Az ördög ügyvédje

The Devil's Advocate

2024.02.24 Schumy1

Pacino tündöklése, ami elsőre eszembe jut. Ajánlom!

2022.06.21 BRANTON

a nap véleménye

A bennünk feszülő ördög

Két Pacino filmről írok (Szemtől szemben, Az ördög ügyvédje), két nap alatt. Ez a két kedvencem alkotásom ettől az úriembertől. Az ördög ügyvédjét az a Taylor Hackford rendezte, aki egy Oscar-díjas filmrendező, forgatókönyvíró és filmproducer. Nos, ... Teljes kritika

2019.03.30 Puncs

Nekem bejött ez a film. Al Pacinonak igazán testhezálló volt az ügyvéd szerepe, jobb színészt nem is választhattak volna. Pacino simán Oscart érdemelt volna az alakításáért, de a többi színész is remekül játszott, különösen Charlize Theron. A forgató... Több

Nagyon nagy film,szerintem Keanu Reeves egyik legjobb mozija.Al Pacino a nagy manírmester is jól hozza a karaktert, és Theron a maga depresszív, bizonytalan, sőt néha súlytalan karakterrel is teljesen megfogott. Izgalmas,újszerű film volt annak idején.

2017.07.10 Deku

Rögtön kiemelném három nagy kedvenc színészemet belőle és ez már megalapozta a filmet. Természetesen lehetett volna bukta is a film de itt ez tökéletes lett, eléggé misztikus és akció dús is egyben. Én kiváltképp kedveltem ezt a filmet.

2022.09.07 Erik Csok

Al Pacino és Keanu Reeves kettőse, a 90-es évek egyik legjobb filmjébe!

Nemrég fedeztem fel a filmben azt , hogy nem is egy mondanivalót hordoz magában, hanem kettőt is! Időtálló alkotás, fantasztikus jelenetekkel, jó hangulattal és fantasztikus színészi alakításokkal! Van benne pár durvább jelenet, ezért nem mindenkinek ajánlott, de aki megnézi, az nem fog csalódni. Amire még kiszeretnék térni, hogy Keanu ebben a filmben élete alakítását hozza szerintem, semmivel sem marad el Al Pacinotól, de a fiatal Charlize Theron is brillírozik. A 90-es évek egyik legjobb filmje, alapmű!

2015.05.04 ZeroHero

Erősen túlértékelt film, klisés sztori, Al Pacino meg hozza a szokásos manírjait, rém idegesítő néha.Nálam 10-ből nagy jóindulattal 5 pont. .

2018.03.13 Berto49

Először felirattal láttam, aztán megnéztem magyar szinkronnal. Érdemes volt, mert a magyar hang (Végvári Tamás, Rudolf Péter) nagyon sokat hozzátesz ehhez a zseniális filmhez. Al Pacino alakítása félelmetes, egyszerűen az ember csak néz, hogy tud val... Több

2019.02.07 dailyfilmsan

Az ördögi kör

Az ördög ügyvédje kifejezés, miszerint a rossz fél védelmében harcolni az igazságtalanságért itt nem kap túl sok időt, mégis annyira illik a cím a filmre amennyire csak lehet és jelentősége is van. A film dinamikája jól működik az eseménnyekkel és a misztikus jelenetekkel együtt. Megismerjük szépen sorjában a szereplőket is ahogyan a kaotikus vég felé haladnak de mi is ez a kaotikus vég egy elképzelés van egy valóságos dolog. Erre nem vezet rá a film és csak reménykedünk hogy a film a lelki szinten a fejünkben le játszódó történéseket mutaja be. A "mi lenne ha " történéseket, az elköteleződést a rossz felé. Persze a való éledben ilyenkor nincs mit tenni ha beteszünk az ügyfélnek az elvághatja a karriert. Ebben az esetben meg pláne. A fő karakterek egy része zseniális és élvezhető játékkal hitetik el hogy ez a valóság, de ott vannak a mellék karakterek akik pedig azt a vonalat erősítik hogy ez csupán egy képzelgés. A tetőpont után visszatérünk a kezdetekhez bezárul a kör és a történet az eredetihez képest a másik irányba fordul itt kicsit fellélegezhet a néző hogy mind csak ábránd volt. Ám a film nem enged a feszültségből és még megvillantja a szarvakat utoljába hogy nem legyél biztos magadban. Nekem bejött, merem ajánlani. A feszültsége és a gondolatmenet jó és élvezhető.

2018.07.18 Norbert93

Al Pacino valóban nagyon ördögi. A karakterek, a színészek és a feszültség adagolása kiváló. Nagyon kellemes csalódás volt a film.

2017.04.18 bgnz367

Ez a film kegyetlenül szuper. Fantasztikus szereplő gárdát kapott ami látszik is és a hangulatot is csodásan visszatudták adni a színészek. Nekem mindenesetre bejött. Bátran ajánlom.

2020.02.16 drg0602

Zseniális, tökéletes alkotás!

Zseniális film, Al Pacino fantasztikus szerepet kapott, ami nagyon illik rá. A film magával ragadó, nagyon jó a csattanó a végén. Az egyik kedvenc filmem!

2015.04.28 Bizsu82

Nálam ez a film aratott. Imádom a benne szereplő színészeket. Keanu Reeves és Al Pacino is kiválóan, meggyőzően alakít. Az egész cselekmény különleges hangulatú, érdeklődést folyamatosan fenntartó, egy percig sem unalmas.

2022.05.26 stewie_griffin_2005

Nekem sajnos átlagos filmélmény volt. A színészekkel nem is volt gond, de maga a film kissé vontatott mai szemmel. Én az ilyen thrillereket alapból nem tudom átélni, hiába vannak benne horrorszerű jelenetek. A film végét látványosra és kétértelműre csinálták meg, ami miatt eltér a többi részétől. 6/10