A házban

A házban

Dans la maison
Berto49

A fiatal Claude tehetséges tanuló, aki nagyon szeretné lenyűgözni irodalomtanárát. Ezért úgy dönt, különös vállalkozásba fog: beférkőzik osztálytársa otthonába és életébe. Hamarosan tanára is bekapcsolódik a rendkívüli kísérletbe, amely azonban mindinkább kikerül az ellenőrzésük alól. A valóság… Több

Rendező: François Ozon
Forgatókönyvíró: Juan Mayorga, François Ozon
Ország: Franciaország
Premier (HU): 2013.03.14.

2016.06.05 Gríz

A főszereplő srác nagyon tehetséges, szerintem ő játszott a legjobban. A többiek sem voltak rosszak, bár általában már megszoktam, hogy francia filmekben nem találkozom csupa rossz színésszel. Ezúttal sem kellett csalódnom.

2016.04.22 Bedecs.hu

Egyedi sztori, remek kivitelezés, kissé beteges nagyon jó fordulatokkal. A vége pedig hatalmas, ekkora csattanóra nem számítottam.

2015.08.10 acey

Furcsa történet, de a film maga jó, érdekes, humoros, és valahogy nagyon franciás. Nem mondanám egyértelműen thrillernek, inkább talán dráma, de abból sem a nagyon nyomasztó fajta, mert van benne sok humor és felengedés.

2016.05.28 Berto49

Az első olyan általam látott Françios Ozon film, amelyik nagyon tetszett. Igaz, hogy hozott anyag alapján készült, egy spanyol dráma adaptációja, de rengeteg rendezői ötlet és mesterségbeli tudás alakította remek munkává. Egy rezignált francia irodal... Több

2015.08.16 Corazon.Donq

Hihetetlenül jó film. Szórakoztató és izgalmas. A szereplőgárda nagyszerű, kiváló színészekkel. A történet egyszerű, de leköti az embert. Aki még nem látta annak csak ajánlani tudom, mindenképp meg kell néznie.

François Ozon eredetileg a korának megfelelő, 16 éves színészt akart választani Claude szerepére, de rájött, hogy az ilyen korú színészek "nem elég érettek" a szerephez. Így esett a választása Emmanuelle Seignerre.Szerző: kázsé

François Ozon azt mondta, azért nem választotta a film címéül az eredeti darab címét ("A fiú az utolsó sorban"), mert az túlságosan a történet egy aspektusára koncentrál.Szerző: kázsé

A rendező François Ozon szülei tanárok voltak.Szerző: kázsé

A film a 2012-es San Sebastián filmfesztiválon elnyerte a legjobb filmnek járó díjat.Szerző: kázsé