Hatodik érzék (1999)

The Sixth Sense

Ildikó Bacskai   2020. 10. 13.

Szívhez szóló, csavaros

Zseniális, izgalmas, szerethető film.

Attila G.   2019. 04. 16.

Mindenütt csak szellemek, és a többi néma csend (Az előző naphoz tartozó - már elbírált - vélemény, csak kicsit kiegészítve)

Ez a film annak idején, 19 évvel ezelőtt, minden tekintetben negatív moziélményt nyújtott; mind a film, mind a mozizás körülményei tekintetében. Általában ilyenkor a körülmények leírásával szoktam kezdeni, de most felborítom a sorrendet, és kezdem a ... teljes kritika»

Deku   2017. 07. 10.

Réginek lehet régi viszont felejthetetlen és kiváló alkotás. Nagyon tetszik, hogy a végén megtudja forgatni a nézőt és meglep. A misztikum benne libabőrössé tesz olykor-olykor. Szerettem.

Berto49   2017. 05. 13.

A legjobb misztikus filmek egyike. Szerencsétlen kissrác (Haley Joel Osment) a látott halottjaival igazán emlékezetes marad. (Gyerekkorában több más filmben is játszott, például a „Mesterséges értelem”-ben és a "Leharcolt oroszlánok"-ban is. Amilyen ... több»

mamiéstöti2   2018. 12. 06.

Nagyon nem jött be. A végén óriási csattanót akartak belerakni, de kiszámítható is volt meg végig unalmas is.

dailyfilmsan   2019. 03. 30.

Kikövetkeztethető, mégis jól esik végignézni. Az anya-fia kapcsolat nagyon szépen van ábrázolva. Ahogyan az iskolai szekálások is. A történet próbál sejtelmes, titkolózó maradni, de nem megy neki, nagyon egyértelműen rávezeti a nézőt a végén lévő rád... több»

Sabnock Sanatory   2019. 01. 19.

Bruce Willis lehozta ezt a misztikus thrillert, de igazán nem ütött nagyot, és annyira be sem jött. Kiszámítható, és átlagos, vagy max egy kicsivel feletti film. A gyerekszínész viszont kellemes csalódás. Egyszer nézős film.

Toni Collette
Bruce Willis
Bruce Willis

M. Night Shyamalan egycsapásra ismertté vált.

(HETEDIK )

A film büdzséjének 15-szeresét hozta vissza.

(HETEDIK )

A rendező orvosként tűnik fel a filmben.

(HETEDIK )

Bruce Willis azt nyilatkozta, hogy ha tényleg annyi ember tudta előre a filmvégi csavart, nem érti miért lett olyan sikeres.

(HETEDIK )

M. Night Shyamalan legsikeresebb filmje.

(HETEDIK )

Haley Joel Osment a szerepének köszönhetően 150 ezer dollárral lett gazdagabb.

A filmet szokás "sleeper hit"-ként is nevezni, amit azzal érdemelt ki, hogy a nagyobb sajtóorgánumok mennyire alábecsülték az alkotást. Jól példázza ezt, hogy az Entertainment Weekly nevű folyóirat az 1999-ben várható közel 140 nyári mozipremier között meg sem említette a Hatodik érzéket.

A film jogait kezdetben a Disney birtokolta, ám a stúdió nem bízott a Hatodik érzék sikerében, ezért a gyártási jogokat átadta a Spyglass Entertainmentnek, s csak a forgalmazási jogok egy részét tartotta meg.

A szellemekkel suttogó (2005) filmhez ihletül a Hatodik érzék szolgált.

A médium (2005) sorozatot a Hatodik érzék ihlette meg.

Jó szívvel ajánlom mindenkinek, aki minőségi szórakozásra vágyik, és akinek éppen akad 107 felesleges perce.
Értékelés: 9/10 több»