscarra. Kezei alatt rendre igazi varázslat születik, sok ilyet szeretnénk még látni. Gyönyörű mese egy testvérpárról, akik kalandos utat járnak be, míg végül rájönnek, hogy amit kerestek, az végig ott volt az orruk előtt. Több

Értékelés: 8.5/10
(2022. 05. 06.)
Borzasztóan üdítő ilyen nem fősodorbeli, kézzel rajzolt animációt nézni. Több