Ágyúgolyó futam (1981)

The Cannonball Run

ZeroHero   2015. 05. 12.

Igazi sztarparade, 95perc eszetlen orultkodes minden szinten. Idotallo vigjatek, barmikor ujranezi az ember, mindig talal benne uj poent vagy geget, ami aztan napokon keresztul kiseri, amikor autoba ul.

harnas1207   2018. 11. 27.

Gyerekkorom egyik kedvence. Felnőtt fejjel meg rádöbbenek, mennyi sztár szerepelt benne.

Yosihiro   2015. 04. 28.

Igazából még vhs technólógián láttam és már akkor is nagyon jónak érzetem a filmet. Rengeteg sztár és maga a történet a poénok és a kocsik . Remek szórakozás ajánlom mindenkinek :) Üdv Yosihiro

pottyospanna   2015. 03. 16.

Gyerekkori kedvencem, de még ma is tudok rajta röhögni. Tele van marhasággal, szerintem nagyon szórakoztató.

Vinék előtt is szaggatták már emlékezetesen az aszfaltot a filmvásznon, de olyan alkotás, amelyben a nevetésre helyezték a hangsúlyt, csak egyetlen vált klasszikussá a műfajban. több»

Az eredeti 1979-s versenyben volt mentőautós induló. A filmben látható egy jelenet, mikor a rendőrök megállítják a forgalmat a dugóban, hogy az álmentősök zavartalanul haladhassanak. Ez megtörtént eset.

(harnas1207)

A film egy valós, országokon átívelő verseny alapján készült el. Az ötvenes évekig tartották ezeket a futamokat, természetesen nem hivatalosan, majd 1979-ben a forgatókönyv író részt vett egy megemlékezés futamon. Ezen utcai verseny adta az ihletet a történet megírásához.

(harnas1207)

A film forgatását egy súlyos baleset árnyékolta be. Heidi Von Beltz kaszkadőrnő autója frontálisan ütközött egy teherautóval és eltörte a nyakát. A kórházi költségek meghaladták a biztosítási keretet, ezért később pereskedés lett az ügyből, mely során 3,2 millió dollár kártérítést ítélt meg jogosan a bíróság.