A tenger dala

Song of the Sea

2024.01.05 Artemisia

A szív dala

A selkie-k legendája az ír folklór egy varázslatos szelete: a fókatündérek otthona a tenger, de a szárazföldre lépve képesek levetni fókabőrüket, és gyönyörű nővé változni. Ha egy férfi levetett fókabőrt talál, annak tulajdonosának hozzá kell mennie ... Teljes kritika

2022.10.28 Interfectorem Sabnock

a nap véleménye

Mese az igazságról, és az útkeresésről!

Tomm Moore, az ír rendező animációs meséje egy testvérpárról, akik addig keresik a nagy igazságot, amíg meg nem találják! Tomm Moore első animációs filmje, a 2009-es Kells titka sajnos nem jutott el a hazai mozikba, de így is népes rajongótábort tudh... Teljes kritika

2016.02.16 indingo

Igazán szép mese, nagyon kellemes zenével, amelyet néha még ma is dúdolgatok! Tetszett, hogy nem tökéletes és hibátlanok a karakterek. Nem egy Disney mese, hál'Istennek.

2017.07.10 Deku

Nagyon érdekes sztorit mesél el ez az animációs film. Ez pedig nekem bejött. A rajzolási technikája kicsit idétlenke viszont megszokható és a végére megszereti az ember.

2020.09.17 MP170506

Annyira jó kis mese! Érdekes a története, leköti, magával ragadja a nézőt. A karakterek is cukik, még ha nem disney minőségűek is. Ez a mese így jó, ahogy van!

2019.08.11 Ms. Akárki

Gyönyörű és kalandos mese. Érdekes az egész történet és végig fenntartotta a figyelmemet. Kifejezetten tetszett hogy nem egy tucattermék és egyedi a történet a testvérpárról. A rajzolása, kivitelezése is meseszép.

2018.04.24 TomÁcs

Olyan érzése volt az embernek miközben nézte a mesét, mintha egy könyvet lapozgatna. Volt egy kis misztikus beütése, de m égi így elég földhöz ragadt a mai mesékhez képest.

2017.12.13 Greeta

Miközben nézte az ember olyan érzése volt, mintha egy mesekönyvet lapozgatna. Hangulatban nekem átjött és a különös figurák is nagyon tetszettek. Ajánlós.

2019.03.20 Timcsi

Én nagyon élveztem a mesét, pedig különösebben nem vagyok egy nagy rajongó.

2020.09.17 HannaK

Érezni, hogy nem egy amerikai tömegtermék. A mese megjelenítése egyedi és magával ragadó. A története is leköti az embert, még a felnőttet is. Többször nézhető szép mese.

2016.01.30 Ragemarci

Erős zene és bájos animáció egy mitológiával átitatott mesében.

2018.07.23 Kis Anna Kinga

Jó a zene, érdekes és újdonság a grafika, melyek és meglepőek a karakterek, nem az a tipikus happyendes vidám sztori. Nehezen áll rá az ember szeme és füle erre a filmre, de aztán beszippant és észrevétlenül belekerül a sodrásba.

2018.01.28 zsani

Mindenkinek ajánlani tudom! Kedvesek a karakterek, és remek a történet. A látvány nagyon különleges.

2016.10.09 Hablaty

Lélekmelegítő történet, gyönyörű látvány. Érdemes megnézni.