Wind River - Gyilkos nyomon

Wind River

Supernatural Movies
2017/09/06

Taylor Sheridan szinte hiba nélküli szocio-trilógiája a Sicario és a Hell or High Water után a Wind River című filmmel most teljes egésszé állt össze, hogy végleg alámerüljön Amerika gazdag múlttal rendelkező, de jövő nélküli társadalmi rétegeinek purgatóriumába. Úgy fest, az idei év is megkapta a maga szikár, kíméletet nem ismerő, kőkemény krimi-thrillerét. Több

Movieaddicts.hu
2017/09/08

Értékelés: 7.5/10
Ugyan Sheridan három filmje közül ez a “leggyengébb”, sok rendező örülne, ha csak ilyen filmeket tudna feltenni a vászonra. Kevés dologba lehet belekötni, talán a flashback lóg ki egy kicsit, ha a dramaturgiából nem is, de a nyomozásból egy picit. Illetve, hogy a hősök itt tényleg azok, ettől elég fekete-fehér az erkölcsi tabló. Ettől még erős és érdekes filmet látunk. Az atmoszféra remek, a karakterek és a tempó jó, a vége pedig meglepően érzelmes. Több

Vox.hu
2017/09/08

Értékelés: 8.5/10
Mesteri. Ez a szó jut elsőre eszembe Taylor Sheridan második nagyjátékfilmje kapcsán. Számos izgalmas elemet épített bele a thrillerbe rejtett misztikus westernjébe – elképesztő eleganciával elegyíti a műfajokat: a suspense-t a drámával, az akciót az esztétikummal. Több

Smoking Barrels
2017/09/11

Értékelés: 8.5/10
Azt viszont valószínűleg soha nem fogom megérteni, hogy egy ilyen, eddig szinte hibátlan szkripteket készítő szakember hogy követett el egy ilyen „banneri” hibát. Ha ettől és a pár giccsesebb pillanattól mentes lenne, akkor valószínűleg minden idők egyik legjobb westernje lehetne a Wind River, így „csak” az év egyik legjobbja lesz. Több

Filmertek.blog.hu
2017/09/28

Értékelés: 8.5/10
Jó nyomon vagyunk, ha egy igazán szikár, rideg filmet keresünk
Nincs nagy titka a filmnek, ezért nincs is igazán mit írni róla. Egy szögegyenes thriller, ami nem szórakoztatni, nem elborzasztani akar, csupán elmesélni egy nehéz történetet, mindenféle nagy csinadratta nélkül, a skandináv thrillerek stílusában. Mégis az év egyik legnagyobb filmes élmény. Több

Cinegore.net
2018/02/28

Értékelés: 8.5/10
Mindent összegezve, a Wind River 2017 egyik legjobb filmje a műfaj felhozatalát illetően, mindenkinek jó szívvel ajánlom. Több

Csokiduda
2018/04/20

Értékelés: 9.6/10
Wind River - Sheridan nagy dobása!
Erősen javaslom mindenkinek! Nálam 10/10 még ha van is hová fejlődni. Régen láttam ilyen jó krimi/dráma kombót, talán a 2008-as Törvény gyilkosa (Robert De Niro, Al Pacino) után éreztem hasonló elégedettséget filmnézés után a műfajban. Több

Filmflash
2018/07/18

Wind River, Gyilkos nyomon - a 2017-es év legjobb thrillere
A Wind River egy kivételesen jól felépített és megrendezett film, mely a teljes játékidő alatt megragadja figyelmünket, miközben lassan fokozza a feszültséget. A hangulat titokzatos, olyan érzésünk van, mintha valami rejtélyes világba nyernénk bepillantást. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!