Marie Antoinette (2006)

Marie Antoinette

Berto49   2019. 04. 01.

Színpompás felszín alatt fájó üresség

Sofia Coppola lassan, de biztosan beküzdi magát azoknak a rendezőknek a társaságába, akiknek a filmjeit még csak véletlenül sem akarom megnézni. E „siker” első lépése az volt, hogy egy remek regény bűnrossz adaptációját készítette el, ez volt az „Öng... teljes kritika»

ArpiHajdu és Réci   2016. 12. 10.

Az osztrák udvarban van egy nőstény elefánt

A filmben elhangzik egy párbeszéd XVI. Lajos és II. József között abban a jelenetben, amikor a francia udvarban a hím elefántot nézik és József előhozakodik a trónörökös ügyében. "- Az osztrák udvarban van egy nőstény elefánt. - Kiházasíthatnánk a ké... teljes kritika»

Kriszta   2017. 02. 03.

A kritikusok nagyon lehúzták ezt a filmet anno, pedig nekem nagyon tetszik. A látvány, a hangulat nagyon jól meg lett fogva, néha túlzónak tűnhet, de mégis realisztikus. Ok, persze nem egy akciófilm, és aki nem tud benne elmerülni, annak szörnyen una... több»

pillacica7   2015. 02. 11.

Remek látványvilág, Kirsten Dunst megint imádni való volt! Jó volt nézni azokat a ruhákat, cipőket, sütiket. Néha egy kicsit modern, de nem rossz.

tomvétsz   2016. 05. 15.

Sokáig nem szerettem Kirsten Dunst játékát, főleg mert szerintem rossz szerepeket játszott, de aztán láttam itt is és a Melankóliában is, és egészen meggyőzött róla, hogy itt egy jó színésznőről van szó. Szóval ajánlom ezt a filmet, szerintem jó alakításokat lehet látni benne.

totykos   2014. 10. 05.

Nagyon bírom Sofia Coppola filmjeit. Nem mondom, hogy a papa nyomdokaiba ér, de határozottan nagyon rendben vannak ezek a filmek, főleg azok, amiket Kirsten Dunsttal csinált (Öngyilkos szüzek pl.), az, amiben tinédzserek raboltak ki celebeket annyira nem tetszett.

A francia kormány különleges engedélyt adott a filmkészítőknek, hogy a Versailles-i palotában forgassanak.

(kázsé)

A forgatás közben minden étkezésnél és szünetben bort szolgáltak fel, ahogy az a francia filmeknél szokás.

(kázsé)

Sofia Coppola Axel von Fersen gróf kinézetét Adam Antról, a nyolcvanas évekbeli énekesről mintázta.

(kázsé)

A stábnak megengedték, hogy a felszereléseiket Marie Antoinette valódi hálószobájában tárolják.

(kázsé)

A US Weekly szerint a harmadik 2006 100 legjobb filmje közül.