Suburbicon: Tiszta udvar, rendes ház

Suburbicon
Glenn Fleshler
Jack Conley
George Clooney

Ápolt gyep, udvarias szomszédok, csendes, békés kertváros – ez Suburbicon, egy amerikai középosztály számára tökéletes hely az 1950-es években. A Lodge család is boldogan él itt, nem is találhatna ideálisabb várost gyermekneveléshez. Csakhogy a békés felszín alatt kiábrándító valóság lapul. Gardner… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2017.10.27.

2024.02.07 Schumy1

Kíváncsian ültem neki George Clooney filmjének, de az első képkockák a Truman Showt juttatták eszembe. Aztán Julianne Moore 2 szerepben? Mi lesz ebből, gondoltam, de elég keszekuszán bontakozott ki a történet, de vártam. Sajnos azt kell mondjam, hogy... Több

2017.10.28 indingo

Nekem nagyon tetszett a film. Az elején ez a mézes-mázas közösség bemutatása is egyben volt túlzás, humoros, de elítélendő is. A története is különlegses és nagyon kedveltem ezt a 60-as évek körüli amerikát.

2018.03.27 BoBamburg

Alapvetően nem rossz film, de volt végig valami hiányérzetem az egésszel kapcsolatba, lehetett volna kicsit erősebb is. De amúgy egy ötletes és jópofa hangulatú film.

2017.11.02 Bazzzsi

Én azt kaptam amit vártam. A stílusa ezzel a 60-70-es évek amerikájával ötletes volt. A története lassan csordogált, de a végére egész kerek lett. Van olyan színész(nő) akiből még nem csináltak ikreket?

2018.04.18 TomÁcs

Érdekes volt a film elején a két Julianne Moore. Történetben én teljesen mást vártam, de így se volt rossz. Az apa-fiú kapcsolatba mélyebben is bele mehettek volna, hogy miért lett ilyen az apa viszonya a fiához.

A film összbevétele 5 775 178 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 187 160 forintot termelt. A hazai mozik összesen 9 577 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Eredetileg november 3.-án mutatták volna be, de Paramount előrehozta augusztus 27.-ére. Szerző: gondi94

25 millió dolláros költségvetésből készült. Szerző: gondi94

George Clooney a Coen-fivérek négy filmjében is játszott már, ez azonban az első alkalom, hogy ő maga forgatott filmet a páros forgatókönyvéből. Szerző: hp

Ez George Clooney első rendezése, melyben nem vállalt színészi feladatokat. Szerző: hp

Értékelés: 6.8/10
(2018. 03. 01.)
Rémálom a Kertvárosban
Akik egy Clooney-Coen-Damon trió (kvartett) hallatán nagy elvárásokat támasztanak a Suburbiconnal szemben, azok szinte biztosan csalódni fognak, ugyanakkor egy bő másfél órás korrekt szórakozásra pont eleget nyújt.
Értékelés: 68/100 Több

Értékelés: 6.5/10
(2017. 10. 27.)
Matt Damon mindenre képes, ezt szó szerint meg is mutatja. Julianne Moore is remek, ő is Hollywood Jolly Jokerei között van, ha karaktermegformálásról van szó, de a már megszokott szólást alkalmazva, a show-t Oscar Isaac lopja el a biztosító nyomozójaként. Milyen érdekes, ha Coenék annak idején leforgatták volna a filmet, akkor ezt a figurát alakít... Több

(2017. 10. 18.)
El tudom képzelni ugyan, hogy lesz, akit teljes mértékben be fog szippantani, de nekem ez csak az év egyik legnagyobb csalódása.

3/10 Több