Tökéletes másolat (1995)

Sigourney Weaver

tibi   2021. 04. 23.

Nagyon lassú film.

Kóborló   2019. 06. 14.

Egy meghatározó thriller, a sorozatgyilkosokról

Sok helyen olvastam már, hogy minden idők egyik legjobb olyan filmje volt a Tökéletes másolat, ami a sorozatgyilkosokról szól. Jómagam ettől a kijelentéstől azért elhatárolódnék, mert elismerem az érdemeit, de, hogy a legjobbak közé emeljem eme filme... teljes kritika»

rbernadett   2016. 02. 20.

Nagyon jó kis thriller a 90-es évekből. Emlékszem, hogy abban az időben valami újat mutatott a történettel és valahogy folyamatosan sikerült fenntartania a feszültséget. Jó volt.

valery   2017. 01. 24.

Több mint húsz éves visszatekintésben is megállja helyét a film. Ebben a kategóriában a kedvenceim közzé sorolom, mert érdekfeszítő és más mint a többi krimi. Fordulatos, izgalmas.

Berto49   2018. 04. 24.

Az 1990-es években jól el voltunk látva körömrágós izgalmú filmekkel. Ilyen ez is, Sigourney Weaver főszereplésével, akit az „Alien” első részében kedveltem meg. Amikor megnyugodva a zuhanyozáshoz készült, és rájött, hogy nincs egyedül… Ebben egy ago... több»

Sabnock Sanatory   2020. 10. 30.

Egy zseniális thriller, amit bármikor meg tudok nézni. Kiváló színészek, jó rendezés, a zenei aláfestés tökéletes, és a film végi csavar is odavág. Egyszóval első osztályú.

dailyfilmsan   2018. 05. 26.

Nem volt rossz bár felületes . Számomra egyszerűen kikövetkeztethető volt a cselekmény és kicsit kiborító volt Sigourney Weaver karakterének vinnyogása értsem és hogy agora fóbia meg idegösszeroppanás, de vinnyogó szirénáknak nem kell lenni :D de amúgy egyszer elmegy és megnézhető bár nem nagyon tudtam izgulni senkiért.

A film kezdeti forgatókönyve szerint M. J. Monaham nyomozó szerepét férfi alakította volna, hogy az ő karaktere és a Sigourney Weaver által alakított karakter közt szerelmi szál alakulhasson majd ki.

(Kóborló )

A film zeneszerzésére James Newton Howardot akarták felkérni, de ő végül a Waterworld című filmet választotta, így kerülhetett Christopher Young a zeneszerzői székbe.

(Kóborló )

A filmet Tökéletes másolat címen mutatták be a magyar mozikban 1996. május 16-án.