Ray

Egy igaz történet, amely bemutatja a legendás blues zenész, Ray Charles (Jamie Foxx) életét gyermekkorától, a szeme világának elvesztésétől karrierje kibontakozásán át egészen a csúcsig. Az évek során Raynek szembe kellett néznie a rasszizmussal és megvetéssel, meg kellett birkóznia a drogok… Több

Rendező: Taylor Hackford
Forgatókönyvíró: Taylor Hackford, James L. White
Premier (HU): 2005.02.03. | Netflix (2021.06.26.) | HBO Max (2021.12.23.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2022.10.23 drg0602

Szuper jó kis film, amely egy nagyon jó zongorista-énekes életét mutatja be. Jamie Foxx nagyon profi módon játssza el Ray szerepét. A zenék nagyon jók, amely az egész film alatt hallhatóak. Aki szereti a soul, jazz, blues zenéket, és érdekli Ray Charles élete, annak nagyon merem ajánlom. Nagyon jó film! Értékelés: 10/10

2022.01.30 Fikatours_blogger

Vak szem is talál tyúkot

Minden percét élveztem. (Nem gondoltam volna, hogy Ray Charles is a rocksztárok sztereotip életét élte.)

2019.07.17 dailyfilmsan

Ray Charles élete nem mondható mindennapinak. A vak zenész hihetetlen karrierje meghatározó volt. Sok szempontból értéket képviselt, de nincsen rózsa tövis nélkül és ezt a film nem is rejti véka alá. Az életrajzi ihletésű film főszereplője Jamie Foxx... Több

2015.08.12 Rikudou6

Ez a film erősen alul értékelt alkotás. Hibája talán annyi volt, hogy néhány helyen laposabb volt. Ezen felül viszont egy jól kidolgozott, szép grafikájú és még vicces film is lett.

2015.11.23 Beniko

Szép emléket állít a film Raynek. Nemcsak a felcsendülő nagy slágerekkel, de Jamie Foxx emlékezetes alakításával is. Ez nem lehetett egy könnyű szerep.

Ray Charles számára elkészítették a film Braille írással készült forgatókönyvét is, hogy el tudja olvasni.Szerző: phanzetomox

Al Pacino mellett Jamie Foxx az, akit ugyanabban az évben jelöltek a legjobb színész és a legjobb mellékszereplő kategóriában is az Oscarra.Szerző: phanzetomox

Jamie Foxx a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.Szerző: mamiéstöti2

Az Universal Pictures stúdió 125. forgalmazott filmje.Szerző: mamiéstöti2

(2015. 05. 07.)
Egy percig sem sajnáljuk Jamie Foxx karakterét, mert vak vagy mert problémákkal küzd, inkább csak ámulunk tehetségén, és élvezzük a csontig ható zenét, amitől beleáll az ember lábába a boogie! Több