Smokey és a bandita

Smokey és a bandita

Smokey and the Bandit

A Smokey és a bandita című filmben Bo és társai újabb megbízást teljesítenek: egy rakomány sört el kell szállítaniuk teherautójukon Texasból. Útjuk korántsem zajlik eseménytelenül, köszönhetően az előre be nem tervezett stopposnak és üldözőiknek, akik mindent megtesznek, hogy elkapják… Több

Rendező: Hal Needham
Premier: 1977.05.19.
Burt Reynolds
Sally Field
Burt Reynolds
Sally Field

2024.02.20 Schumy1

Ezerszer láttam már, s mindig jót szórakoztam rajta. Pörgős, vagány.

2016.11.21 spikeZ

Hát igen, ez majdhogynem ugyanaz a koncept, mint az Ágyúgolyó futam, persze a sztori más. A filmet oscarra is jelölték, a vágás miatt. De igazából ennél több érdeme talán tényleg nincs a filmnek. Oké, nem egy unalmas alkotás, de igazából nem is egy maradandó film. Egyszer mindenesetre érdemes megnézni.

2016.04.09 Attila

Tény, hogy ez nem a legjobb film, ami ebben a műfajban készült, nekem a hangulata nem is jön be igazából annyira, de mindenesetre kellemesen szórakoztam rajta.

2014.11.26 marklar

Burt Reynolds vagánysága a filmben szerintem abszolút emlékezetes. Ez az a film tulajdonképpen, amit bármikor meglehet nézni, szerintem. Izgalmas és pörgős. Ráadásul egész jó humora van. Nézzétek meg! :)

Hal Needham akkor még inkább kaszkadőrként volt ismert a filmiparban, éppen ezért nem nagyon tudott producereket szerezni a filmhez. Miután barátja, leszerződött felfigyeltek rá a stúdiók. Szerző: rbernadett

Jackie Gleason szinte minden sora improvizáció volt. Szerző: rbernadett

1977-ben a második legnagyobb bevételt hozó film a Csillagok háborúja után. Szerző: rbernadett

(2018. 09. 21.)
Túl a negyvenen egy picit talán már megmosolyogtató ez a hangyányit gyerekes (de attól még nagyon is cool) aszfaltszaggatás, de Burt Reynolds miatt kár lenne kihagyni az életünkből. Több