Suburbicon: Tiszta udvar, rendes ház (2017)

Suburbicon

Glenn Fleshler
Jack Conley

Annuska   2020. 10. 06.

Először nem tudja a nézős, hogy sírjon vagy nevessen. Véres egy film, de nem véresen komoly. Matt Damonnak remekül állt a szerep.

indingo   2017. 10. 28.

Nekem nagyon tetszett a film. Az elején ez a mézes-mázas közösség bemutatása is egyben volt túlzás, humoros, de elítélendő is. A története is különlegses és nagyon kedveltem ezt a 60-as évek körüli amerikát.

alexxx   2017. 10. 23.

Hát, akármennyire is sajnálom, de ez most nem jött össze George Clooney-nak. A film elég nagy katyvasz, érzem, hogy van mögötte valami, és a koncepció még jó is volt, de ebben a formában ez nem sokat ér sajnos. Nálam legfeljebb 3 csillagot.

Bazzzsi   2017. 11. 02.

Én azt kaptam amit vártam. A stílusa ezzel a 60-70-es évek amerikájával ötletes volt. A története lassan csordogált, de a végére egész kerek lett. Van olyan színész(nő) akiből még nem csináltak ikreket?

TomÁcs   2018. 04. 18.

Érdekes volt a film elején a két Julianne Moore. Történetben én teljesen mást vártam, de így se volt rossz. Az apa-fiú kapcsolatba mélyebben is bele mehettek volna, hogy miért lett ilyen az apa viszonya a fiához.

Norbi   2018. 07. 09.

Nagyon tetszett. A kirakatélet nagyszerű példája, és ahogy összeomlik. A rasszizmus a szomszédságban már a film elején elég fura hangulatot árasztott, ami a fő story-ban is megjelenik idővel. Szerettem a film hangulatát, mintha önmagát parodizálta vo... több»

VvV   2018. 11. 01.

Sok valós, hétköznapi problémát mutat be burkolt köntösben. Az alapsztorija is élvezetes és izgalmas.

A film összbevétele 5 775 178 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 9 187 160 forintot termelt. A hazai mozik összesen 9 577 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Eredetileg november 3.-án mutatták volna be, de Paramount előrehozta augusztus 27.-ére.

(gondi94)

25 millió dolláros költségvetésből készült.

(gondi94)

George Clooney a Coen-fivérek négy filmjében is játszott már, ez azonban az első alkalom, hogy ő maga forgatott filmet a páros forgatókönyvéből.

Ez George Clooney első rendezése, melyben nem vállalt színészi feladatokat.

Woody Harrelson elvállalta a főszerepet, de egyéb filmjeinek forgatása miatt végül nem tudta vállalni a szereplést.

Akik egy Clooney-Coen-Damon trió (kvartett) hallatán nagy elvárásokat támasztanak a Suburbiconnal szemben, azok szinte biztosan csalódni fognak, ugyanakkor egy bő másfél órás korrekt szórakozásra pont eleget nyújt.
Értékelés: 68/100 több»

Matt Damon mindenre képes, ezt szó szerint meg is mutatja. Julianne Moore is remek, ő is Hollywood Jolly Jokerei között van, ha karaktermegformálásról van szó, de a már megszokott szólást alkalmazva, a show-t Oscar Isaac lopja el a biztosító nyomozójaként. Milyen érdekes, ha Coenék annak idején leforgatták volna a filmet, akkor ezt a figurát alakította volna George Clooney. Még szerencse, hogy időközben kiöregedett a szerepből. 65/100 több»